"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dünya Sıralamasında Ukrayna Üniversiteleri

Ukrayna’nın En Başarılı Üniversiteleri Dünya Literatüründe İlk 1000’de Yer Alıyor

Dünya Sıralamasında Ukrayna Üniversiteleri günümüzde gençlerin en çok rağbet gösterdiği eğitim kurumlarının başında geliyor ve bunun nedenlerine bakıldığı zaman üniversitelerin bilimsel etkinliklere olan yüksek katkısı ve kaliteli akademik kadrosu öne çıkıyor. Eğitimde kaliteyi ilk sıraya koyan üniversiteler dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında bulunduğu için her yıl Ukrayna’ya sayısız yabancı öğrenci akın ediyor. Gençlerin en çok tercih ettiği ve dünyanın en iyi okullar arasında kabul edilen üniversiteler şu şekilde:

Karazin Kharkiv National University – Harkov Üniversitesi

Kuruluşundan bugüne değin pek çok yabancı öğrenciye misafir eder Harkov Üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk 400 ile 415 aralığında bulunuyor. Tıp fakültesindeki başarılı eğitimleri ile öne çıkan üniversite Türk gençleri içinde diploma denklik belgesine sahip olması bakımından giderek popülerliğini artırıyor. Ukrayna’nın en saygın ve köklü üniversiteler arasında bulunan Harkov Üniversitesi geniş akademik kadroya sahip olması ve öğrencileri sunduğu sosyal olanaklar ile her geçen gün adından daha fazla söz ettiriyor.

Taras Shevchenko National University of Kyiv – Kiev Taras Şevçenko Üniversitesi

Eğitim dili olarak Rusça, İngilizce ve Ukraynaca dillerinde gençlere seçme şansı veren Kiev Taras Şevçenko Üniversitesi ise dünyanın en iyi 1000 Üniversitesi içinde yer alıyor. 410 ve 440 aralığında bulunan üniversitede ilk başta ekonomi olmak üzere dil bilimleri ve tarih bölümleri de gençlerin en çok rağbet ettiği lisans eğitimi alanları içinde bulunuyor.

Kiev Politeknik Üniversitesi – Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute – Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi

Dünya Sıralamasında Ukrayna Üniversiteleri bakıldığında en iyi 1000 üniversite arasında haklı bir yere sahip olan Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi ise 500 ile 560 aralığında yer alarak özellikle Yazılım Mühendisliği alanındaki başarıları ile gençlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Teknik alanda en iyi üniversitelerden biri olan Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi, Mühendislik alanında yaptığı araştırma ve geliştirme faaliyetleri ile dünyanın her yerinden öğrenci çekiyor.

Kharkiv Politeknik Üniversitesi – Kharkiv Polytechnic Institute – Harkov Politeknik Üniversitesi

Mühendislik alanında verdiği eğitimlerle öne çıkan bir başka üniversite olan Harkov Politeknik Üniversitesi ise dünyanın en iyi ilk 700-755 diliminde bulunan üniversitelerden bir tanesidir. Mühendislik alanındaki başarıları ile tescillenmiş olan üniversite ülkemizdeki İstanbul Teknik Üniversitesi ile yaptığı İşbirliği Protokolü sayesinde 2017 itibariyle Türk gençlerinin de rağbet ettiği eğitim kurumlarından bir tanesidir.

Sumy State University – Sumy Üniversitesi

Ukrayna’nın en iyi 4. üniversitesinden bir tanesi olan Sumy Üniversitesi dünya en iyi üniversite sıralamasında 800 ile 1000 aralığında bulunuyor. Çok genç bir eğitim kurumu olmasına rağmen akademik kadroların genişliği ve kalitesiyle öne çıkan üniversitede Tıp eğitimi almak isteyen gençler birbirleri ile yarışıyor. Hem akademik alanda, hem de uluslararası faaliyetler konusunda dünya ortalamasının üzerine çıkan üniversite Tıp alanında her geçen gün daha fazla uzmanlık kazanıyor.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın