"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi

Ukrayna’nın en köklü ve en eski tıp fakültelerinden biri olan Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi, Ukrayna’nın güney kesiminde bulunan Dnepropetrovsk Kenti’nde bulunmaktadır. Üniversite, 1784 yılında kurulmuştur. İki asırdan fazla bir süredir eğitim faaliyetlerine son derece başarılı şekilde devam etmektedir. Üniversite, yıllar içinde gelişerek, bugünkü gayet kapsamlı konumuna ulaşmıştır. Akademi, uluslararası anlamda, son derece saygın bir konuma sahiptir. Tıp alanında, donanımlı çalışmaları, kapsamlı ve yeterli tesisleri ile saygın bir yeri bulunmaktadır. Hastalıklarla mücadele noktasında çok önemli çalışmalara imza atılmaktadır. Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi, teorik anlamda dolu dolu bir bilgi eğitimi vermektedir. Aynı zamanda, öğrencilerin mesleğe hazırlanma noktasında, donanımlı ve kendilerine güvenli olmaları için, gereken pratik deneyimleri de kazandırmaktadır.

Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi, asırlık geçmişinde, sayısız duayen tıp profesörünü kadrosunda barındırmış, yetiştirmiştir. Bu okuldan mezun olan ve sağlık açısından toplum için büyük kazanımlar sağlayan birçok bilim adamı bulunmaktadır. Hali hazırda, akademik kadro gerçekten dolu doludur. Okul profesörleri, ülke genelinde ve uluslararası alanda çok önemli isimlerdir. Öğrenciler de bu yüzden son derece şanslıdır. Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi, uluslararası ilişkiler bakımından oldukça aktiftir. Avrupa ülkelerinde bulunan tıp üniversiteleri ve tıbbi kurumlar, ABD’de bulunan üniversiteler ve sağlık örgütleri, WHO gibi çok önemli örgütlerle üniversitenin devamlı ve çeşitli ilişkileri bulunmaktadır. Öğrenci değişim sistemleri de uygulanmaktadır.

Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi, gelişmiş kampüse sahiptir. Elbette, son derece tarihi ve görsel güzellikleri olan binaların etkisi tartışılmaz. Bundan başka, kampus modern tekniklerle altyapısını da sürekli şekilde yenilemektedir. Üniversitenin tarihi olması sadece bir nitelik olup, kesinlikle içeriği ile son derece moderndir. Eğitim binaları öğrencilerin detaylı olarak tıp eğitimi almaları üzerinde düzenlenmiştir. 39 alan üzerinden, yirminin üzerinde bölümde eğitim verilmektedir. Yabancı öğrencilerin de inanılmaz talep gösterdikleri bir üniversite olup, birçok ülkeden, 1000 civarında öğrenci eğitim almaktadır. Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi, Avrupa Birliği üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Öğrencilerin diplomaları, ülkemizde kabul edildiği gibi, Avrupa Birliği ülkeleri tarafından da kabul edilmektedir.

Dnepropetrovsk Tıp Üniversitesi, Türk öğrencileri de kabul etmektedir. Bu okulun prestiji ve eğitim kalitesi düşünüldüğünde, gerçekten Türk öğrenciler için büyük bir şanstır eğitim almak. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Kurumumuz, üniversite ile işbirliği yaparak öğrencilerimiz, bu seçkin üniversitede eğitim almalarına ya da lisans tamamlama ile eğitimlerine devam etmelerine yardımcı olmaktadır. Seçkin üniversitenin bir parçası olmak isterseniz, şubelerimize gelin ve bilgi alın. Öğrenci danışmanlarımız, okulun ön kayıt ve kayıt işlemlerinde, harç ödemelerinde, belgelerin hazırlanmasında ve diğer tüm süreçlerde size yardımcı olacaktır. Siz de kaliteli bir tıp eğitiminin parçası olabilirsiniz. Bu seçkin ve tarihi akademiden alacağınız diplomanızla, hem ülkemizde, hem de birçok ülkede hekimlik mesleğinizi yapabilirsiniz.

#ukraynadatıpfakültesi #ukraynadatıp #ukraynadatıpeğitimi #ukraynatıp #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]