"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi  dahilinde verilmekte olan bologna eğitim sistemi dahilinde dilerseniz sizde kaliteli bir eğitim sürecinden geçebilirsiniz. Bu alanda yapacağınız çalışmalar dahilinde başarılı bir şekilde çalışmalarınızı sürdürmek için gerekli eğitimlerin verilmesi için bu alanda başarılı bir sistem sürdürülmektedir.

Bologna eğitim sistemi bütün dünyada uygulanmakta olan başarılı bir eğitim sistemidir. Bu eğitim sistemi ile beraber öğrenciler konularında araştırmaya, uygulamaya ve projelendirme çalışması ile beraber sunumlar hazırlamaya dayalı bir performans sergilemektedir. Öğrencilerin bu alanda yapacakları çalışma gerekli konu bakımından çok daha akılda kalıcı bir hal almasını sağlamaktadır. Bu alanda başarılı bir şekilde çalışmalarını yürütmekte olan öğrenci sadece pasif bir alıcı olarak görülmekten ya da öğretmen sadece bir verici olarak görülmekten ziyade bu eğitim sistemi ile beraber öğrenci ve öğretmen arasındaki diyalog çok daha güçlü bir hale gelmiş şekilde yapılandırılmaktadır. Öğretmenin, öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin kendi ekip üyelerini bir araya getirmeleri sağlanmaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrenciler tercih etmiş oldukları konular ile ilgili olarak gerek Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde gerek ise Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi bünyesindeki bilgisayar laboratuvarların araştırma konularını rahat bir şekilde yapabilmekte ve bu doğrultuda konularında hakimiyeti sağlayabilmektedir.

Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi  bünyesinde verilmekte olan eğitim dili Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce olarak belirlenmiştir. Bu dillerden en az bir tanesini ileri seviyede akıcı bir aksana sahip bir şekilde konuşma becerisine sahipseniz ya da bu alanda iyi deredece bir yabancı dil bilginiz var ise doğrudan Ulusal Kiev Tıp Üniversitesinin tercih etmiş olduğunuz bölümü ile ilgili olan lisans eğitimi fakültesine yönlendirilmektesiniz. Fakat bu üç dilden bir tanesi ile ilgili olarak kapsamlı bir bilgiye sahip değilseniz sizi bir yıllık bir hazırlık eğitimi süreci bekliyor olacaktır. Bu hazırlık eğitimi süresinde yapacağınız çalışmalar ile beraber kaliteli bir alt yapı hazırlığı sürecine gireceksiniz. Elde edeceğiniz bilgiler ve çalışmalar doğrultusunda çok daha iyi bir şekilde yabancı dil eğitimine sahip olacaksınız.

Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan bölümlere bakacak olursak görüyoruz ki ;

01) Psikiyatrist Bölümü

02) Medikal Psikoloji Bölümü

03) Kozmatik Teknolojileri Bölümü

04) Diş Hekimliği Bölümü

05) Diş teknisyenliği Bölümü

06) Fizik tedavi Bölümü

07) Spor Hekimliği Bölümü

08) Sağlık yönetimi Bölümü

09) Radyoloji Bölümü

10) Anesteziyoloji Bölümü

11) Patoloji Bölümü

12) Sağlık Öğretmenliği Bölümü

13) Kozmetik Teknolojileri Bölümü

14) Halk Sağlığı Bölümü

Bu bölümlerden birinde eğitim görme imkanına sahip olabileceğiniz Kiev Ulusal Tıp Üniversitesinde iyi bir lisans eğitimi ile beraber elde edeceğiniz diploma ile beraber ülkemize döndüğünüzde bu bölümler ile ilgili olarak yapılacak çalışma dahilinde ülkemiz sınırları içerisinde yer alan şehirlerimizde dilerseniz kendi kliniğinizi oluşturabilirsiniz ya da dilerseniz bu alanda hizmet vermekte olan kliniklerde mesleğinizi sürdürebilirsiniz. Bologna eğitim sisteminin uygulanmakta olduğu Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde elde edeğiniz diplomaların yök denkliğinde geçerliliğini korumakta olduğu belirtmemizde fayda olacaktır.

Yurt dışı eğitim imkanlarından yararlanmak isterseniz öncelikli olarka 0212 244 66 00 numaralı telefondan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisini arayarak Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilidne eğitim görmek için gerekli belgeler konusunda ya da aklınıza takılanlar konusunda ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Bu alanda yapılmakta olan çalışmaları öğrenerek rahat bir şekilde çalışmalarınızı sürdürme imkanına sahip olabilirsiniz.

Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak üniversite bünyesinde yer alan bölümleri bir tanıyalım..

01) Psikiyatrist Bölümü : Psikiyatrist biliminin temelinde insanların davranış biçimleri ele alınmaktadır. Bu bölümde eğitim görmekte olan öğrenciler psikiyatri eğitimi almaktadır. Alacakları bu eğitimin lisans süreci boyunca Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden birini tercih ederek konu ile ilgili olarak detaylı bir çalışma yapmaları mümkün olmaktadır. Bu alanda öğrencilerin yapacakları çalışmalar ile beraber mezun olduklarında psikiyatrist ünvanını almaktadır. Bölüm Ruh hekimliği olarak bilinmektedir.

02) Medikal Psikoloji Bölümü : Konu ile ilgili olarak alanında uzman kişiler tarafından eğitimler verilmektedir. Verilmekte olan eğitimler bologna eğitim sistemi çerçevesinde veriliyor ve bu alanda mezun olan öğrenciler yök denkliği ile beraber çalışma hakkına sahip olabiliyor.

03) Kozmatik Teknolojileri Bölümü : Alanında bologna eğitim sistemi ile beraber bir eğitim süreci verilmektedir. Lisans eğitimini tamamlamış olan öğrenciler alacakları diplomalar ile beraber ülkemize döndüklerine yurdumuzun sınırları içerisinde kendi bölümü ile ilgili olarak çalışmalarını sürdürme imkanına sahip olabilmektedir.

04) Diş Hekimliği Bölümü : Gelmiş geçmiş zamanların en önemli bölümlerinden biri olarak bilinmektedir. Bu a
landa yapılmakta olan çalışmalarda teknolojinin sürekli olarak takibini sağlamak ve kullanılmakta olan cihazların sürekli olarak yenilenmesini sağlamak büyük önem taşımaktadır.

05) Diş teknisyenliği Bölümü dahilinde diş hekimi yardımcıları yetiştirilmektedir.

06) Fizik tedavi Bölümü dahilinde verilemkte olan eğitim ile beraber konusunda uzman kişler yetiştiriliyor ve bu alanda verilmekte olan eğitimler ile beraber iyi bir fizik tedavi uzmanı mezun edilyor.

07) Spor Hekimliği Bölümü dahilidne eğitimlerini tamamlamış olan öğrencilerimiz alanında iyi bir hekim olarak çalışmalarına başlamaktadır.

08) Sağlık yönetimi Bölümünde verilmekte olan eğitimler bologna eğitim süreciene tabi tutulmaktadır ve bu alanda yapımakta olan çalışmalar ile beraber kaliteli bir eğitim süresi öğrencilerimizi bekliyor.

09) Radyoloji Bölümü dahilinde yapılmakta olan çalışmalar bologna eğitim sürecine tabii tutulmaktadır.

10) Anesteziyoloji Bölümü dahilinde mezun olacak olan öğrencilerimiz yök denkliği sisteminden yararlanmaktadır. Bu alanda verilmekte olan eğitim dili Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dil seçeneklerinden biri olarak verilmektedir.

11) Patoloji Bölümü denildiğinde öncelikle bu bölümde yapılan çalışmaları yazmamızda fayda olacaktır. Bologna eğitim sistemi dahilinde Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce seçenekleri ile eğitim verilmekte olan patoloji bölümünde öğrenci isteğine bağlı olarak uygun bir şekilde eğitim verilmektedir. Bu bölüm belirli bir hastalığın sebeplerini ve sonuçlarını araştırmakta olan bir bilim dalıdır. Bologna eğitim sistemi ile beraber öğrenciler mezun olacakları patoloji bölününden elde edecekleri diplomalar ile beraber yurdumuza döndüğünde başarılı bir şekilde meslek hayatlarını sürdürmeleri sağlanmaktadır.

12) Sağlık Öğretmenliği Bölümü dahilinde verilmekte olan eğitim ile beraber Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dil seçenekleri öğrenciye sunulmaktadır. Öğrencinin bu alanda tercih edeceği dil doğrultusunda bir eğitim alması sağlanıyor ve bu eğitim ile beraber kaliteli bir sağlık öğretmenliği lisans süreci sürdüren öğrencimiz alanında en iyi şekilde eğitim görmektedir. Bologna eğitim sisteminin kullanılmakta olduğu bu sistem dahilinde mezun olan öğrencimiz yurdumuzda yök denkliği ile beraber çalışma imkanına sahip olabilmektedir.

13) Kozmetik Teknolojileri Bölümü dahilinde bologna eğitim sistemi ile Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden birini tercih etmeniz dahilinde eğitim verilmektedir.

14) Halk Sağlığı Bölümü dahilinde üniversitemizde bir birinden kaliteli eğitim görevlisi öğretmenler eşliğinde iyi bir eğitim sürecine tabi tutulmaktasınız.

Sizde bologna eğitim sistemi ile beraber kaliteli bir tıp eğitimi almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefondan doğrudan bize ulaşabilirsiniz alanında uzman ekip arkadaşlarımızdan gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu