"Enter"a basıp içeriğe geçin

Zaporijya Tıp Üniversitesi

Zaporijya Tıp Üniversitesinde Eğitim

Zaporijya Üniversitesi olarak da bilinen Zaporijya Tıp Üniversitesi, Ukrayna’nın Zaporijya bölgesindeki tek tıp üniversitesidir. Aynı zamanda Ukrayna ve Doğu Avrupa’daki en büyük tıp üniversitelerinden biridir. Zaporijya Tıp Üniversitesi 30’dan fazla bölüme sahiptir ve kütüphanede 100.000 ciltten fazla tıbbi literatür bulunmaktadır. Zaporijya Tıp Üniversitesi’daki fakülte kendi alanlarında üstündür ve Doğu Avrupa’daki en iyi doktor ve tıp uzmanlarından bazılarını yetiştirmektedir. Mali yardım programları ve mükemmel öğretim üyeleri sayesinde, öğrencilerin Zaporijya Tıp Üniversitesi başarılı olmak için birçok fırsatı vardır.

Zaporijya Tıp Üniversitesi 1916 yılında bölgede yüksek standartta bir tıp eğitimi geliştirmek isteyen bir grup doktor tarafından kurulmuştur. O zamanlar Avrupa’nın en eski tıp üniversitelerinden biri olan Zürih Üniversitesi’nden ilham aldılar. Üniversitenin kurulmasından önce, bölgenin önde gelen doktorları bir yüksek öğretim merkezi oluşturmayı görüşmek üzere bir araya geldi. Sonunda bölgede bir tıp üniversitesi kurmaya adanmış bir topluluk oluşturdular. Toplum sonunda dört bölümden oluşan bir üniversite kurmak için Eğitim Bakanlığı’ndan onay aldı. Üniversite ilk olarak 1922’de 78 öğrencinin katılımıyla açıldı.

Bugün Zaporijya Tıp Üniversitesi 5.000 öğrencisi ve 200’den fazla öğretim üyesi bulunmaktadır. ZMU’daki tüm dersler, tüm öğrencilerin yüksek kaliteli bir eğitime erişebilmesi için kampüste verilmektedir. Kampüs, her öğrenci için yeterli oturma alanına sahip büyük sınıfları barındıracak kadar büyüktür. Her üniversite binası iyi korunmuş ve klasik Akdeniz mimarisi ile dekore edilmiştir. Bu, her binaya Üniversitenin tarihi ortamıyla kusursuz bir şekilde uyum sağlayan zamansız bir görünüm verir.

Zaporijya Tıp Üniversitesi öğretim üyeleri ve çalışanları, alanlarında saygın profesyonellerdir. Birçoğu çalışmaları için ulusal ödüller kazanmaya devam ediyor ve doktor ve cerrah olarak başarılı kariyerlere sahip. Diğerleri, diğer alanlarda ulusal olarak tanınan bilim adamları ve profesörler haline geldi. Ünlüler bile ara sıra terfi etmek veya terapi için personelle buluşmak için Tıp Üniversitesi gelir. Öğrenci-fakülte etkileşimleri, öğrencilere tıp fakültesini bitirdikten sonra bir doktor veya uzman olarak profesyonel hayata içeriden bir bakış açısı sağlar.

Tıp Üniversitesi aday öğrenciler çeşitli eğitim seçeneklerine sahiptir. Araştırma yapan beş fakülte vardır: Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Ziraat ve Veterinerlik Fakültesi ve Eğitim ve Pedagojik Gelişim Fakültesi. Her kolejde diş hekimliği veya veterinerlik gibi farklı çalışma alanlarında uzmanlaşmış bölümler vardır. Tıp ve Veterinerlik Bilimleri, Diş Hekimliği, Veterinerlik, Tarım, Eğitim, Veterinerlik, Hemşirelik Araştırmaları, Farmakoloji, Ekonomi ve Yönetim Araştırmaları, Eğitim Araştırmaları, Psikolojik Araştırmalar, Bilgisayar Bilimleri Araştırmaları ve Yabancı Dil Çalışmaları (Yunanca, Fransızca, Almanca) .

Ukrayna’nın en iyi üniversitelerinden birinde tıp veya sağlıkla ilgili diğer alanlarda eğitim almakla ilgileniyorsanız, Tıp Üniversitesi daha fazla keşfetmeye değer. Üniversite, mezun olmaya hazırlanırken seçkin bir öğrenci sağlık profesyoneli olmanıza yardımcı olacak uzun bir geçmişe ve tanınmış fakülteye sahiptir. Ayrıca her seviyeden öğrenci için çok sayıda çalışma seçeneği vardır, bu nedenle derecenizi tamamlarken ihtiyaçlarınıza en uygun programı bulabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın