"Enter"a basıp içeriğe geçin

İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi

Ukrayna’nın en kaliteli üniversitelerinden biri olan İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilinde kaliteli bir şekilde eğitim almak istersemisiniz? Üstelik üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek kalmadan, hatta bunun yanı sıra üniversite sınavına girmenize gerek kalmadan.. Tek yapmanız gereken şey lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekecektir. Bu alanda elde edeceğiniz diplomalar ile beraber İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilinde istediğiniz bölüme kayıt olma imkanına sahip olabilirsiniz.

Fakat Ukranya vizesi için bir de sağlıklı olmanız gerekiyor. Eurostar yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde bu konuda detaylı bir şekilde bilgi verilecektir. Bunun öncesinde şunu belirtelim ki yurdumuzda sağlık bakanlığına bağlı olan bir sağlık kuruluşu tarafından yapılacak olan tahliller doğrultusunda aids olmadığınızı gösteren bir raporun heyetten geçnesi gerekiyor.

Elde edilen bu rapor dahilinde tercümesi sağlanarak noter huzurunda onaylatılması ve bunun yanı sıra kaymakamlık tarafından da onaylanması gerekmektedir. Sizde bu işlemlerin ardından İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitim sistemi ile beraber kaliteli bir şekilde Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce eğitimi alabilirsiniz.

Şimdi İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilinde yer alan bölümlere bir bakalım;

  • Uygulamalı Matematik ve Enformatik Fakültesi; Uygulamalı Matematik, Sosyal Bilişim, Sistem Analizi ve Kontrol bölümleri yer almakta olan uygulamalı matematik ve enformatik fakültesinde tercih edeceğiniz bölümler doğrultusunda eğitim alabilirsiniz.
  • Biyoloji Fakültesi; Biyoloji, Biyokimya, Biyofizik, Zooloji, Botanik, Fizyoloji, Genetik, Mikrobiyoloji, Viroloji
  • Kimya Fakültesi; Kimya bölümü yer almaktadır. Bu alanda ve biyoloji fakültesinde bologna eğitmi ile beraber çalışmalarınızı sürdürme imkanına sahip olacaksınız.
  • Kültür Fakültesi; Kültür ve Sanat, Bibliology, Kütüphanecilik bilimi ve Bibliyografyası, Kültüroloji gibi bölümlerin yer aldığı kültür fakültesi her yıl yeni mezunlarını vermektedir.
  • Ekonomi Fakültesi; Ekonomi, İktisat, Ekonomik Sibernetik, Ekonomi Yönetimi Bilgi Sistemleri, İstatistik, İşletme Ekonomisi, Finans, Muhasebe ve Denetim, Bankacılık, Maliye (Vergilendirme) gibi bölümlerin yer aldığı ekonomi fakültesinde alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından eğitim veriliyor.

Elektrik Fakültesi; Elektronik Radyofizik, Elektronik, Fiziksel, Biyomedikal Elektronik, Fizik Uygulamalı, Mekanik ve Matematik İstatistik Fizik Katı hal fiziği Astronomi bölümlerinin yer aldığı elektrik fakültesinde çağımızın meslek dallarına yönelik kalitlei bir şekilde teknik eğitimler verilmektedir. Bu alanda yapılmakta olan çalışmalar ile beraber başarılı bir eğitim hayatına sahip olabilirsiniz.

Çeviri Fakültesi; İngiliz dili edebiyatı- çeviri-bilim, Fransız Dili ve Edebiyatı, İspanyolca Dili ve Edebiyatı, Biyomedikal Elektronik, İngilizce Klasik Filoloji, İngilizce Ukraynaca Çeviri Bilim, Alman dili ve Edebiyatı

Coğrafya Fakültesi; Coğrafya, Sosyal ve Ekonomik Coğrafya, Turizm İşletmeciliği, Ekoloji İşletme, Ekoloji ve Cevre Koruma gibi bölümlerin yer aldığı coğrafya fakültesinde Rusça, İngilizce ya da Ukraynaca dilleri ile eğitim verilmektedir.

Jeoloji Fakültesi; Jeoloji, Jeokimya, Mineraloji Ekoloji ve Cevre Koruma gibi bölümlerin yer aldığı bir fakültedir.

Tarih Fakültesi; Tarih, Tarih Etnoloji, Arşivcilik bilimi, Arkeoloji, Sosyoloji, Gazetecilik Felsefe Kültüroloji Siyaset Bilimi Felsefe Psikoloji bölümlerinin bulunduğu sözel bir fakültedir.

Filoloji Fakültesi: Ukrayna dili, Rus dili, Slovak dili, Fars Dili, Japon Dili, Bulgar dili, Leh dili ve edebiyatları –Folklor, Beden eğitimi ve Spor Bölümü, Okul öncesi Eğitim, Sosyal Pedagoji, Islah Eğitimi gibi alanlarda eğitim verilmekte olan bir fakültedir.

Hukuk Fakültesi; Uluslar arası İlişkiler, Uluslar arası ekonomik ilişkiler, Uluslararası bilgi, Uluslar arası İlişkiler, Uluslar arası Hukuk ve Araştırma alanları, Kanun bölümleri gibi alanlarda eğitim verilmekte olan kaliteli bir fakültenin kaliteli bölümleri diyebiliriz.

Dilerseniz sizde bu bölümlerden birinde üniversite sınavına dahi girmeden eğitim alabilirsiniz.
Yurt dışı eğitim imkanlarından yararlanmak isterseniz ve bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber kaliteli bir yaşam sürmek isterseniz çağdaş yaşamın getirmiş olduğu bir konumda yerinizi almakta çevrenizde saygın bir kişilik olmak ya da aranan bir doktor veya bir baş hekim olmak isterseniz öncelikli olarak kaliteli bir eğitim süreci içerisinden geçmemiz gerekmektedir. Bu eğitim süresi dahilinde yapacağınız çalışmalarda iyi bir yere gelmek için size önerebileceğimiz Ukrayna’da yer alan İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi alanında en iyi şekilde eğitim vermeyi başararak Ukrayna’da yer alan Ünviersite eğitim kurumları arasında en başarılı ikinci üniversite olarak bilinmektedir. İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim yalnızca tıp eğitimi üzerine olduğunu belirtmemiz gerekir.

İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim bologna eğitim sistemi olarak bütün dünyanın yaygın bir şekilde bu eğitim sisteminden yana alt yapı çalışmalarını hazırlamaya çalışması gerek bu eğitim sistemini uygulamaya çalışması çabalarına kişleri itmektedir. Bu eğitim sistemi çerçevesi altında öğrenciyi bilgiyi hazır bir şekilde almakta olan pasif bir alıcı olarak görmek ve aynı zamanda öğretmeni de bilgiyi hazır bir şekilde öğrencilere vermekte olan bir verici olarak görmekten ziyade öğretmen ve öğrenci arasında geçmekte olan diyalogu çok daha güçlü bir yapıya sokacak şekilde öğrencilerin çok daha iyi bir öğrenme imkanı sunacak şekilde teknik bilgi ve donanıma sahip olmasını öncelikli olarak hedeflemektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılan çalışmalara şölye bir göz atacak olursak ;

Bologna eğitim sisteminde öğretim görevlisi olan öğretmenin yapacağı araştırma çalışmaları dahilinde öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilinde bir yol izlemesi durumu söz konusudur. Bu eğitim sisteminde öğretmenin öğrencilere sunmuş olduğu konulardan birinin öğrenciler tarafından seçilerek bu konu ile ilgili olarak yapılacak olan araştırma çalışmaları dahilinde iyi bir çalışma sürdürmesi sağlanmaktadır.

Bu çalışmalar ile beraber öğrencilerin kendi ekip arkdaşları ile beraber yapacakları araştımaların gerek İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça üst seviyede yer alan bilgisayar laboratuvarlarında gerek ise İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilinde yer almakta olan araştırma kütüphanelerinde konu ile ilgili olarak yapacakları araştırmanın gerek yazılı dökümümanlar halinde toplanması gerek ise öğrencilerin bu alanda yapacakları araştırmalarda görsel dökümanlar halinde bilginin toplanabilir olması ya da bunların yanı sıra öğrencilerin çeşitli kaynaklardan yapacakları araştırmalarda röpörtajlar ile beraber elde edecekleri bilgiler dahilinde bir sonraki aşama olan uygulama çalışmasına geçiş süreci sağlanacaktır. Bu süreçte öncelikle gerekiyorsa malzemelerin teminatı yapılmaktadır ve malzemelerin teminatı sağlandıktan sonra gerekli çalışmalar projelendirme ve uygulama yönünden yapılması sağlanmaktadır.

Üniversitemiz dahilinde bu çalışmaların akabinde ise elde edilen dökümanlar taslak halinde iken bir araya getirilip toparlanarak iyi bir sunum haline geitirilmesi sağlanmaktadır. Bu işlemler esnasında yapılacak çalışmalar dahilinde öğrencilerimiz en iyi şekilde sunumlarını hazırlayarak bir çok kişinin önünde yapmış oldukları bu çalışmaları sergileme imkanı bulmaktadır. Öğretim görevlisi olan öğretmenlerimiz ise bu alanda öğrencilerimizin yapmış olduğu çalışmaları değerlendirerek yılda iki kez kullandıkları kanaat notu ile beraber etcs adı verilmekte olan sistem dahilinde öğrencilerimizin bir üst sınafa geçmelerini sağlamaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde size iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken ;

Euro Star Yurt dışı Egitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. Alanında yılların vermiş olduğu tecrübe ile sizlere en iyi şekilde yardımcı olacağız. Bu alanda bize bu telefon numarasından ulaşabilirsiniz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]