"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ternopil Tıp Üniversitesi

Ukrayna’da eğitim vermekte olan en prestijli tıp üniversitelerinden biri olan Ternopil Tıp Üniversitesi dahilidne kırk bi fakülte bir araya getirilmiş bir vaziyette lisans ve uzmanlık alanlarında hizmet sunuluyor.

Beraber her yıl dünyanın bir çok ülkesinden yaklaşık olarak iki bin kişilik bir öğrenci ağıtmalakta olan Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde geçmişten günümüze yaklaşık olarak otuz bin kişilik bir öğrenci kadrosu mezun olmuş ve kendi alanlarında dünyanın çeşitli merkezlerinde görevlerini en iyi şekilde sürdürmektedir.

Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan kaliteli bir eğitim sistemi bulunuyor. Bu eğitim sistemi bütün dünyanın kabul görmüş olduğu bologna eğitim sistemidir. Bu sistem ile beraber öğrencilerin en iyi şekilde bilgiye hazır ulaşmasından ziyade araştırmaya teşvik ederek ulaşması sağlandığından dolayı kaliteli bir eğitim almış olması sağlanmtakdır. Bu şekilde elde edilen bilgileri öğrenci uzun yıllar rahat bir şekilde hafızasında tutabilmektedir. Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde yapılmakta olan çalışamlarda öğrenciler en iyi şekilde eğitime tabi tutulduğundan dolayı öğretmenlerin sunacağı konu başlıkları ile beraber öğrenciler dilerse Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanlerinde dilerse.

Ternopil Tıp Üniversitesi bünyesinde yer alan teknolojik donanım bakımından gerek alt yapısı ile gerek ise ağ sistemi ile beraber kaliteli bir yapıya sahip bilgisayar laboratuvarlarında konu ile ilgili iyi bir şekilde araştırma yapabilmeleri sağlanmaktadır. Fakat bunların yetersiz görülmesi durumunda öğrenciler kendi ekip arkadaşları ile beraber bu alanda beraber tercih etmiş oldukları araştırma konuları dahilinde konunun uzmanı bir kişi ile ayarlayacakları görüşmeler ile beraber bu alanda en iyi düzeyde bilgiye ulaşabilmektedir.

Bunun akabinde ise öğrencilerin elde etmiş oldukları gerek yazılı gerek ise görsel dökümanlar taslaklar halinde bir araya getirilerek konu ile ilgili en iyi şekilde verim alacak düzeyde oluşturulması sağlanacaktır. Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde sizlerde dilerseniz iyi bir şekilde eğitim alabilirsiniz. Bu alanda yapılacak olan çalışmaları alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber uzmanlaşmış olan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi ekibimiz sizin adınıza yapmaktadır. Bu alanda öncelikli olarak ayrıntılı bir şekilde bilgi almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefon hattını arayarak konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Şimdi ise Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde tercih edebileceğiniz bölümlere bir bakalım;

  • Tıp Bölümü
  • Diş Hekimliği Bölümü
  • Eczacılık Bölümü
  • Hemşirelik Bölümü
  • Morfoloji Bölümü
  • Tıbbi ve Biyolojik Enstitüsü Bölümü
  • Sağlık hijyen Bölümü
  • Patolojik Bölümü

Sizlerde dilerseniz bu bölümlerden birini tercih ederek kaliteli bir şekilde bologna eğitim sistemi ile beraber iyi bir eğitim alma imkanına sahip olabilirsiniz. Üstelik her hangi bir şekilde üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok ya da her hangi bir şekilde üniversite sınavına girmenize de gerek yoktur. Bu alanda yapılacak olan çalışmalarda 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak ya da doğrudan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelerek bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgileri öğrenbilir ve bunun akabinde ise yapılacak olan çalışmalar ile beraber Ternopil Tıp Üniversitesinde iyi bir lisans eğitimi alabilirsiniz.

Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde göreceğiniz eğitimler neticesinde elde edeceğiniz diplomanız yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik sistemi dahilinde tutulacağından dolayı diplomanızı ülkemiz sınırları içerisinde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimlerde Avrupa’da uygulanmakta olan eğitim müfredatı bire bir olduğundan dolayı Avrupada da bir çok ülkede diplomalarınız geçerli olmaktadır.

Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde kaliteli bir lisans eğitimi sürecinden geçerek geleceğinizi çok daha rahat, kaliteli, sosyal ve iyi bir şekilde yapılandırmak isterseniz öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefon hattını arayarak konu ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabilir ve bu alanda yürüteceğiniz çalışmalar doğrultusunda başarılı bir şekilde sistematik bir düzeyde rahat eğitim imkanlarından yararlanabilirsiniz. Ternopil Tıp Üniversitesi, Ukrayna’nın Ternopil kentinde yer alan kaliteli bir şekilde tıp eğitimi verilmekte olan üniversitelerinden birisidir. Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde sizlerde dilerseniz başarılı bir şekilde lisans eğitimi sürecinden geçebilirsiniz.

Ternopil Tıp Üniversitesinde verilmekte olan eğitim dilleri Rusça, İngilizce ya da Ukraynacadır. Dolayısı ile bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde bilgiye sahipseniz bu alanda rahat bir şekilde tercih etmiş olduğunuz. Bölümler dahilinde iyi bir eğiitm görebilirisniz. Fakat bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde bilgi sahibi değilseniz sizi temel dersler ve yabancı dil eğitimi almanız için bir yıl sürecek olan hazırlık sınıfı bekliyor olacaktır. Dünyanın en kalitli eğitim sistemi olan Bologna eğitim sistemi ile beraber kaliteli bir şekilde eğitim vermekte olan Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans sürecinde öğrencilerin sadedece pasif bir alıcı olarak görülmesi ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade öğrenciler ile öğretmenler arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hal alması sağlanıyor.

Dolayısı ile bu alanda yapılmakta olan çalışmalarda sizler kaliteli bir şekilde sürdürmenize yöneliktir. Öğrencilerin bilgiye araştırarak ulaşan bir kişilik kazanması sağlanmaktadır. Bologna eğitim sitemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalarda bu alanda etkili bir şekilde verim alındığı rahat bir şekilde gözlenebiliyor. Hazırlık sınıfı dahilinde İngilizce, Ukraynaca ya da Rusça eğitim almak isteyen öğrenciler Hazırlık Bölümü’ne kayıt olabilirler. 10 aylık hazırlık programında.

Ukraynaca ve Rusça dil dersleri ve kimya, informatik, fizik ve biyoloji düzey yükseltme dersleri verilmektedir. Dersler Bir Kasım’da başlamaktadır. Hazırlık programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, Tıp, Eczacılık ya da Dişçilik Fakülteleri’ne kabul edilirler. Sizlerde bu alanda iyi bir hazırlık eğitimi sürecinden geçerek hem yabancı dil konusunda iyi bir şekilde akıcı bir aksana sahip olmasını sağlayabilir. Hemde konu ile ilgili olarak temel derslerin eğitimi almış olursunuz. Uluslar arası İlişkiler Bölümü’nün (UİB) stratejik görevi, Ternopil Devlet Tıp Üniversitesi’ni uluslar arası eğitim sahasıyla birleştirme ve üniversite ile yabancı eğitim, araştırma ve klinik merkezleri arasında iş birliği sağlamaktır.

UİB’nin diğer önemli görevlerine bakacak olursak uluslar arası işbirliği projeleri oluşturma ve uygulamada üniversite kadrosu ve bölümlerine yardım etmek. Yabancı eğitim ve araştırma kurumları, kuruluşları, para kaynakları ve bunların Ukrayna’daki temsilcileri ile iletişim kurmaktır. Sizlere Avrupa’da uygulanmakta olan eğitim müfredatını bire bir oranda uygulamakta olan Ternopil Tıp Üniversitesi bu süreç içerisinde gerek mesleki yeterlik bakımından gerek yabancı dil bakımından her anlamda size destek verici bir şekilde eğitim imkanları sunuyor. Ternopil Tıp Üniversitesinde tercih etmiş olduğunuz bölümde mezun olduğunuzda elde edeceğiniz lisans eğitimi diploması ile beraber bir çok Avrupa ülkesinde ve Türkiye’de diplomanız geçerlilik sahibi olacaktır. Ülkemizde yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik sistemi ile beraber dilerseniz mezun olduğunuz alan dahilinde kendi polikliniğinizi açabilir ya da dilerseniz bir başka sağlık kuruluşu ile beraber çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Çevrenizde aranan bir hekim ya da eczacı olabilir rahat bir yaşam sürebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]