"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dnepropetrovsk İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık

Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi, kentin ve Güney Ukrayna Bölgesi’nin en önemli üniversitelerinden biridir. Üniversite temellerini 1930 yılında atmıştır. 1994 yılında ise, resmi karar ile Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi en üst seviyede üniversiteler arasındaki yerini almıştır. Üniversitede öğrenciler, temel bilimlerin verildiği, aynı zamanda dünyadaki modern gelişmelerin de an be an uygulandığı bir meslek eğitimi almaktadır. Okul, eğitiminde modern sistemleri uygulamaya son derece özen göstermekte ve buna oldukça önemli bir bütçe ayırmaktadır. Üniversite, seçkin devlet üniversitelerinden biridir. Öğrenciler her sene belirli bir miktar harç ödemektedir. Son derece cüzi olan harç ödemeleri, ister bir seferde, ister sömestre başlarında olmak üzere iki seferde ödenebilir.

Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi, son derece önemli bilim adamları ve mimarlardan oluşan bir akademik kadroya sahiptir. Tanınmış isimlerden oluşan öğretim görevlileri, okul bünyesinde tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak eğitim verebilmektedir. Ayrıca, üniversite bugüne kadar son derece başarılı, oldukça tanınan, beğenilen eserler veren mimarları yetiştirmiştir. Okulda günümüzde, 57 alanda, beş fakültede, eğitim verilmektedir. Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi, eğitim kapasitesi ve altyapısı ile binlerce öğrenciye eğitim verebilecek kapasiteye sahiptir. Okulda Avrupa standartlarında bir eğitim kalitesi söz konusudur. Ayrıca, Avrupa Birliği tarafından eğitim yardımları ve teşvikleri gönderilmektedir.

Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi’nde, halihazırda, 10.000 civarında, tam zamanlı ya da yarı zamanlı şekilde, lisans, yüksek lisans veya doktora programlarında eğitim gören öğrenci bulunmaktadır. 700’E yakın öğretim görevlisi ile, ülkeni en donanımlı üniversitelerinden biridir. Kampus alanı, 66.000 metrekare ye yayılan bir alanı kaplamaktadır. Eğitim binaları, yurtlar, yüzme havuzu ve diğer spor dallarında spor salonları, yemekhane, kafeterya, öğrenci kulübü, senatoryum, sağlık merkezi, kapsamlı kütüphane, bilgisayar çalışma odaları, etüt odaları, spor kampı gibi birçok tesis bulunmaktadır. Kampus binlerce öğrencinin rahatlıkla zaman geçirmesi için son derece yeterlidir.

Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi, dünya genelinden çok sayıda yabancı öğrencinin eğitim aldığı bir üniversitedir. Türk öğrenciler de okulda, kabul edilmekte ve birçok kolaylık sağlanmaktadır. Türk öğrencilerin eğitim alabilecekleri çok seçkin bir üniversitedir. Sınavsız kabul ile, çok seçkin bir üniversitede, ülkemizde ve AB ülkelerinde kabul edilen bir diploma sahibi olacaksınız. Lisans eğitimi, yüksek lisans ve doktora eğitimleriniz için başvurabilirsiniz. Lisans tamamlama konusundan da Türk öğrencilerimizde izin verilmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak lisans tamamlama konusunda hemen kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz. Ön lisans diplomanızla, son derece elit bir üniversitede eğitimini kalan senelerinizden tamamlayarak, lisans diplomanızı alabilirsiniz. İnşaat mühendisi ya da mimar olabilirsiniz. Birçok ülkede, çok seçkin firmalarda kariyerinizi yapabilirsiniz. Bu eğitim fırsatı için öğrenci danışmanlarımızla iletişimde geçiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]