"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi

Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi, Ukrayna’nın ormancılık alanında uzmanlaşmış tek üniversitesidir. Bazı üniversitelerde, ormancılık konusunda bölümler bulunsa da, sadece ormancılık üniversite olarak Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi bulunmaktadır. Bu durum, üniversitenin eğitim alanı konusunda, üstün şekilde uzmanlaşmasını sağmamıştır. Ormancılık tarihinden, orman mühendisliğine kadar birçok farklı alanda ve dersler öğrencilere verilmektedir. Uzman ve uluslararası alanda isim yapmış bir akademik kadro mevcuttur. Birçok profesör, doçent ve asistanlık seviyesindeki akademik kadro ile üniversite uluslararası alanda çok önemli bir statüye sahiptir.

Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi, Avrupa eğitim sistemine uygun ve entegre olan bir yüksek eğitim kurumudur. Bologna kriterlerine uygun eğitim sistemine sahiptir. Avrupa Üniversiteler Birliği tarafından tanınmaktadır. Bu demektir ki, üniversite mezunları mavi diploma almaktadır. Mavi diploma, Europass olarak adlandırılmakta olup, bu diploma statüsüne sahip üniversitelerden mezun olan gençler, tüm Avrupa Birliği ülkelerinde çalışabilirler. Çünkü diplomalar tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli kabul edilmektedir. Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi, diplomaları ile ülkemizde de tanınmaktadır. Kabul edilmektedir.

Başkent Kiev’de bulunan üniversite, şehrin merkezi sayılan ve güzel yerlerinden birinde bulunmaktadır. Kampus yerleşkesi, öğrencilerin birçok açıdan kendini geliştirmesine uygundur. Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi, kampus itibariyle, öncelikle eğitim alanı olan ormancılık açısından uygun altyapıya sahiptir. Botanik bahçeleri, eğitim ormanı, eğitim ve araştırma laboratuvarları, sera alanları, hastane ve sağlık merkezleri, amfi ve derslikler, bilgisayar odaları, etüt odaları, yurtlar, kafe ve restoran, dinlenme merkezleri, spor salonları, sağlık ve spor kampı, öğrenciler için eğitim ve danışmanlık merkezi gibi birçok tesis bulunmaktadır. Okulun kütüphanesi bol kaynakları içeren, öğrencilerin inceleme ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap verecek durumdadır.

Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi, birçok uluslararası üniversite ile işbirliği yapmaktadır. Bu üniversitelerle öğrenci değişikliği programı uygulanmaktadır. Okulda sıkça verilen konferanslar, seminerler ve çalışmalar, öğrencilerin eğitimlerini pekiştirir özellikler taşımaktadır. Öğrenciler her zaman eğitmenlerinden yardım alabilirler. Akademik kadro ve öğrenciler arasında sıkı ilişkiler mevcuttur. Birebir soru sormak, danışmak mümkündür. Sınıflarda öğrencilerin aktif şekilde yer almaları ve derse katılmaları sağlanmaktadır. Öğrencilerin hepsine ayrı çalışmalar verilmektedir. Bu da eğitimin pratik anlamda pekişmesini sağlamaktadır.

Üniversite Türk öğrencileri kabul edilmektedir. Yabancı ve Türk öğrenciler için, dil eğitimi bir senelik hazırlık fakültesinde verilmektedir. Harç miktarları son derece uygundur ve Türk öğrenciler büyük bir memnuniyetle kabul edilmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ve üniversite arasında yapılan işbirliği ile, uygun harç miktarları, sınavsız kabul uygulanmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, şubelerimizden, internet sitemizden ve çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz. Hazırlıklarınızı, profesyonel öğrenci danışmanlarımızın yardımıyla kolayca yaparak, en kısa sürede kayıtlarınızı yapabilirsiniz. Hem ülkemizde, hem de yurtdışı ülkelerinde geçerli bir diploma ile, sadece ülkemizde değil, sınırların ötesinde de kariyer yapabilirsiniz. Şubelerimizden yardım almanız için bekliyoruz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]