"Enter"a basıp içeriğe geçin

Odessa Tarım Üniversitesi

Odessa Tarım Üniversitesi, 1918 yılında kurulmuştur. Ülkenin en eski tarım eğitimi veren kurumlarından biridir. 2001 yılına kadar Tarım Enstitüsü adıyla eğitim faaliyetlerini yürüten kurum, bu tarihten sonra Odessa Tarım Üniversitesi olarak eğitimine devam etmektedir. Üniversitenin kurulma amacı, tarım alanında yüksek eğitimli, donanımlı gençleri yetiştirmektir. Bu noktada, ülkenin çok önemli ihtiyacını karşıladığını belirtelim. Hem Ukrayna’nın, hem de eski SSCB döneminde, tarımsal faaliyetlerin başarı ile sürmesinde ve tarım kalkınmasında üniversiteden mezun olanların katkıları büyüktür.

Odessa Tarım Üniversitesi, günümüzde, geniş ve kapsamlı kampüsünde eğitim hayatına devam etmektedir. Yarı zamanlı ve tam zamanlı dahil 6000 civarında öğrenci eğitim almaktadır. 400’ e yakın öğretim elemanı bulunmaktadır ve öğretim elemanları ile öğrencilerin yakından ilgilenmesine yeter bir sayıdır. Eğitmenlerin öğrencilerle yakından ilgilenmesine ve başarının ödüllendirilmesine çok önem verilmektedir. Odessa Tarım Üniversitesi bünyesinde, başarılı öğrencilere burs verilmektedir. Ayrıca, bilimsel çalışmalara katılan, katkı sağlayan öğrencilere ise üniversite bünyesinden hibe verilmektedir. Kurulduğu tarihten bu yana 40.000 üzerinde mezunu olan bir üniversitedir. Günümüzde 7 fakültesi ve 36 bölümü ile dört dörtlük bir tarım ve zıraat eğitimi verilmektedir. Öğrenciler, hazırlık dil sınıfı, lisans ve yüksek lisans eğitimlerini okul bünyesinde almaktadırlar. İlerleyen aşamada doktora gibi uzmanlık eğitimleri de alınabilir.

Odessa Tarım Üniversitesi, verdiği eğitim bakımından, son derece geniş olanaklara sahip kampusa sahiptir. Tarım çiftliklerinin, sanayi alanlarının, hayvancılık ve sebze üretme, işletme tesisleri, veterinerlik eğitimi için alanlar ve laboratuvarlar, şarap imalathanesi, mühendislik çalışma tesisleri, öğrencilerin teorik eğitimlerinin yanında, pratik meslek bilgilerini öğrenmeleri için idealdir. Okulun kökleşmiş eğitimi yanında, modern uygulamaları zaman geçirmeden tatbik etmekte, uygulamaktadır. Kampus içinde, eğitim binaları ve alanların yanında, öğrenciler için yürüyüş alanları, yurtlar, kafe ve restoran, eğlenme mekanları, kapsamlı kütüphane, bilgisayar kullanım alanları, spor salonu gibi birçok tesis bulunmaktadır. Odessa Tarım Üniversitesi, lokasyon olarak Karadeniz kıyısına konumlanmıştır.

Odessa Tarım Üniversitesi, yabancı öğrenciler, Türk öğrenciler de dahil olmak üzere, 10 aylık bir hazırlık sınıfı eğitimi vermektedir. Bu süreç dil eğitimi içindir. Dil eğitimi yanında, fizik, kimya gibi temel fen dersleri de öğrencilere bu zaman diliminde verilmektedir. Türk öğrencilerin de bu seçkin üniversitede eğitim almaları mümkündür. Özellikle, lisans tamamlama imkanı sunulması kaçırılmayacak bir avantajdır. En uygun harç miktarları ve doğru bağlantıları Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, firmamız öğrencilerimize sunmaktadır. Şubelerimizden danışmanlık yardımı alabilirsiniz. Kayıt sorunu ve kontenjan problemi yaşamadan, şubelerimizden başvurarak bu seçkin üniversitede eğitim alma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Lisans tamamlama olanaklarında, sene kaybınız olmadan, eğitim aldığınız yılların üzerine birkaç sene okumanız yeterli olacaktır. Hem ülkemizde, hem de yurtdışında, özellikle Avrupa ülkelerinde tanınan diplomanızla, tarım alanında birçok sektörde rahatlıkla çalışabilirsiniz. Tüm fırsatlar ve başvurularınız için bizimle iletişime geçiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]