"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ternopil Teknik Üniversitesi

Ukrayna’nın en kaliteli eğitim kurumlarından biri olan Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine uğramanız gerekiyor. Bu alanda dilerseniz 0212 244 66 00 numaralı hattı arayarak konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber kaliteli bir lisans eğitimi sürecine tabii tutulabilirsiniz.

Bir iş veren gözünden bakacak olursak iş verenler işe alacağı personelinin gerek disiplin bakımından gerek teknik bilgi bakımından en iyi seviyede olmasını isterler. Netice itibariyle işe alacağı personel teknik anlamda ne kadar iyi bir şekilde bilgiye sahip ise ya da iş verene ne kadar katkı sağlayabilecek kapasiteye sahip ise iş veren bu doğrultuda sektörde gelişecektir. Bu alanda yürütülmekte olan çalışmalar dahilin bir iş yerine bir çok başvuru gelecektir fakat bu başvurular arasında en iyi olan tercih edilecektir. Bu alanda yapılan başvurular dahilinde sizlerde kaliteli bir şekilde lisans eğitimi alabilmek için öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmalısınız.

Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim ile beraber ekip çalışması alanında çok daha yatkın bir hal alacaksınız. Dolayısı ile çalışma hayatınızda bu açıdan bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim bologna eğitim sistemidir. Bologna eğitim sistemi ile beraber öğrencilerin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesi ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade öğretmenler ve öğrenciler arası diyalogların çok daha güçlü bir hal almasını sağlamakta olan bir eğitim sistemi alt yapısına sahiptir.

Ternopil Teknik Üniversitesinde yer alan bölümlere bakalım ;

 1. Makine Mühendisliği Bölümü
 2. Mekanik Mühendisliği Bölümü
 3. Yapı Mekaniği Bölümü
 4. Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
 5. Makine İnşa, alet ve makineler Bölümü
 6. İmalat Mühendisliği Bölümü
 7. Teknoloji ve Kaynak Ekipmanları Bölümü
 8. Gıda İşleme ve Gıda Sanayi Fakültesi
 9. Grafik modelleme Bölümü
 10. Gıda teknolojisi Ekipmanları Bölümü
 11. Mühendislik Mekaniği ve Ziraat Mühendisliği Bölümü
 12. Beden Eğitimi Ve Spor Bölümü
 13. Gıda Biyoteknoloji ve Kimya Bölümü
 14. Elektromekanik Fakültesi
 15. Elektrik Mühendisliği Bölümü
 16. Enerji ve Enerji Yönetimi Bölümü
 17. Aydınlatma Bölümü Elektrik Güç Sistemleri Bölümü
 18. Auto Transport Bölümü
 19. Otomobil ve Otomobil Yönetimi Bölümü
 20. Elektromekanik Bölümü
 21. Elektrik elektronik Bölümü
 22. Bilgisayar teknolojisi Bölümü
 23. Bilgisayar Bilgi sistemleri ve Yazılım Mühendisliği Fakültesi
 24. Enformatik ve Matematiksel Modelleme Bölümü
 25. Bilgisayar Bilimleri Bölümü
 26. Bilgisayar Sistemleri ve Ağlar Bölümü
 27. Yazılım Mühendisliği Bölümü
 28. Bilgisayar Teknolojileri Fakültesi
 29. Proses otomasyonu ve üretim bölümü
 30. Matematik Bölümü
 31. Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
 32. Üretim Yönetimi ve İşletme Fakültesi
 33. İşletme Yönetimi Bölümü
 34. İmalat Sektöründe Yönetim Bölümü
 35. İmalat Sektöründe Psikoloji Bölümü
 36. Kontrol ve Ölçüm Radyo ve Bilgisayar Sistemleri Bölümü
 37. Biyoteknik Sistemleri Matematiksel Yöntemler Mühendisliği Bölümü
 38. Kontrol sistemleri ve alet ölçme teknikleri Bölümü
 39. Telsiz, Radyo, Televizyon, Enstrüman Bölümü
 40. Ekonomi ve İş Fakültesi Bölümü
 41. Kamu Yönetimi ve İktisat Bölümü
 42. Ekonomi Sibernetik Bölümü
 43. Maliye Bölümü
 44. Muhasebe Bölümü
 45. Pazarlama Bölümü
 46. Denetim Bölümü

 

Dilerseniz sizde bu bölümlerin birinde lisans eğitimi alabilirsiniz. Üstelik bunun için üniversite sınavı stresini yaşamanıza ya da üniversite sınavına girmenize gerek yoktur. Sadece lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız yeterli bu alanda ayrıntılı bir şekilde bir bilgi almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak konu ile ilgili Euro star yurt dışı eğitim merkezinde yer alan ekip arkadaşlarımızdan konu ile ilgili gerekli bilgileri öğrenme imkanına sahip olabilirsiniz.

Sizde dilerseniz Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde bu bölümden birinde eğitim görebilirsiniz. Fakat bunun öncesinde şunlar gerekli ;

– Lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olacaksınız. Lise ya da lise dengi olan bir okuldan mezun olduğunza elde etmiş olacağınız diploma ile beraber Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde istediğiniz bölüme alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan ekip arkadaşlarımız tarafından kayıt olmanız sağlanacaktır.

– Sağlıklı olmanız gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşu tarafından aids olmadığınızı gösteren bir raporun heyet onayından geçmiş bir şekilde tercümesi sağlanarak noter huzurunda onaylanması gerekmektedir. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar dahilinde elde etmiş olduğunuz bu sağlıklıdır raporunun bir de kaymakamlık tarafından onaylanması gerekiyor.

– Yirmi beş yaşından büyük olmamanız gerekiyor. Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dilleri Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce olarak üç dilden oluşmaktadır. Eğer bu üç dilden en eaz bir tanes ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde bilgiye sahip değilseniz sizi öncelikli olarak bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi süreci beklemekte olacaktır. Bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber kaliteli bir şekilde dil eğitimi almış olacak ve lisans eğitimi alacak düzeyde yabancı dil bilgisine sahip olacaksınız. Bu alanda istenmekte olan şey ise yirmi beş yaşından büyük olmamanızdır. Eğer Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden bir tanesi ile ilgili kapsamlı bir şekilde bilgiye sahipseniz doğrudan Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde tercih etmiş olduğunuz bölümün lisans eğitimi sınıfına yerleştiriliyorsunuz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]