"Enter"a basıp içeriğe geçin

Vinnitsa Tıp Üniversitesi

Vinnitsa Tıp Üniversitesi Pirogov adıyla kurulmuş ve Vinnitsa Tıp Üniversitesi 1921 yılında bakanlar kurulunun emri ile kurulmuştur. Akredite sağlamaya ise 1994 yılında başlamış bulunmaktadır.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi bologna eğitim sistemi dahilinde vermekte olduğu eğitimler ile beraber yaptığı çalışmalarda öğrencileri sadece birer alıcı olarak görmektedir. Öğretmenleride sadece birer verici olarak görmekten ziyade öğretmenin, öğrenciye karşı sunmuş olduğu konu başlıkları dahilinde öğrencinin bunlardan bir tanesini seçerek ekip arkadaşları ile beraber yapacağı çalışmada iyi bir sonuca ulaşmaları sağlanmaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrencilerin iyi bir eğitim almış olmaları sağlanmaktadır. Yapılmakta olan ekip çalışması ise başlı başına öğrencilere bir artı değer kazandırmaktadır.

Bunun sebebi ise ilerki yaşamlarında çalışma ortamlarında bulunacakları işlemlerde bir çok alanda bireysel olarak karar verme ya da bireysel olarak sorun çözmekten ziyade ekip işi ortaya çıkarmaları beklenmektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrenciler ekip çalışmasına yatkın bir şekilde yapacakları çalışmalar dahilinde elde ettikleri bilgiyi iyi bir şekilde saklayabilecekler aynı zamanda daha akılda kalıcı hale gelmesi için elde ettikleri bu bilgiler doğrultusunda yapacakları çalışmalar ile beraber bir uygulama ve projelendirme çalışması yapabilmektedirler. Bu sistem doğrultusunda iyi bir gelecek için iyi bir eğitim almanız gerekmektedir. Alacağınız eğitim doğrultusunda saygın bir kişiliğe, yapacağınız mesleğinizde başarılı olmanız durumunda aranan bir kişiliğe sahip olabilirsiniz. Ama tüm bunlar için öncelikle iyi bir eğitim almanız ve rakiplerinizin üstünde olmanız gerekiyor.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan bölümlere bakacak olursak görüyoruz ki tıp eğitiminin en iyi şekilde verildiği sadece tıp üzerine eğitim vermekte olan bir kurum olan Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde ;

  • Tıp
  • Diş hekimliği bölümü
  • Aile hekimliği bölümü
  • Eczacılık

bölümü yer almaktadır. Sizde bu bölümlerde bir tanesinde eğitim görmek istermisiniz? Üstelik üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok, hatta üniversite sınavına bile girmenize gerek yok.. Eğer lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş ve elinizde bir diploma bulunuyor. Yapmanız gereken tek şey alanında uzman ekip arkadaşlarımızın bulunduğu yılların kazandırmış olduğu tecrübe dahilinde %100 üniversite kayıt işlemleri yapılan ve aynı zamanda %100 Ukrayna vize işlemleri yapılmakta olan Euro Star Yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi telefon numarası olan 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşmanız mümkün olacaktır. Bu bölümler dahilinde yapacağınız çalışma ile beraber iyi bir eğitim sürecinden geçirilmiş olacaksınız. Dolayısı ile yapacağınız çalışmalarda bologna eğitim sistemi dahilinde sürdüreceğiniz performans dahilinde iyi bir gelecek için üniversite döneminde iyi bir hazırlık sürecine tabi tutulmuş olacaksınız. Fakat bunun meyvelerini Vinnitsa Tıp Üniversitesinden mezun olduktan sonra toplamaya başlayacaksınız.

Bu eğitim süreci dahilinde iyi bir doktor, iyi bir diş hekimi, iyi bir aile hekimi ya da iyi bir eczacı olabileceksiniz. Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde alacağınız lisans eğitimi ile beraber mezun olduktan sonra elde edeceğiniz diploma ülkemiz sınırları içerisinde bulunan yüksek öğretim kurumu yani yök denkliğinden dolayı her yerde geçerli olacaktır.

İyi bir eğitim alarak çalışmalarını sürdürecek olan sizler için Ukrayna’da Tıp eğitimi görmek büyük bir artı değere sahip olmanızı sağlayacak. Eğitim göreceğiniz Vinnitsa Tıp Üniversitesi Ukrayna’nın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Yapılan bir oylama neticesi itibari ile Vinnitsa Tıp Üniversitesi Ukraynada yer alan üniversitelerde verilmekte olan eğitim kalitesi bakımından en iyi üçüncü üniversitesi olarak bilinmektedir. Bu eğitim sistemi dolayısı ile iyi bir eğitimden geçirileceksiniz. Sizde iyi bir üniversite eğitimi alacaksınız.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi

Vinnitsa Tıp Üniversitesi bünyesinde eğitim almak istersenzi lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bu şartı yerine getiriyorsanız bunun yanı sıra yirmi beş yaşın üzerinde olmamanız gerekiyor ayrıca sağlıklı olduğunuzu belirten bir sağlık raporunun heyet tarafından onaylanmış bir şekilde olması gerekiyor ve bu sağlık raporunun tercüme edilmiş olması yanı sıra noter huzurunda onaylanmış olması gerekmekte ve kaymakamlık tarafından da onaylanmış olması gerekmektedir. Bu şekilde uygun görülmesi durumunda yapacağınız başvurularda Euro star yurt dışı eğitim merkezi ile irtibata geçmeniz durumunda size uygun bir şekilde yapılacak çalışmalar eşliğinde yurt dışında eğitim imkanlarından sizde faydalanabileceksiniz.

Yurt dışında eğitim görmek için tercih edebileceğiniz Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi alabilirsiniz. Ayrıca Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde alacağınız tıp eğitimi sonucunda elde edeceğiniz diplomalar ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde her şehrimizde geçerlilik sağladığını belirtmemizde fayda olacaktır. Ülkemizde geçerliliğini sürdürmekte olan yüksek öğretim kurumu yani yök denkliği bulunan Vinnitsa Tıp Üniversitesi aldığınız diplomaların Türkiye’nin bütün kurum ve kuruluşlarında geçerliliği vardır. Herhangi bir kurum ve kuruluşunda görev alırken yurt dışından almış olduğunuz bu diplomalar size sınırlama ve engelleme getirmeyecek Türkiye’deki üniversiteden mezun olan öğrencilerle aynı haklara sahip olabileceksiniz.

Yurt dışında alacağınız bu eğitimler dahilinde çalışmalarınızı dilerseniz yurdumuza gelerek sürdürme imkanına sahip olabilirsiniz. Bu eğitim sistemi dahilinde bütün dünyada ön görülmekte olan bologna eğitiminden yararlanılmaktadır. Bologna eğitim sisteminde öğrencinin bilgiye hazır olarak erişmesini sağlayan yani pasif bir alıcı konumunda görülmesinden aynı zamanda öğretmeninde öğrencilere karşı bilgiyi doğrudan hazır bir şekilde veren bir verici konumunda olmasından ziyade öğrencinin bilgiye araştırarak ulaşmasının sağladığını bilmekteyiz. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalar eşliğinde öğrenci araştırarak bilgiye erişmtektedir. Bu eğitim sistemi ile beraber öğrenci gerekli araştırmaları yaparak erişebilir iken aynı zamanda yapacağı uygulamalı çalışmalar ile birlikte daha akılda kalıcı bir yapıya sahip olmasını ön plana çıkarmakta olan bir eğitim sistemi dahilinde çalışmalarının yürütülmesini sağlamaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılan çalışmalar yoğun bir şekilde bologna eğitim sistemi ile beraber sürdürülmektedir.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi eğitim kadrosu yönünden incelendiğinde 100 kişilik bir doktor kadrosu bunun yanı sıra 424 kişilik bir Doçent kadrosu, 6 kişiden oluşmakta olan Ukrayna Devlet ödüllü akademisyen ve 24 kişilik bir Öğretim görevlisi kadrosu ile birlikte kaliteli bir eğitim hizmeti vermekte ve dev gibi bir eğitim kadrosuna sahip olan Vinnitsa Tıp Üniversitesi öğrencisini en iyi şekilde yetiştirmektedir. Bu alanda eğitimlerini kaliteli bir şekilde sürdürmeye devam eden Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilindeki öğretim görevlisi personelimiz alanında en iyi kişilerden seçilmiştir.

Sizde tıp bölümü dahilinde yer alan alt dallardan biri üzerinde uzmanlaşabilirsiniz, eczacılık sektöründe eğitim görerek ilgili alanda en iyi şekilde bir eğitimden geçecek ve bunun akabinde ise dilerseniz kendi eczanenizi açabilir dilerseniz bir başka eczacı ile birlikte çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Sizde bologna eğitim sistemi dahilinde eğitim görmek ve Vinnitsa Tıp Üniversitesinde lisans eğitimi almak isterseniz yapmanız gereken tek şey kayıt olmak için lise diplomanızı yanınıza alarak Euro Star Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisine gelmeniz gerekmektedir. Kontenjanlar ve üniversite koşulları hakkında gerekli bilgilendirme burada yapılarak bu üniversitelerden eğitim hizmeti almanız için gerekli her türkü destek sağlanmaktadır. Ayrıca 0212 244 66 00 numaralı EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Ygs sınavına girmemiş olsanız bile bu üniversitelerde okuyabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]