"Enter"a basıp içeriğe geçin

Harkov Tıp Üniversitesi

Yurt dışında eğitim imkanınız var mı öyleyse bu fırsatı doğru bir şekilde değerlendirmelisiniz. Peki ne gibi doğruluk bu nasıl bir yol izlemeliyim diye düşünmenize gerek yok bu konuda uzman ekibimiz tarafından size yardımcı olacağız.

Yapmanız gereken bir takım şeyler var daha doğrusu öğrenmeniz gerekenler. Öncelikle şunu bilmeliyiz ki yurt dışında eğitim vermekte olan çok fazla üniversite veya eğitim kurumu yer alıyor. Konumuz olan üniversiteler ile ilgili bilmeniz gereken bu üniversiteden mezun olduktan sonra alacağınız diplomanın ülkemizde geçerli olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olmaktır elbette. Bu konuda yapacağınız kısa bir araştırma ile eğitim görmek istediğiniz üniversitenin diplomasının yök denkliği bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz. Dilerseniz ofisimize gelebilirsiniz biz size bu aşamada ve diğer aşamalarda da yardımcı olabiliriz.

Bunun dışında dikkat etmemiz gereken bir başka nokta ise şudur ki netice itibari ile eğitim görmek amacı ile yurt dışında okumayı tercih ettiniz ve dolayısı ile eğitim sisteminin kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bir çok üniversite vardır ki hoca derse gelir, konuyu hızlı bir şekilde anlatır siz hoca dersi anlatırken not almakta zorluk çekersiniz saati dolar kapıyı çeker ve gider peki ya şuna ne dersiniz hoca derse gelir, dersi anlatır ve sorunuz olup olmadığını öğrenmeden dışarı çıkar peşinden gidersiniz size başını sallayarak anlıyorum vb. gibi şeyler söyler sizde derdinizi anlattıktan sonra bunu daha sonra konuşalım diyerek küstah bir şekilde yoluna devam eder.

Peki ya yurt dışında iseniz, hocaya zaten tam olarak derdinizi anlatmakta zorlanıyorsunuz benzeri bir durum ile karşılaşırsanız ne olacak? Tüm bunlar bir düşünce tabiki.. Fakat şu bir gerçektir ki alanında uzman kişiler tarafından oluşmakta olan eğitim kadrosu ile Ukraynanın Harkov şehrindeki Harkov Tıp Üniversitesi 17 kişilik onursal bilim adamı ve bunun yanı sıra tam 13 kişilik uzman doktor kadrosu, devlet ödüllü 28 kişilik akademisyen kadrosu, 28 Doçent ve 710 kişilik öğretim görevlisi ekibi ile beraber eğitim denilince ilk akla gelen Ukrayna’nın en köklü kuruluşlarından biri olan Harkov Tıp Üniversitesi Unesco tarafından tescillenmiştir.

Harkov Tıp Üniversitesinde tıp ile ilgili bir çok bölüm bulunuyor. Harkov Tıp Üniversitesinde kaliteli bir eğitim dönemi yaşamak istersenzi yapmanız gereken şey Euro Star Yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinden ya da 0212 244 66 00 numaralı telefondan ulaşmak olacaktır. Dolayısı ile size gerekli olan bilgiler verilecek ve Harkov Tıp Üniversitesine kayıt için gerekli işlemler uygulanacaktır. Harkov tıp üniversitesinde tıp eğitimi almak için yapmanız gereken şeylerden bir başkası ise lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş konumda olmanız gerekmektedir. Lise veye lise dengi bir okuldan alacağınız mezuniyet belgesi ile Euro Star yurt dışı eğitim merkezi ofislerimize yapacağınız başvurular neticesinde en kısa sürede kayıt işlemlerinizi gerçekleştirme imkanına sahip olacaksınız.

Dolayısı ile sizde Ukrayna’da Bologna eğitim sisteminin uygulanmakta olduğu Harkov Tıp Üniversitesi’nde eğitim görme fırsatına sahip olacaksınız. Bologna eğitim sisteminin ne olduğu konusunda kısa bir kaç bilgi verecek olursak şunu bilmeliyiz ki öğrencinin bilgiyi alan ve kullanan bir kişi ya da kişilik olduğunun önüne geçilmesi durumu olarak nitelendirebiliriz. Öğrencimiz bologna eğitim sistemi sayesinde alacağı eğitimde araştırmaya, uygulamaya ve sunumlar yapmaya hazır konuya tam olarak hakim bir şekilde eğitim almaktadır. Dolayısı ile ilerleyen zamanlarda karşısına çıkabilecek konular ile ilgili doğrudan bilgi sahibi ve bilinçli bir şekilde yaklaşım sağlayacaktır. Sizde böyle bir sistemde eğitim görmek isterseniz numaramız 0212 244 66 00 iletişime geçmenizi bekleriz..

Ukrayna’nın sayılı üniversitelerinden biri olan Harkov Tıp Üniversitesi bildiğimiz üzere Unesco tarafından tescillenmiş olan bir Tıp Üniversitesidir.

Harkov Tıp Üniversitesi’nde bulunan bölümler nelerdir?

  • Tıp
  • Eczacılık
  • Biyo teknoloji
  • Sağlık işletmeciliği
  • Mikro biyoloji
  • Labaratuvar
  • Kozmatik

Analitik Kimya olmak üzere Tıbbi anlamda gerekli olan ana dalların bulunduğu Harkov Tıp Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz tek yapmanız gereken üniversite sınavı olan ygs’ye girerek barajı geçmek olacaktır. Bunun hemen ardından Euro Star Yurt dışı eğitim merkezi başvurusu ofisinden yararlanabilirsiniz. Teknik anlamda sorularınızı yöneltebilir cevaplarınızı alırsınız ya da hizmet alabilirsiniz. Euro Star Yurt dışı eğitm merkezi başvuru ofisi ile iletişime geçmek için tek yapmanız gereken 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak gerekli detayları öğrenmeniz yönünde olacaktır. Harkov tıp üniversitesi toplamda 7000 kişilik öğrenci kapasitesinin 2100 kişilik bir kısmını yurt dışından tıbba hayatını adayacak insanlara ayırmış bulunmaktadır. 72 Ülkeden gelen 2100 yabancı uyruklu öğrenci sayısı ile tercih sebebi olan Harkov Tıp Üniversitesi uluslar arası bir üniversite olma yolunda çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Harkov Tıp Üniversitesi bünyesinde eğitim görecek olan öğrenciler için belki de en güzel haber şudur ki bu Harkov Tıp Üniversitesi ile Ülkemizdeki geçerli olan yök yani yüksek öğretim kurumu arasında bir denklik sistemi BULUNMAKTADIR. Dolayısı ile Harkov Tıp Üniversitesinde mezun olan bir öğrencimiz ülkemizde bu diploma ile rahat bir şekilde iş başvurusu yapabilmektedir. Standartlara uygun bir şekilde gerekli çalışmlarını sürdürebilmektedir. Harkov Tıp Üniversitesinde uygulanmakta olan sistemden dolayı bilgiye ve öğrenmeye dayalı bir sistem geliştirme çalışmaları halen varlığını sürdürmektedir. Harkov Tıp Üniversitesinde bu alanda yapılan çalışmalara şöyle bir bakacak olursak görüyoruz ki verilmekte olan tezler dolayısı ile araştırmaya ve araştırılması yapılan konunun uygulanmasına dayalı bir alt yapıdan geçmektedir.

Harkov Tıp Üniversitesinde dünyanın en gelişmiş eğitim sistemi olan Bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Daha doğrusu Bologna eğitim sisteminin büyük bir kısmı uygulamaya geçirilmiş ve tam anlamıyla bu sisteme yönelik geçiş çalışmaları yapılmaktadır. Bologna eğitim sisteminde yapılan çalışmada Ects yani kredi transfer sistemi yer almaktadır. Dolayısı ile bu sistemde kişiyi bilgi yönünden hazır alan pasif bir kişi görmekten yana değildir. Yukarıda da anlatmaya çalıştığımız gibi kişiyi daha çok aktif bir hale getirmeyi ve kişiyi araştırma tekniklerinden yararlanabilen girişimci ve uygulayabilme becerisine sahip daha aktif bir çalışma yürütmesini sağlayacak konuma getirerek bu şekilde çalışmalarını yürütmesini sağlayacak bir alt yapı oluşturmasını sağlamaktadır. Bologna eğitim sistemi günümüzde pek çok üniversitede uygulanma aşamalarında olsada bu alanda aktif bir şekilde en iyi başarıya ulaşmış ülkelerden biri olan Ukrayna’da yer alan Harkov Tıp Üniversitesinde Blogna eğitim sistemi kapsamlı bir şekilde uygulanmaktadır.

Harkov Tıp Üniversitesinin yapısına şöyle bir bakacak olursak gerek teknolojik donanım gerek ise bulundukları ortam dolayısı iel çok geniş bir alanda çalışmalarını sürdürmekte olan Harkov Tıp Üniversitesinde araştırma laboratuarları, araştırma kütüphaneleri, bilgisayar merkezi, video ve ses cihazları ile donatılmış üstün teknolojili klinik merkezli hastaneleri ve kaliteli spor tesisleri ile hizmet vermekte olan Harkov Tıp Üniversitesi öğrencilerin adeta seçim yapması için hazırlanmış bir birinden üstün kendi içindeki çalışmaları ile beraber bu kaliteyi fark ederek yaşamak isteyen öğrencilere ayrıcalıklar sunmaya devam etmektedir. Harkov Tıp Üniversitesinde eğitim görmekte olan 7000 ayrıcalıklı öğrenciden biriside siz olmak istermisiniz.. Eğer cevabınız evet ise Euro Star yurt dışı eğitim merkezi başvurusu ofisinden yararlanmalısınız hemen 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]