"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi 1865 yılında kurulmuştur. Ülkenin en eski dil eğitimi veren kurumlarından biridir. Üniversite, eğitim hayatına kurulduğu yıllarda Odessa I.I. Mechnikov Milli Üniversitesi’ne bağlı olarak eğitimi vermiştir. Tarihi anlamda, ülke için sembol üniversitelerden biridir. Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi, 2. Dünya Savaşı’nın en hararetli işgal ve savaş yıllarında bile açık kalmıştır. Eğitimine kesinlikle ara vermemiştir. Dil eğitimi konusunda çok başarılı olan ve birçok ödülü olan bir kurumdur. Bunlara örnek olarak, 1965 yılında verilen dil alanında uzmanların yetiştirilmesi alanında verilen üstün eğitim hizmet ödülü bunlardan biridir. Yetmişli yıllarında sonlarına doğru artık üniversite, ülkenin en önemli dil eğitim kurumları arasındaki yerini almıştır.

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi’nin hem ulusal bazda, hem de uluslararası anlamda sayısız başarı ödülleri bulunmaktadır. Yabancı ülkeler, özellikle Avrupa Birliği ülkeleri ve dil eğitimi veren kurumları tarafından son derece iyi bilinen bir üniversitedir. Başarıları ile, üniversite 2000 yılında, ulusal üniversite statüsü kazanarak, 2002 yılında ile şeref ödülü almaya hak kazanmıştır. Çok önemli bir özellik olarak, Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, en üst seviye eğitim kurumları arasına, yani dördüncü seviyeye çıkarılmış olup, uluslararası anlamda en seçkin üniversiteler arasındadır. Mezun olan gençler, köklü ve modern tekniklerin de uygulandığı dil eğitimlerini aldıkları gibi, uluslararası statüde geçerli diplomaları ile meslek hayatlarına atılmaktadırlar.

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi, dil eğitimi almak isteyen gençler için eğitim alabilecekleri en seçkin ve mükemmel yüksek öğrenim kurumlarından biridir. Ukrayna’da öğrencilerin bu alanda ilk tercihidir. Dil eğitimi almak yabancı öğrencilerin de eğitim almayı hedefledikleri çok önemli bir üniversitedir. Öğrenciler için, dil seviyelerinin durumu tespit edildikten sonra, hazırlık fakültesinde ilk eğitim verilmektedir. Hazırlık fakültesinde eğitim 10 aydır. Birinci sömestre ve ikinci sömestrden oluşmaktadır. Öğrenciler harç ödemelerini iki taksitte, bu sömestrlerde yapabilirler. Tek seferde de ödenebilir. Hazırlık sınıfından sonra, dil eğitimi lisans sınıfları ile devam etmektedir.

Başkent Kiev’de bulunan Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi, dil eğitimi almak isteyen Türk öğrencileri de kabul etmektedir. İngilizce, Almanca, Japonca, Korece, Türkçe, Hintçe gibi çok farklı dillerde üstün bir eğitim alabilirsiniz. Ülkemizde eğitim alamayacağınız birçok yabancı dili bu üniversitede öğrenebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, üniversite ile yaptığımız işbirliği sayesinde, lisans tamamlama eğitimi için de başvurabilirsiniz. Ülkemizde aldığınız iki senelik eğitiminizi, Kiev’de, dünyanın en eksi dil bilim üniversitelerinden birinde tamamlayabilir, uluslararası anlamda kabul gören diplomanızı alabilirsiniz. Tüm kayıt bilgileri, başvuru tarihleri ve diğer detayları şubelerimizden öğrenebilirsiniz.

Üniversitenin kampusunda, yabancı birçok öğrenci ile, seçkin bir akademik kadronun elinde arzuladığınız dil eğitimini alacaksınız. Ülkemizde ve AB ülkelerinde geçerli diplomanızla, hayallerinizin ötesinde başarılı bir dil bilimci olabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]