"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna Üniversiteleri Diş Hekimliği Bölümü

Ukrayna Üniversiteleri Diş Hekimliği eğitiminde kalitesini arttırıyor. Bunun için gittikçe daha çok alanda yatırım yapan Ukrayna geleceğin anahtarının eğitimden geçtiğini biliyor. Sadece diş hekimliği değil diğer alanlarda da belirlediği strateji doğrultusunda eğitim veren Ukrayna bunun meyvesini almaya başlıyor.

Denizcilik alanında dünyada söz sahibi olmaya başlayan Ukrayna yakın gelecekte bir eğitim ve bilim merkezleri tasarlıyor. Hatta bunun için bazı üniversiteleri sadece bir alanda çalışmak üzere kuruyor. Bunlardan en görüneni denizcilik, ekonomi, mühendislik ve diş hekimliği üzerine üniversiteler kuruyor olması. Bu şekilde bir eğitim sistemine sahip Ukrayna maalesef yeteri kadar genç nüfusa sahip olamadı. Bu yüzden yabancı öğrencileri kabul ediyor. Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak sizleri bu fırsatlar ülkesiyle buluşturuyoruz.

Evet, fırsatlar ülkesi tanımı yerinde ve doğru bir tanım olur. Bunun ilk nedenini en çok sevdiğiniz alandan başlamak daha doğru olur. Ukrayna üniversitelerine giriş için sınav şartı aranmıyor. Yani Ukrayna Üniversiteleri Diş Hekimliği okumak için uzun ve yorucu sınav stresine girmeyeceksiniz. Sadece liseden mezun olmanız yeterli. Bu şekilde hayalini kurduğunuz mesleğe kavuşmanın tadını çıkarın. Üstelik yabancı öğrencilere de aynı kolaylığı sağlıyor. Ayrıca Ukrayna üniversitelerinde eğitim dili olarak İngilizce ve Rusça okutuluyor. Bu yüzden bir sene hazırlık okuyorsunuz. Böylece iki yabancı dil bilmenin gücüyle geleceğe daha emin bakacaksınız. Bunun yanında Ukrayna üniversitelerinde eğitim maliyeti ülkemizdekilere yakın rakamlarda seyreder.

İstanbul gibi büyük şehirlerde özel bir üniversitede okumak bazen daha da masraflı olabiliyor. Üstelik bu üniversitelere bir de sınavla giriyorken… Ukrayna üniversitelerinde eğitimin maliyeti yaklaşık olarak 2000 ila 4000 dolar arasında değişir. Hazırlık sınıfları ise 1000 dolardan başlayan fiyatlarla eğitim verir.

Diş Hekimliğinde Ukrayna Farkı

Tüm bu kolaylıklar akıllarda eğitimin kalitesi hakkında şüphe uyandırabilir. Bunun ilk nedeni sınava alışmış olmamızdır belki de. Ancak Ukrayna üniversiteleri mezunlarına mavi diploma verir. Mavi diplomanın anlamı ise o üniversitenin Avrupa ülkelerince belirlenen bir standardın üstünde eğitim veriyor demektir. Üstelik bu diplomayı İngiltere ya da Almanya gibi Avrupa ülkeleri de veriyor. Ancak çok fazla masrafa neden oluyorlar. Oysa Ukrayna aynı kalitede eğitimi çok daha uygun fiyata veriyor. Mezun olduğunuzda ise diplomanızı tüm Avrupa ülkeleri tanıyor ve kabul ediyorlar. Size tüm bu kolaylıkları Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak sunmak bize gurur veriyor.

Yirmi yıldan fazla zamandır ülkemiz öğrencilerine yurt dışında eğitim imkânı sunuyoruz. Aklınızda başka ne varsa ve Ukrayna Üniversiteleri Diş Hekimliği hakkında merak ettiklerinizi ofislerimize misafir olarak sorabilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın