"Enter"a basıp içeriğe geçin

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi

Odessa Devlet Zıraat Üniversitesi, 1918 yılında kurulmuştur. Uzun yıllardan beri eğitim varan üniversite, 2001 yılında yeniden düzenlenerek, donanımlı bir üniversite olarak bugüne kadar hizmet sunmuştur ve sunmaya da devam etmektedir. Ülkenin tercih edilen, parmakla gösterilen zıraat üniversitelerinden biridir. Ülkenin sayılı, Güney Ukrayna’nın en önemli zıraat ve tarım üniversitesidir. Zıraat alanında, altyapısı sağlam, donanımlı, modern teknikleri etüt etmiş, disiplinli, yaratıcı ve girişimci zıraat mühendisleri ile kalifiye personel ile uzmanlar yetiştirilmektedir. Geleneksel eğitim sistemlerinin yanında, kesinlikle modern eğitim, bilimsel gelişmeler takip edilmektedir ve uygulamaktadır. Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi günümüzde, Ukrayna’nın tarımsal anlamda kendini geliştirmesi için ihtiyaç duyduğu tarımsal elemanların ve mühendislerin büyük bir bölümünü yetiştirmektedir.

Odessa Devlet Üniversitesi’nden bugüne kadar mezun olmuş binlerce genç, sadece ülke çapında değil, uluslararası anlamda da önemli kariyerlere imza atmıştır. Avrupa Birliği tarafından tanınan bir üniversitedir ve mezunlar birçok ülkede, kurumda çalışma olanaklarını yakalamaktadır. Üniversite, geniş tarım çalışma alanları, geniş ve modern laboratuvarlar ile, deneme yanılma yöntemi ile, öğrencilerin derslere birebir katılımının sağlanması ile eğitim vermektedir. Bu sayede kendine güvenen, kaliteli eğitimini iş hayatında başarılı şekilde yansıtan öğrenciler çalışma hayatına kazandırılmaktadır. Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi zıraat eğitimi almak için seçilebilecek uygun tercihlerden biridir. Zıraat alanında, tohum ıslahı, bağcılık, seracılık gibi alanlardan, tarım ekonomisi ve işletmecilik derslerine kadar öğrenciler donanımlı şekilde yetiştirilmektedir.

Odessa Devlet Zıraat Üniversitesi’nde, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile eğitim alma şansını yakalayabilirsiniz. Ülkemizin birçok yerinde bulunan şubelerimizden, sitemizden ve çağrı merkezlerimizden her zaman yardım alabilirsiniz. Sınavsız kabulle, uygun harç ödemeleri ile, lisans tamamlama imkanlarından da yararlanarak, dünyanın en seçkin zıraat eğitimlerinden birini alabilirsiniz. Konaklama, yerleşim, kayıt tarihleri, çalışma olanakları, mezuniyet sonrası eğitim ve çalışma imkanları gibi aklınıza gelen tüm konularda profesyonel eğitim danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. İki senelik eğitimlerin alan öğrencilerimiz, bizimle iletişime geçiniz, Odessa Devlet Zıraat Üniversitesi size kalan iki senenizi tamamlayarak, lisans diploması alma şansı sunuyor. Ülkemizde ve AB ülkelerinde geçerli bir zıraat mühendisliği diploması sizin olabilir.

Üniversite, tarım eğitiminin dört dörtlük sunulduğu bir kampusa sahip. Tarım eğitimi alanında, her detay kampusta düşünülmüş. Son derece köklü ve kaliteli bir akademik kadroya. Eğitim alanlarında, yurtdışında da tanınmış isimler dersler vermektedir. Kampus aynı zamanda, gençlerin çeşitli sosyal aktivitelerden yararlanmaları için olanaklar sunmaktadır. Spor, sanat, kültür alanlarında kendinizi geliştirebilirsiniz. Eğitiminiz sırasında, mesleki eğitimi pratik şekilde de geliştirebilirsiniz. Tarımsal alanlardan, hayvancılık alanlarına kadar donanımlı bir eğitim alanı öğrencilere sunulmaktadır. Sizi meslekli anlamda donatacak, kişiliğinizin gelişmesini sağlayacak, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle yaşamınızın çok daha yönlü olmasını sağlayacak bu eğitime evet diyorsanız, hemen danışmanlarımızla iletişime geçin. Çok talep gören bu üniversitede siz de öğrenci alma şansını yakalayın.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]