"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna’da Eğitim İmkânı

Ukrayna’da eğitim imkanı elde etmeniz, 20 yıldan fazla tecrübelere sahip olan firmamız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde gerçekleşmektedir. Ukrayna’da eğitim almak, birçok ülkelerde eğitim almaktan daha ekonomik ve kalitelidir. Ukrayna, güçlü akademik potansiyele sahip ve Rusça, İngilize, Ukraynaca dillerinde eğitim veren üniversiteleri bünyesinde barındırmaktadır.Bu yüzden, dünya çapında benimsendiği için dünyanın çeşitli ülkerinden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır.

Ukrayna’ya gelen öğrenciler değişik kültürlere sahiptirler. Bu kültür çeşitliliğinden yararlanmak için değişik insanlarla tanışarak kültür seviyenizi geliştirebilirsiniz. Unutmayın ki üniversite ortamı, insanların sosyalleşme olanaklarına etkisi büyüktür. Ukrayna, ülkemize coğrafi açıdan yakın olmasından dolayı Türk öğrenci sayısı, Ukrayna’da oldukça fazladır.

Ukrayna üniversitelerinden mezun olanlar Europass mavi diploma adı altında Avrupa’da 1. kalite diploma olarak geçerliliği söz konusudur. Ayrıca bu diploma, Türkiye’de de tanınmaktadır.

Türkiye’de üniversite eğitimi almak için YGS ve LYS sınavlarında başarılı olmak gerekir.Fakat Ukrayna’da üniversite eğitimi almak için lise diplomasına sahip olmak yeterlidir. Yine ülkemizde yüksek lisans ve doktora eğitimi için ALES sınavında başarılı olma şartı aranmaktadır.

Ukrayna’da Eğitim İmkanı Sizleri Bekliyor

Ukrayna’da ise yüksek lisans ve doktora eğitimi için öğrencinin lisans diplomasına sahip olması yeterli koşuldur. Bu koşulları sağlayan öğrenci, gerekli evrakları teslim etmesiyle öğrenciye, Ukrayna’da eğitim imkânı doğar. Diğer işlemler ise, firmamız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığına aittir.

Diğer işlemlerden kasıt; konaklama, oturma izni, polis kaydı vb. gibi işlemlerdir. Ukrayna tarihte birçok uygarlıkları, topraklarında barındırmasından dolayı kültürel ve tarihsel yoğunluluğu fazla olan bir ülkedir. Ukrayna’da eğitim imkânına sahip olan öğrenciler, mezun olduklarında kültürel olarak zenginleşmiş bir birey olma ayrıcalığını yaşarlar. Bu ayrıcalık iş dünyasındaki statülerine de yansır.

Kariyer Hayatında Yabancı Dilin Önemi

İş dünyasında kalabalıkların arasından sıyrılarak yüksek statüye sahip olmanın temelinde birden çok dil bilme becerisi yatmaktadır. Tabi bunun yanında iyi bir diplomaya sahip olmak da vardır. Yabancı dili en iyi öğrenmek için yurtdışında eğitim görmek gereklidir. Ukrayna’da üniversite eğitimini tercih edenler, en çok birden fazla dil eğitimi içeriğinden dolayı Ukrayna’yı tercih etmektedirler.

Ukrayna’da beslenme, konaklama, eğitim ve sosyal yaşam birçok ülkelere göre makul fiyat aralığındadır. Kısacası Ukrayna, hem ekonomik hem de birden çok yabancı dil barındıran bir eğitim sistemine sahiptir. Yurtdışında eğitimin en donanımlı rehberliği için tecrübe söz konusu olmalıdır.1993 yılında kurulan firmamız Euro Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 20 yılı aşkın tecrübeleriyle yüksek kalitede hizmet vermektedir. Ukrayna’da eğitim imkânı için firmamız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizlerin hizmetindedir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın