"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ternopil Teknik Üniversitesi

Ukrayna’nın en kaliteli eğitim kurumlarından biri olan Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine uğramanız gerekiyor. Bu alanda dilerseniz 0212 244 66 00 numaralı hattı arayarak konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber kaliteli bir lisans eğitimi sürecine tabii tutulabilirsiniz.

Bir iş veren gözünden bakacak olursak iş verenler işe alacağı personelinin gerek disiplin bakımından gerek teknik bilgi bakımından en iyi seviyede olmasını isterler. Netice itibariyle işe alacağı personel teknik anlamda ne kadar iyi bir şekilde bilgiye sahip ise ya da iş verene ne kadar katkı sağlayabilecek kapasiteye sahip ise iş veren bu doğrultuda sektörde gelişecektir. Bu alanda yürütülmekte olan çalışmalar dahilin bir iş yerine bir çok başvuru gelecektir fakat bu başvurular arasında en iyi olan tercih edilecektir. Bu alanda yapılan başvurular dahilinde sizlerde kaliteli bir şekilde lisans eğitimi alabilmek için öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmalısınız.

Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim ile beraber ekip çalışması alanında çok daha yatkın bir hal alacaksınız. Dolayısı ile çalışma hayatınızda bu açıdan bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim bologna eğitim sistemidir. Bologna eğitim sistemi ile beraber öğrencilerin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesi ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade öğretmenler ve öğrenciler arası diyalogların çok daha güçlü bir hal almasını sağlamakta olan bir eğitim sistemi alt yapısına sahiptir.

Ternopil Teknik Üniversitesinde yer alan bölümlere bakalım ;

  1. Makine Mühendisliği Bölümü
  2. Mekanik Mühendisliği Bölümü
  3. Yapı Mekaniği Bölümü
  4. Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
  5. Makine İnşa, alet ve makineler Bölümü
  6. İmalat Mühendisliği Bölümü
  7. Teknoloji ve Kaynak Ekipmanları Bölümü
  8. Gıda İşleme ve Gıda Sanayi Fakültesi
  9. Grafik modelleme Bölümü
  10. Gıda teknolojisi Ekipmanları Bölümü
  11. Mühendislik Mekaniği ve Ziraat Mühendisliği Bölümü
  12. Beden Eğitimi Ve Spor Bölümü
  13. Gıda Biyoteknoloji ve Kimya Bölümü
  14. Elektromekanik Fakültesi
  15. Elektrik Mühendisliği Bölümü
  16. Enerji ve Enerji Yönetimi Bölümü
  17. Aydınlatma Bölümü Elektrik Güç Sistemleri Bölümü
  18. Auto Transport Bölümü
  19. Otomobil ve Otomobil Yönetimi Bölümü
  20. Elektromekanik Bölümü
  21. Elektrik elektronik Bölümü
  22. Bilgisayar teknolojisi Bölümü
  23. Bilgisayar Bilgi sistemleri ve Yazılım Mühendisliği Fakültesi
  24. Enformatik ve Matematiksel Modelleme Bölümü
  25. Bilgisayar Bilimleri Bölümü
  26. Bilgisayar Sistemleri ve Ağlar Bölümü
  27. Yazılım Mühendisliği Bölümü
  28. Bilgisayar Teknolojileri Fakültesi
  29. Proses otomasyonu ve üretim bölümü
  30. Matematik Bölümü
  31. Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
  32. Üretim Yönetimi ve İşletme Fakültesi
  33. İşletme Yönetimi Bölümü
  34. İmalat Sektöründe Yönetim Bölümü
  35. İmalat Sektöründe Psikoloji Bölümü
  36. Kontrol ve Ölçüm Radyo ve Bilgisayar Sistemleri Bölümü
  37. Biyoteknik Sistemleri Matematiksel Yöntemler Mühendisliği Bölümü
  38. Kontrol sistemleri ve alet ölçme teknikleri Bölümü
  39. Telsiz, Radyo, Televizyon, Enstrüman Bölümü
  40. Ekonomi ve İş Fakültesi Bölümü
  41. Kamu Yönetimi ve İktisat Bölümü
  42. Ekonomi Sibernetik Bölümü
  43. Maliye Bölümü
  44. Muhasebe Bölümü
  45. Pazarlama Bölümü
  46. Denetim Bölümü

 

Dilerseniz sizde bu bölümlerin birinde lisans eğitimi alabilirsiniz. Üstelik bunun için üniversite sınavı stresini yaşamanıza ya da üniversite sınavına girmenize gerek yoktur. Sadece lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız yeterli bu alanda ayrıntılı bir şekilde bir bilgi almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak konu ile ilgili Euro star yurt dışı eğitim merkezinde yer alan ekip arkadaşlarımızdan konu ile ilgili gerekli bilgileri öğrenme imkanına sahip olabilirsiniz.

Sizde dilerseniz Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde bu bölümden birinde eğitim görebilirsiniz. Fakat bunun öncesinde şunlar gerekli ;

– Lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olacaksınız. Lise ya da lise dengi olan bir okuldan mezun olduğunza elde etmiş olacağınız diploma ile beraber Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde istediğiniz bölüme alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan ekip arkadaşlarımız tarafından kayıt olmanız sağlanacaktır.

– Sağlıklı olmanız gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşu tarafından aids olmadığınızı gösteren bir raporun heyet onayından geçmiş bir şekilde tercümesi sağlanarak noter huzurunda onaylanması gerekmektedir. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar dahilinde elde etmiş olduğunuz bu sağlıklıdır raporunun bir de kaymakamlık tarafından onaylanması gerekiyor.

– Yirmi beş yaşından büyük olmamanız gerekiyor. Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dilleri Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce olarak üç dilden oluşmaktadır. Eğer bu üç dilden en eaz bir tanes ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde bilgiye sahip değilseniz sizi öncelikli olarak bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi süreci beklemekte olacaktır. Bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber kaliteli bir şekilde dil eğitimi almış olacak ve lisans eğitimi alacak düzeyde yabancı dil bilgisine sahip olacaksınız. Bu alanda istenmekte olan şey ise yirmi beş yaşından büyük olmamanızdır. Eğer Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden bir tanesi ile ilgili kapsamlı bir şekilde bilgiye sahipseniz doğrudan Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde tercih etmiş olduğunuz bölümün lisans eğitimi sınıfına yerleştiriliyorsunuz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu