"Enter"a basıp içeriğe geçin

Odessa Denizcilik Akademisi

Odessa Denizcilik Akademisi, avantajları ile öğrencilerin geleceğine yön vermeye devam ediyor. 1930 yılında açılmış olan köklü bir deniz eğitimi okuludur. Kuruluş yılında adı “Odessa Yüksek Deniz Okulu” olan akademi, 21 Eylül 2002 tarihinde dönemin Ukrayna Başbakanı tarafından bugünkü ismini almıştır.

Akademik eğitim kalitesinin yanı sıra denizciliğe sağladığı katkıları dolayısıyla Ulusal statü ile ödüllendirilen bu yüksek eğitim kurumu, denizcilik akademisine yönelik oldukça nitelikli bir eğitim sunmaktadır. Akademi, Sovyetler birliği ve Ukrayna başta olmak üzere pek çok ülkenin donanması için yaklaşık olarak 40.000 kadar uzman yetiştirmiştir. 1950 yılından itibaren yabancı öğrencilere eğitim vermeye başlayan kurumun eğitim diller Rusça ve Ukraynacadır.

Odessa Denizcilik Akademisi Fakültelerine yönelik eğitim danışmanlığı yapan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı büromuz, konu ile ilgili detaylı bilgileri sizlere ulaştırmaya hazırdır. Bu akademiye kayıt olan öğrenciler; Seyrüsefer, Denizcilik Akademisi, UA Denizcilik Hukuku, Navigasyon, Gemi Kontrol, İngilizce ve Gemi ile Kargo Taşımacılığı başta olmak üzere pek çok teorik – pratik eğitimi almaktadırlar.

Odessa, denizcilik eğitimi almak isteyen T.C. vatandaşları için son derece avantajlıdır. Odessa Denizcilik Akademisine giriş için ÖSS, YGS ve LYS gibi sınavlar gerekmemekte, lise (ya da meslek lisesi) mezunu olmak kayıt ve başvuru için yeterli olmaktadır. Ayrıca akademiye giriş için taban puanı da gerekmemektedir.

Odessa Denizcilik Akademisi’nin eğitim süresi 4 yıl olmakla birlikte, 12 aylık gemi stajı sonrası diploma verilmektedir. IMO standartlarında eğitim veren Odessa Denizcilik Akademisi eğitim alma imkanları anlamında da son derece uygundur. Verilen eğitimin üst düzey niteliği ile bölüm ücretleri karşılaştırıldığında maliyetlendirmenin uygunluğu daha da anlaşılır olmaktadır. Bu noktada fiyatların bölüm – fakültelere göre değişkenlik gösterdiğini de eklemek gerekmektedir. Akademi sınırları içerisinde fakülteler haricinde; olimpik havuz, spor kompleksi, yüksek kapasiteli modern yemekhane, kafe, çamaşırhane ve teknik ekipman değeri yüksek hastane bulunmaktadır.

Ukrayna, bünyesindeki üniversiteleri ile genel anlamda oldukça fazla tercih edilen bir yapı çizmektedir. Nitelikli akademisyenleri ve üstün teknik donanımlı ekipmanları ile faaliyet gösteren Ukrayna üniversitelerindeki eğitim sistemi son derece ilgi çekicidir. Bu üniversitelerden mezun olunduğunda verilen Europass mavi diploma ile, eğitimi alınan meslek Türkiye’de de icra edilebilmektedir.

Avrupa’da 1. kalite sayılan bu üniversite diploması, Ukrayna’da eğitim almayı cezbedici kılmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı büromuzu arayarak gerek Ukrayna’da eğitim olanakları hakkında gerekse Odessa Denizcilik Akademisi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Akademi bünyesinde; Gemicilik Fakültesi, Denizcilik ve İç Su Yolları Fakültesi, Gemi Mühendislik Fakültesi, Deniz Hukuku Fakültesi ve Radyo Elektronik ve Elektronik Mühendisliği Fakültesi bulunmaktadır. Ukrayna’da bulunan Odessa Denizcilik Akademisi, bu alanda kariyer düşünenler için son derece önemli olmaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın