"Enter"a basıp içeriğe geçin

Harkov (Karazin) Üniversitesi

Harkov (Karazin) Üniversitesi Ukrayna’nın Harkov şehrinde yer alan, temelleri 1804 yılına dayanan, eğitim alanında kendini kanıtlamış, yüz yılların günümüze getirdiği kaliteli kuruluşlarından biri olan ve aynı zamanda Unesco tarafından tescillenmiş bir üniversite olarak bilinmektedir.

Ukrayna’da yaşam şartlarına bakacak olursak üniversite bünyesinde dilerseniz yurtlarda kalma imkanına sahip olduğunuz gibi ayrıca dilerseniz aile yanında ya da arkadaşlarınız ile evde yaşama imkanına sahip olabiliyorsunuz. Ortalama olarak günümüzdeki ev kiraları eşyalı olduğunda 250 dolar civarında olduğunu belirtmemizde fayda var. Öğrenci hayatını rahat bir şekilde yaşamak isterse haftada bir eğlence ortamlarına takılmak isterse ya da çeşitli sosyal, kültürel faliyetlerde bulunmak isterse aylık harcaması ortalama olarak 400 doları bulabilmektedir. Rahat bir şekilde yaşama koşullarına sahip olacağınız Ukrayna’da dört yıllık bir eğitim sürecinin ardından dilerseniz kendi işletmenizi kurabilirsiniz, dilerseniz diplomanız ile beraber çeşitli kurum ya da kuruluşlarda çalışmaya başlayabilirsiniz. Ukrayna’nın Harkov kentinde bulunan Harkov (Karazin) üniversitesinden mezun olduğunuz takdirde diplomanızın yüksek öğretim kurumu yani yök ile denkliği bulunduğunu belirtmemizde fayda var.

Ukrayna’da eğitim almak size ne gibi ayrıcalıklar tanıyor bunlara bir bakacak olursak ;
– Öncelikle şunu belirtmemizde fayda var ki yabancı dilinizi geliştirmenizde büyük artı değere sahip olacaksınız. Kendi diliniz gibi yabancı dilinzi olsun istemezmisiniz öyleyse bu dört yılı iyi bir şekidle değerlendirmek sizin elinizde olacak. Edineceğiniz arkadaşlıklar ile beraber yabancı dilinizi iler seviyelere getirmek sizin elinizde. Zaten bunu istemeseniz bile ilk yıl alacağınız yabancı dil hazırlık eğitimi ile beraber çok çok iyi konuma gelecektir. Mesleki anlamda alacağınız yabancı dil eğitimi ile uluslar arası çok rahat ticari platfrormlarda bulunabilir seviyeye geleceksiniz. Bu size yaşamınız boyunca daima bir artı olarak karşınıza çıkacaktır. Sizin çalışma hayatınızı etkileyecek en güzel faktörlerden biri olacaktır.

– Bir iş veren konumundan yabancı bir ülkede alacağınız eğitimin faydasına bakacak olursak şunları rahat bir şekilde sıralayabiliriz ki bir iş veren daima personelinin tam donanımlı ya da buna en yakın sınıftan geliyor olmasını bekler. Bir iş verene daima en iyi performansı verecek kişi ya da kişiler lazım olduğundan dolayı siz kendinizi ne kadar iyi derecede geliştirmeyi başarırsanız iş vereniniz sizi o kadar el üstünde tutacak ve size değer verecektir. Yapacağınız işlerin karşılığını ay sonu cebinize girecek maaş ile edineceğiniz dostluklar ile çevrenizdeki insanlara göre yaşam standartlarınız ile ya da yapacağınız kariyer ile ilerleyen zamanlarda bunun çok daha iyi bir şekilde farkına varacaksınız. İş veren konumundan baktığımızda bir çok ilanda görüyoruz ki yabancı dil daima ön plana çıkıyor.

İken günümüzde yabancı dil ve ikinci yabancı dil bilen kişilerin aranır olduğunu görüyoruz. bunun sebebi ise yapılan işlerin kaliteli olmasından kaynaklanıyor olmasıdır. İş veren daima kaliteli işler yaptığından dolayı yurt dışına satmakta olduğu malları diğer ülkelerede satma gereği duyduğundan dolayı ikinci bir yabancı dil bilen personele ihtiyaç daha duyduğundan dolayı iki personel çalıştırmak yerine masrafları minimize ederek yerine iki dil, hatta üç mümmün ise dört dil ve üzerinde bilgisi olan kişi veya kişileri çalıştırma ihtiyacı duymaktadır. Bu kişilerin çalışma koşullarını sanırım düşünebiliyoruz.. Gayet rahat, tertemiz nezih bir ortamda, rahat çalışma koşulları ile işini en iyi şekilde yapmaya çalışır..

Dolayısı ile sizde rahat bir çalışma ortamına sahip olmak isterseniz öncelikle kaliteli bir eğitim sürecinden geçmeniz gerekmektedir. Bunun için ise Ukrayna’nın Harkov şehrinde bulunan Harkov (Karazin) Üniversitesi kapılarını sizin için aralamıştır.. Bu alanda 0212 244 66 00 numaralı telefondan bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Ukrayna’da eğitim görmek istermsiniz, üstelik üniversite sınavlarına hazırlanma gereği duymadan, üstelik sınav stresini yaşamadan.. Sizin için tek ihtiyacınız olan şey lise veya dengi bir okuldan mezun olmak ve Euro Star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisimize uğramak yeterli olacaktır. Bunun için ise öncelikle 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Ukraynada eğitim görmek isterseniz Harkov (Karazin) üniversitesini tercih edebilirsiniz. Peki neden Harkov (Karazin) ünviersitesini tercih etmelisiniz kısaca buna değinecek olursak ;

Harkov (Karazin) Üniversitesi Ukrayna’nın sayılı üniversitelerinden biri olarak bilinmektedir. Harkov (Karazin) Üniversitesi Ukrayna’da eğitim sektöründe 1804 yılından günümüze dek kendini sürekli olarak yenilemeyi başaran ve kaliteli bir eğitim veren bir kuruluş olmaya başarmıştır. Unesco tarafından tescillenmiş bir kuruluş olan Harkov (Karazin) Üniversitesi içeriğinde yetiştirmekte olduğu öğrencilerin büyük bir kısmını dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşamakta olan öğrenci adaylarından seçilerek oluşturmaktadır. Harkov (Karazin) Üniversitesinde Bologna eğitim sisteminin uygulanıyor olması ise Harkov (Karazin) Üniversitesinin ön plana çıkmasındaki en büyük etkenlerden biri. Eğitim alanında bu sistemin kullanılıyor olması öğretmen ve öğrenci ilişkilerini çok daha iyi bir konuma getirmeyi başarmış bulunmaktadır.

Bologna eğitim sistemine şöyle bir bakacak olursak biliyoruz ki standart eğitimde öğretmen gelir konuyu anlatır, soruları alır, cevaplandırır ve derslikten ayrılır. Bologna eğitim sisteminde ise öğretmen derse gelir, konuyu anlatır, bir sonraki hafta için veya iki sonraki hafta için bir konu verir. Öğrenciden bu konuyu araştırması istenir. Öğrenci Harkov (Karazin) Üniversitesi bünyesinde bulunan merkezi kütüphanede ya da Harkov (Karazin) Üniversitesi içerisinde yer alan teknolojik donanım bakımından üst sınıflara hitap eden bir alanda çalışmalarını sürdürmesi istenir. Öğrenci çalışmalarını yürütürken araştırmasını yaparken bu kısmı başarılı bir şekilde tamamladığında, gerekirse konu ile ilgili uzman kişiler ile görüşmeler ayarlayarak bir röpörtaj yapar ve bu röpörtajı sunumunun önemli bir parçası olarak ekler.

Öğrenci tüm bu çalışmaları yaptıktan sonra ise bir başka çalışması olan uygulama kısmına gelir. Uygulaması yapılacak olan konu için gereken bir proje var ise bunun aşamalarını oluşturur. Aşamaları oluşturulmuş olan proje için bir taslak hazırlanır, gerekiyor ise malzemelerin toparlanması sürecinden geçirilir ve bunun akabinde ise uygulama aşamalarının başarı ile geçişi esnasında sunum hazırlannır. Uygulama çalışmasının parçalara bölünmesi ile beraber sunum hazırlanırken bir sonraki hafta için çalışmalar son aşamaya geitirildiğinde sunuma hazır hale gelen öğrenci konusunu sunarak etcs sisteminin geçerliliğini korumakta olduğu bologna eğitim sistemi içerisinde kredi notunu alarak bir üst sınıfa geçebilecek konuma gelmek için bir adım daha öne çıkmış olmaktadır. Bologna eğitim sistemi içeriğinde öğrencinin sadece bir alıcı, öğretmenin ise sadece bir verici olma durumu tam anlamıyla yıkılmış bulunmaktadır.

Sizde böyle bir eğitim sistemi ile eğitim görmeyi istemezmisiniz? Bana kalırsa bu eğitim sistemi gerek bizim ülkemizde gerek ise bir başka ülkelerde uygulanması gerekmektedir. Bu eğitim sisteminin Ukrayana’nın Harkov şehrindeki Harkov (Karazin) Üniversitesinde başarılı bir şekilde uygulanıyor olması ise ayrıcalıklı eğitimin göstergesi olmaktadır. Yurt dışında alacağınız eğitim neticesi itibari ile ülkemizde yapacağınız çalışmalarda diplomanızın geçerliliğinin sağlanması ise her üniversite tarafından yök yani yüksek öğretim kurumu ile denkliğinin bulunmamasından kaynaklanmaktadır. Bir iş veren gözünden konuya bakacak olursak iş veren daima en iyi performansı alabileceği kişler ile çalışmayı ister. Dolayısı ile siz kendinizi ne kadar iyi bir şekilde yetiştirirseniz iş veren tarafından o kadar kaliteli bir çalışma ortamında bulundurulmanız sağlanacaktır. Yurt dışında aldığınız eğitim bünyesinde gerek konuya olan hakimiyetiniz gerek ise yabancı diliniz oldukça iyi olacağından dolayı öncelikli tercih sebebi olacaksınız.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]