"Enter"a basıp içeriğe geçin

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi, 1888 yılında eğitim hazırlıklarına başlamış ve 1893 yılında eğitim hayatına ilk adımı atmıştır. Ekonomi üniversitesi olarak, Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biridir. Ukrayna’nın Harkon Kentinde bulunmaktadır. Şehrin güzel ve merkezi noktalarından birinde, öğrenciler için uygun ve gelişmiş bir kampusa sahiptir. Harkov ve bu bölgede, yön veren ekonomistleri yetiştiren bir üniversitedir. Aynı şekilde, Ukrayna’nın da en önemli ekonomi üniversitelerinden biri olup, bugüne kadar duayen birçok ismin yetiştirilmesine katkıda bulunmuştur.

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi’nin en önemli özelliklerinden biri Bologna kriterlerine uygun eğitim anlayışıdır. Avrupa Birliği üniversiteleri, Bologna kriterlerine uygun olarak eğitim yapmaktadır. Bu şekilde bir üniversite, AB bünyesinde kabul edilir ve mezunlarına Europass, mavi diploma verilir. Mavi diploma sunan üniversitelerden mezun olan gençler, tüm Avrupa Birliği ülkelerinde çalışabilir. Çünkü aynı şekilde üniversite mezunu kabul edilir. Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi, mavi diploma ile gençlere, geniş çalışma alanlarının kapılarını aralamaktadır. Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Üniversite, yurtdışında birçok üniversite ile de işbirliği yapmaktadır. Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi, Yunanistan, Polonya, Türkiye, Avrupa Birliği ülkeleri gibi ülkelerle çeşitli işbirlikleri yapılmaktadır. Bu çalışmalar sayesinde, öğrencilerin projeler geliştirmeleri, staj yapmaları, çalışmaları, seminer ve toplantılardan yararlanmaları söz konusu olmaktadır.

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi, yabancı öğrenciler için hazırlık fakültesinde, bir sene dil eğitimi vermektedir. Ayrıca, lisans sınıfları, yüksek lisans ve doktora eğitimleri de verilmektedir. Üniversite yabancı dil eğitimine önem verir. Çağımızda birçok yabancı dilin öğrenilmesinin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan bir eğitim kurumudur. Öğrencilere, seçmeli yabancı dil eğitimi olarak, İngilizce, Almanca, Çince, Türkçe, Fransızca, Arapça veya Lehçe dil eğitimi sunulmaktadır. Öğrenciler, bu derslerden istediklerini seçebilmektedir. Ayrıca okulun ekonomi alanında, birçok fakültesi bulunmaktadır. Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi, son derece seçkin akademik kadroya sahiptir. Çok önemli profesörler ve diğer kademelerde öğretim elemanları derslere girmektedir. Üniversite bünyesinde çok önemli yayınlar sunulmakta olup, bu yayınların birçok farklı üniversitede eğitimde kullanıldığını belirtelim.

Harkov Ekonomi Üniversitesi birçok yabancı öğrenciyi de bünyesinde barındırmaktadır. Türk öğrenciler de kabul edilmektedir. Çok önemli bir uygulama ise, Türk öğrencilere lisans tamamlama imkanının da sunulmasıdır. Harkov Ekonomi Üniversitesi ve Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı işbirliği ile, Türkiye’den öğrencilerimiz ön lisans eğitimlerini tamamlamaları durumunda ya da meslek lisesi diplomaları ile başvurmaları halinde, lisans eğitimlerine kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. Üstelik, bu imkan, öğrencilerimize sene kaybı olmadan uygulanmaktadır. Mavi lisans diplomanızla, yurtdışında, beklentilerinizin de ötesinde kariyer imkanlarını yakalayabilirsiniz. Şubelerimizle iletişime geçerek, kayıt işlemleri, koşullar, başvuru tarihleri ve detayları gibi konuları en güncel şekilde öğrenebilirsiniz. Harç ödemeleri son derece uygun, ayrıca, iki taksitte ödenebilmektedir. Yurtlarda konaklayabilir, kampus içinde de rahatça zaman geçirebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]