"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna Üniversiteleri Forum

Ukrayna Üniversiteleri Forum siteleri gibi ortamlardan da araştırabilirsiniz. Uzun ve yorucu bir araştırma süreci sizi yormuş olabilir. Bunun yerine Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize gelerek aklınızdaki her soruyu sorabilirsiniz. Ya da yeterli zamanınız yoksa forum sitelerinden araştırabilirsiniz.

Hatta popüler forum sayfalarında yeni başlıklar açarak daha önceki öğrencilerden bilgiler alabilirsiniz. Ya da eski öğrencilerin tecrübelerinden yararlanabilirsiniz. Böylece fikirleriniz daha da netleşecektir. Bunun yanında forum sitelerinde daha önceki yorumları okuyabilirsiniz. Ancak yazılan bu yorumlar ve anlatılan hikâyelerin ne kadar gerçekçi olduğuna dikkat etmelisiniz. Burada anlatılanların çoğu yine espri olsun diye yapılan yorumlar olabilir.

Ukrayna Üniversiteleri Forum sitelerinden bilgi sahibi olabilirisiniz. Ya da doğrudan Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık bürolarından bilgi alabilirsiniz. Bu forumlardan anlatılanlara ek olarak Ukrayna eğitim sistemini ve üniversitelerini anlatmak gerekirse… İlk olarak Ukrayna üniversiteleri sınav zorunluluğu kullanmıyor. Yani ülkemizdeki yorun ve zorlu sınav şartlarından kurtuluyorsunuz. İkinci olarak size Ukrayna üniversiteleri size mavi diploma veriyor.

Mavi diploma ise size Avrupa ülkelerinde geçerli bir kariyer imkânı veriyor. Bu diploma Europass özelliği ile Avrupa ülkelerinin hepsinde geçerli ve tanınıyor. Bir yıl zorunlu Rusça hazırlık uygulaması veren Ukrayna üniversiteleri size akıcı ve kaliteli bir Rusça eğitimi veriyor. İngilizce yanında ikinci bir dil bilmek ise hem yurt içinde hem de yurt dışında öz geçmişinizde büyük bir artı olacaktır.

Üstelik Ukrayna üniversitelerinde belirli alanlara yönelik üniversitelerle daha yoğunlaşmış bir eğitim veriyor. Gemicilik, havacılık, gıda, ekonomi üniversiteleri gibi belirli dallarda yoğunlaşan üniversiteler sayesinde kariyerinizde sağlam bir temel atmış olacaksınız.

Ukrayna’da Eğitimin Maliyeti

Ukrayna Üniversiteleri Forum sayfalarında bulabileceğiniz belki de en çok konu üniversite ve diğer giderler olacaktır. Üniversitelerin yıllık maliyetleri 1000 3000 dolar arasında değişir. Ayrıca yemek ve ulaşım masrafları aylık 200 400 dolar arasında değişiyor. Bunun nedeni ise çok farklı kültürlerle çok farklı bir yemek menülerine sahip olmasıdır. Sadece Ukrayna’ya ait yemek çeşitleri ya da Avrupa’nın farklı yemek kültürlerini deneyebilirsiniz. Hiç birini beğenmezseniz dünyanın farklı yerlerindeki fast food restoranlarını da Ukrayna’da rahatça bulabilirsiniz. Bunun yanında yurtlarda kalmak için yıllık 500 600 dolar masraf olacaktır.

Ülkemizdeki banka kartlarını Ukrayna’da da kullanabilirsiniz. Ancak biraz ücret kesintisi olacaktır. Yine de ofislerimize geldiğinizde hangi bankaların anlaşmalı olduğunu öğrenebilirsiniz. Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak tüm bunlar ve daha fazlası içi bürolarımıza uğrayabilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın