"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

Ukrayna’nın havacılık ve uçak alanında öncü üniversitelerinden biri olan Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi 72000 metre karelik geniş bir alanda eğitim hizmetlerini sürdürmektedir. Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi bünyesinde 75 tane uçak ve helikoptere sahiptir. 6000 tane üst düzey bilgisayar 240 farklı havacılık sistem ve teknolojisi ile mükemmel bir donanıma sahip üniversite en kaliteli öğrencileri yetiştirmektedir. Bu alanda bir birinden kaliteli öğrenciler yetiştirmeyi hedef almış Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi bünyesinde iyi bir eğitim verilmektedir.

Üniversite bünyesinde 82 farklı ülkeden 6000 öğrencinin bir araya gelmesi ile beraber din, dil, ırk ayrımı olmaksızın her çeşit öğrenci bir arada bulunmaktadır. Üniversite bünyesinde verilmekte olan Bologna eğitim sistemi dahilinde kendini kanıtlamış bir eğitim sistemi geçerliliğini korumaktadır.

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesinden mezun olduğunuzda yüksek öğretim kurumu yani yök bünyesinde denklik sistemi bulunuyor olmasından kaynaklanmakta olan bir sistemden dolayı ülkemize geri döndüğünüzde yurdumuzun her alanında diplomanızın geçerli olduğunu bilmenizde fayda olacaktır. Yapacağınız çalışmalar ile alakalı olarak yurdumuzun her köşesinde diplomanızın geçerli olduğunu dilerseniz işletmelerde çalışabilir dilerseniz kendi iş yerinizi kurabilirsiniz. Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi bünyesinde bulunan sekiz fakülte içerisinde yer alan kırk altı bölümden birini terci ederek eğitim hayatınızı sürdürme imkanına sahip olacaksınız. Ayrıca bunun yanı sıra yurt dışında edineceğiniz arkadaşlıklardan dolayı yapacağınız çalışmalardan yurt dışı ithalat ve ihracat işlemleri ile beraber doğrudan güvenilir kaynaklara sahip olacaksınız.

Bunun yanı sıra Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesinde alacağınız eğitim süresi boyunca ilk yıl hazırlık eğitimi olacağından dolayı seçeceğiniz dilin tam anlamıyla aksamında konuşabilir seviyeye geleceksiniz. Ayrıca yapacağınız çalışmalar doğrultusunda bu alanda iyi bir şekilde eğitim alacağınızdan dolayı gerek hazırlık sınıfında gerek ise lisans eğitiminiz boyunca konulara tam hakim olacaksınız. Bologna eğitim sisteminin uygulanıyor olmasından dolayı da öğrenci adayları için iyi bir fırsat olarak görünmektedir. Bu eğitim sisteminde öğrencileri sadece bir alıcı olarak görmekten öğretmenleri ise sadece birer verici olarak görmekten ziyade öğretmenlerin öğrencilere sunacakları konular doğrultusunda öğrencilerin tercih edecekleri konu başlıkları ile beraber konuya tam hakim olabilecek düzeyde eğitim görmelerini sağlayacak bir sistem olarak yapılandırılmasını sağlamaktadır.

Bu eğitim sisteminde öğrenci tercih ettiği konu başlığı ile ilgili olmak üzere detaylı bir araştırma yapmak zorundadır. Konuyla ilgili ekip arkadaşları ve kendisi iyi bir araştırma yaparak konuya hakim olabilecek seviyeye geldikten sonra elde ettikleri metinleri, makaleleri, dökümanları, görselleri birer taslak olarak toparlamakta ve uygulama için bir takım çalışmalar yapması gerekmektedir. Bu aşamada ise öğrenci arkadaşları ile beraber gerekiyor ise malzeme teminatı yapmalı ya da konu ile alakalı ayrıntılara ulaşması gerekmektedir. Bu alanda yapılacak olan uygulama çalışması öğrencilerin üzerinde çalıştıkları konu ile ilgili olarak daha akılda kalıcı bir sistem haline gelmesini sağlayacağından dolayı elde edecekleri bilgileri ve dökümanları bir araya getirerek taslaklarda hazırlamış oldukları bilgilerden bir sunum yapmaları muhtemel olacaktır.

Bu alanda yapılacak olan çalışmalar öğrencilerin kesinlikle bu bilgiyi çok uzun bir süre akıllarından çıkmamasını sağlamaktadır. Bologna eğitim sisteminin temellerinde bilgiyi hazır almak değil bilgiye araştırarak ulaşma yöntemi, bilgiyi uygulayarak test etme yöntemi ve bilgiyi sunarak akılda kalıcılığı arttırma gibi yöntemler uzun yıllar boyunca Ukrayna’nın başkenti olan Kiev şehrinde yer alan Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesinde uygulanmaktadır. Sizde Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken şey Euro star yurt dışı eğitim merkezi ofisine başvuru yaparak konu ile ilgili olarak detaylı bilgiler alabilirsiniz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Size detaylı bir şekilde bilgi verilecek eğer şartlarınız uygun konumda ise kaydınız gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan sözleşme dahilinde vize ve kayıt kısımları alanında uzman personel ekibimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

Kiev Havacılık Üniversitesi

Bologna eğitim sisteminin uygulanmakta olduğu Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesindeki toplamda 8 fakülte ve bu fakültelere bağlı olarak kırk altı bölüm bulunmaktadır. Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesinde yer alan bu sekiz fakülteyi tanıyacak olursak ;

  • Bilgisayar bilimleri fakültesi
  • Yabancı öğrenciler Bölümü
  • Askeri hazırlık Bölümü
  • Uçak Departmanı bölümü
  • Güç Mühendisliği Bölümü
  • İktisat ve İşletme Fakültesi
  • Yönetim ve Lojistik Fakültesi

Gibi fakülteler bulunmaktadır. Bologna eğitim sisteminin yer aldığı Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesinde bu eğitim siteminden biraz bahsedecek olursak temel amaç olarak öğretmen ve öğrenci arasındaki iletişimi güçlendirme maksadı taşımaktadır. Bu eğitim sisteminde öğretmenin sunacağı konu başlıkları ile ilgili olarak öğrencinin bu konulardan birini seçmesi ile beraber öğrencinin kendi ekip arkadaşlarını seçmesi ile beraber konuyla ilgili olarak yapacağı bir araştırma süreci başlamaktadır. Öğrencilerin gerek üniversite bünyesinde yer alan kütüphanede yapacağı çalışmaları yürütmesi ile beraber ortaya bir takım taslaklar çıkmaktadır. Gerek yazılı dökümanlar gerek ise metinsel dökümanların ortaya çıkması bakımından bu taslakları uygulama kısmında işe yarar bir şekilde kullanabilmelerini sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra verilecek olan eğitim sistemi dahilinde öğrencilerin etcs diye adlandırılan kredi sisteminde öğrencinin yapacağı çalışmalara bağlı olarak bir üst sınıfa geçisini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra öğrencinin yurt dışında alacağı eğitim iyi bir kurumda oluyor ise mesela Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi gibi kalite bir geçmişe sahip eğitim kurumunda olması durumunda iyi bir eğitim alarak rahat bir geleceğe sahip olabilirsiniz.

Yurt dışında eğitim almanız durumunda iyi bir çalışma hayatına sahip olacaksınız. Yurt dışında eğitim almış biri olarak daima ön planda tutulacak biri olacaksınız. Bunun sebebine bakacak olursak eğitim sistemi olarak bologna eğitim sisteminin tercih edilmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Bologna eğitim sisteminde kaliteli bir birey yetiştirilmektedir. Ekip çalışmasına yatkın öğrenciler yetiştirilmektedir. İş hayatınız boyunca gerek mühendislik olsun gerek ise teknik açıdan iyi bir çalışma hayatı için bologna eğitim sisteminin faydalarını daima yaşantınızda göreceksiniz. Ukraynanın başkenti olan Kiev’de ulusal havacılık üniversitesi mezunu olarak ülkemize geri dönüş yaptığınızda yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik dahilinde çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Bu aşamada öğrenci arkadaşlarımız ile beraber iyi bir eğitim sürecinden geçeceğiniz için rahat bir yaşam sizi bekliyor olacaktır.

Bir çok ülkeden din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin toplamda 6000 öğrenci kapasitesine sahip olan Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesinde yer alan 8 fakülte dahilindeki 46 bölümden birini tercih etme imkanına sahip olacaksınız . Kaliteli bir eğitim için Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’i tercih edebilrisiniz. Kiev’de ulusal Havacılık üniversitesinde temel olarak havacılık konusunda eğitim verilmektedir. Fakat sadece havacılık ile ilgili değil toplada kırk altı bölümde eğitim verilmektedir. Ukrayna’nın havacılık alında ve uçak alanında öncü üniversitelerinden birisi olan Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi 72000 metre kare alanda dünyanın dört bir tarafından gelmekte olan öğrencilere eğitim hizmeti vermektedir. Üniversitenin bünyesinde 75 tane uçağa sahip ve helikoptere sahiptir. 6000 tane üst düzey bilgisayar 240 farklı havacılık sistem ve teknolojisi ile mükemmel bir donanıma sahip üniversite en kaliteli öğrencileri yetiştirmektedir.

Sizde böyle kaliteli bir havacılık üniversitesinde, üstelik Ukraynanın milli havacılık üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken Euro Star Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisine gelmeniz yeterlidir. Kontenjanlar ve üniversite koşulları hakkında gerekli bilgilendirme yapılarak bu üniversitelerden eğitim hizmeti almanız için gerekli her türkü destek sağlanmaktadır. . 0212 244 66 00 numaralı EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Ygs sınavına girmemiş olsanız bile bu üniversitelerde okuyabilirsiniz. Sınava girme şartı aranmıyor.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]