"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Firmamız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı çatısı altında Ukrayna Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Ukrayna’daki eğitim sistemi hakkında bilgi vermekteyiz. Ukrayna’da üniversite eğitimi için, öğrencinin lise mezunu olduğuna dair diplomaya sahip olması ve kayıt için gerekli olan evrakları teslim etmesi yeterlidir.

Eğer öğrenci, yüksek lisans veya doktora eğitimi için başvuruda bulunacaksa lisans mezunu olması ve gerekli belgeleri teslim etmesi yeterli koşuldur. Bu gerekli belgeler; diploma, pasaport fotokopisi, sağlık raporu, eliza testi, transkrip ve uluslararası doğum belgesidir.

Kısaca ülkemizde ÖSYM tarafından yapılan sınavlara girmeden diploma ve kayıt belgeleri sunmak üniversiteli olmanız için yeterli sebeptir. Bu belgelerinin teslimi ve vize işlemlerinin başarıyla sonuçlanması sonucu, öğrencimizin Ukrayna’daki eğitim serüveni başlamış olur. Ukrayna’da vize işlemleri, birçok ülkeye oranla daha az sürede ve daha kolay gerçekleşmektedir.

Ukrayna, dünyaca tanınan ve tercih edilen üniversiteleri bünyesinde barındırmaktadır. Ukrayna üniversitelerinden mezun olanlar, Avrupa ‘da yüksek kalite unvanına sahip olan Europass mavi diplomasına sahip olmaktadırlar. Bu diploma, Avrupa ülkelerinde ve Türkiye’de tanınmakta olan bir diplomadır.

Ukrayna ‘da eğitim, ekonomik ve kaliteli bir akademik kadrosuna sahip olmasından dolayı çok sayıda Türk öğrencilerini ve çeşitli ülkelerdeki öğrencileri ağırlamaktadır. Aynı zamanda Ukrayna coğrafi açıdan Türkiye’ye olan yakınlılığından dolayı Türk öğrencilerin tercih sebebidir.

Ukrayna üniversitelerinde, Rusça, İngilizce ve Ukraynaca dillerinin eğitimini almak söz konusudur. Bunun için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kapsamında Ukrayna Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı adı altında Ukrayna ‘da eğitim almayı önermekteyiz. Birden fazla yabancı dile sahip alabilmek demek, iş yaşımında daima başarılara imza atabilmek demektir. İş dünyasındaki başarı ise, kendine güveni, mutluluğu, ekonomik zenginliği ve birçok artının yaşamınıza yansımasına sebep olur.

Yurtdışında Üniversite Okumanın Avantajları

Kariyer yaşamında başarılı olmanın yolu hiç şüphesiz, yabancı dil becerisi ve uluslararası niteliklere sahip bir üniversite diplomasına sahip olmaktır. Günümüzün iş dünyasında, tek yabancı dile sahip olmak bile artık yeterli sayılmamaktadır. Birden çok yabancı dile sahip olmak ve dünyaca tanınan üniversitelerde eğitim görmek başarının anahtarlarını oluşturmaktadır. Bu sebepler, Ukrayna üniversitelerinde eğitim görmenizin size sağlayacağı yararları oluşturmaktadır.

Yurtdışı üniversitelerinde eğitim görmek isteyenler; kendini geliştirmiş, farlılıklara açık, ufku geniş bir birey olmak için de tercihini Ukrayna’dan yana kullanmalıdır. Çünkü Ukrayna tarihi geçmişi geniş olan ve farklı kültürlere ev sahipliği yapmış bir ülkedir. Bu ülkede eğitim görmek sizi, kültürel olarak zenginleştirecektir. Ukrayna’da eğitim almayı düşünenler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Ukrayna Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kapsamında sizlere hizmet etmekten kıvanç duyarız.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın