"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna’da Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi

Ukrayna’da Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi almak isteyen öğrencilere, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bilgi vermekteyiz. Türkiye’deki üniversitelerde yüksek lisans ve doktora eğitimi için ÖSYM’nin yapmış olduğu ALES sınavına girmek ve başarılı olmak zorunluluğu bulunmaktadır. Fakat Ukrayna üniversitelerinde yüksek lisans ve doktora için, öğrencinin sadece lisans diplomasına sahip olması yeterli koşuldur.

Doğu Avrupa’da ve dünya çapında tanınan, tercih edilen Ukrayna üniversitelerinde yüksek lisans veya doktora diplomaları, Avrupa ülkelerinde ve Türkiye’de geçerlidir. Aynı zamanda Mezun olan öğrenciler, Avrupa’da birinci kalitede olan ”Europass mavi diploma” alacaktır. Akademik kariyer düşünenler ya da alanında uzman olmak isteyenler için, Ukrayna ‘daki üniversiteleri seçmeleri doğru tercih söz konusudur. Çünkü Ukrayna’daki üniversiteler; ekonomik, kaliteli ve güçlü bir akademik kadrosuna sahiptir. Ayrıca Ukrayna’da birden fazla dil öğrenebilme olanakları vardır.

Yüksek lisans eğitimi, 1 yıl Rusça dil eğitimi dahil toplam 3 yıl süreyle tamamlanır. Doktora eğitimi için ise 3-6 yıl arasında tamamlanır. Ve doktora eğitiminde, 6 yılın sonunda eğitimini tamamlayan öğrenci, profesör unvanına hak kazanır. Bu unvana hak kazanan kişinin, kariyer hayatındaki fırsat kapıları sonsuza dek açık kalır.

Ukrayna’da Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi

Eğitimi alırken yalnızca akademik gelişiminizde değil kültürel gelişiminizde de artış olacaktır. Çünkü Ukrayna toprakları tarihi geçmişi zengin ve geçmişte çeşitli kültürleri barındırmış bir ülkedir. Aynı zamanda Ukrayna ‘da eğitim almak birçok Avrupa ülkelerine göre fiyat açısından daha makuldur. Beslenme, barınma, ulaşım ve sosyal yaşamda birçok yere göre uygun fiyattadır. Yurtdışında eğitim almak isteyen kişilerin tek yapması gereken evrakları teslim etmektir. Daha sonraki süreçlerde firmamız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı her zaman sizin yanınızda olacaktır.

Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimini Neden Gereklidir?

Sadece lisans eğitimini tamamlamış olmak dünyanın çeşitli yerlerinde maalesef yeterli sayılmıyor. Ülkemizde yüksek lisans ve doktora eğitimi için üniversiteler sınavsız ve mülakatsız öğrenci kabul etmemektedir. Bu yüzden birçok kişi, yüksek lisans ve doktora eğitimini yurtdışında almayı tercih etmektedir.

Gittikçe artan rekabet ortamında yurtdışında yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamış olmak, sizi her zaman ön plana çıkaracaktır. Ayrıca Ukrayna’da eğitiminizi tamamlamış olmak, sizin birden çok dil bilmiş olmanıza da olanak sağlayarak statünüze daha fazla katkı sağlamış olur.

Aklınızdaki tüm soruları yanıtlamak ve sizlere yardımcı olmak için, ”eurostaryurtdisiegitim.com” internet adresimizin iletişim butonunu tıklayarak bizlere ulaşabilirsiniz. Aydınlık dolu bir gelecek kurmanız için sizlere rehberlik etmek bizleri onurlandıracaktır. 20 yıldan daha fazla tecrübelerimizden yola çıkarak Ukrayna’da Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi almak kariyeriniz açısından doğru tercih olacaktır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın