"Enter"a basıp içeriğe geçin

Donetsk Ulusal Üniversitesi

Donetsk Ulusal Üniversitesi, 1937 yılında kurulmuş olup, Ukrayna’nın Donetsk Kenti’nde bulunmaktadır. Üniversite, dördüncü seviye, yani en üst seviye üniversitelerden biridir ve ülkede yüz akı olan, alanlarından eğitim konusunda öncü olan yüksek eğitim kurumları arasında başı çekmektedir. Ağırlıklı olarak fen bilimleri fakülteleri ve bölümleri olan bir üniversitedir. Donetsk Ulusal Üniversitesi, 50 nin üzerinde bölümle, 60 üzerinde ara bölümle halen eğitimine son derece başarılı şekilde devam etmektedir. Bilimsel gelişmelere, modern eğitim sistemlerinin uygulanmasına son derece önem verilmektedir. Klasik eğitim yöntemlerine ek olarak modern sistemler daima uygulanmakta, bu şekilde yüksek eğitim standartları yakalanmaktadır.

Donetsk Ulusal Üniversitesi, 70 civarında yurtdışı üniversite ve seçkin kurum, organizasyon ile işbirliği yapmaktadır. Yurtdışından öğrenciler öğrenci eğişim programı ile kabul edilmektedir ve öğrenciler aynı şekilde gönderilmektedir. Çalışmalar, seminerler ile öğrencilerin meslekli anlamda kendilerine olan güvenlerinin olması sağlanmaktadır. Kendileri geliştirmeleri için bu tür çalışmalara çok önem verilmektedir. Üniversite hakkında çok önemli bir bilgi ise, Avrupa Birliği üniversiteleri arasında yer almasıdır. Avrupa Birliği üniversite kriterleri olan Bologna kriterlerine uygundur ve mezunlar AB ülkelerinde kabul edilen diploma almaktadır. Donetsk Ulusal Üniversitesi öğrencilerine verdiği mavi diploma, Europass ile tüm AB ülkelerinde kariyer yapma olanağını sunmaktadır. Çok önemli uluslararası üniversite birliklerine üyedir ve bu önde, ülke üniversiteleri arasında tek olma özelliğini taşımaktadır.

Son derece tanınan, seçkin eğitimi ile dikkat çeken Donetsk Ulusal Üniversitesi, yurtdışından özellikle ülkemizden öğrencileri kabul etmektedir. Diplomaların ülkemizde kabul edildiğini ekleyelim. Lisans ve yüksek lisans ile doktora eğitimleri için bu okulu tercih edebilirsiniz. Alanında deneyimli ve size her konuda yardımcı olacak kurumumuz, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, bu üniversiteyi tanımanızda, kayıt için başvurularınızda ve eğitim yıllarınızda size yardımcı olmak için hazırız. Donetsk Ulusal Üniversitesi, aynı zamanda Türk öğrenciler için lisans tamamlama eğitimi de vermektedir. Ülkemizde meslek lisesi mezunları, teknik okul mezunları, iki senelik ön lisans mezunları, diplomaları ile kayır için başvurabilirler. Bu konuda, size sonuna kadar yardımcı olacağız. Şubelerimize gelmeniz, sitemizden ya da çağrı merkezimizden ön bilgi almanız yeterli olacaktır.

Bu şekilde, sadece iki sene daha eğitiminize devam ederek dünya genelinde geçerli diplomanızı alabilirsiniz. Eğitim yıllarınıza gelince, son derece seçkin bir kampusta, seçkin bir akademik kadro eğitmenliğinde, uluslararası anlamda tanınan eğitim ve diploma alacaksınız. Kampus alanında konaklama için yurtlar, çalışma alanları olarak etütler, kütüphane, bilgisayar odaları, spor salonları, dinlenme merkezleri, yemekhane ve kafeler, öğrencilerin kaliteli ve rahat zaman geçirmeleri için uygun bir altyapı bulunmaktadır. Yabancı öğrenciler için hazırlık fakültesi eğitimi verilmektedir. Bundan sonra, lisans senelerinize devam edebilirsiniz. Uluslararası bir platformda, kişiliğinizin de gelişmesi kaçınılmaz olacaktır. Farklı statüde, seçkin bir eğitim şansı sizleri bekliyor.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]