"Enter"a basıp içeriğe geçin

Odessa Ulusal Hukuk Akademisi

Ukrayna’nın Karadeniz kıyısında olan şehri Odessa’da bulunan Odessa Ulusal Hukuk Akademisi, ülkenin en eski hukuk okullarından biridir. Uluslararası çevreler tarafından kabul edilen, akademi, hem klasik hukuk temellerini baz alarak, klasik hukuk eğitimini öğrencilerine vermekte, hem de bilimsel anlayışa açık olarak modern hukuk eğitimini de eklemektedir. Ukrayna’da 2000 yılında, ülkenin en iyi hukuk fakültesi seçilmesi boşuna değildir. Odessa Ulusal Hukuk Akademisi, hukuk eğitimi almak isteyen Ukraynalı ve diğer ülkelerden öğrencilerin girmeyi en çok istedikleri fakültedir.

Odessa Ulusal Hukuk Akademisi 1847 yılında kurulmuştur. Uzun yılların vermiş olduğu deneyimle, bugüne kadar sayısız hukukçu yetiştirmiş bir okuldur. Ülkenin önemli kademelerinde bulunan siyasetçi ve hukukçularının önemli kısmının da bu okul mezunu olduğunu belirtmek gerekir. Odessa Ulusal Hukuk Akademisi, Avrupa Üniversiteler Birliği’nin seçkin eğitim kurumlarından biridir. Bu demektir ki, mezun olan öğrenciler, Avrupa Birliği üniversitelerinde yüksek lisans ve diğer ileri eğitimlerini yapabilirler. AB ülkelerinde geçerli diplomaları ile bu ülkelerde de mesleklerini yapabilirler. Bir Türk genci olarak bu özelliğin ne kadar önemli olduğunu düşünmenizi ve kesinlikle göz ardı etmemenizi belirtmek istiyoruz. Eğitiminize Avrupa ülkelerinde devam edebilecek çalışma planları da yapabilirsiniz. Akademi, diğer üniversitelerle işbirliği yapan bir kurumdur. Hem öğrenci değişim programları, hem de farklı hukuk dallarında, uluslararası anlamda işbirlikleri, çalışmalar, yarışmalar, seminerler ve konferanslar yapılmaktadır. Bu uluslararası etkinliklere tüm öğrencilerin katılımı arzulanmaktadır.

Odessa Ulusal Hukuk Akademisi, kurulduğu yıllardan itibaren ve halen Güney Ukrayna Bölgesi’nin bir numaralı hukuk akademisidir. Bulunduğu Odessa Şehrinde ise bir numaradır. Bu akademide öğrenci olmak, akademik kadro içinde yer almak büyük bir ayrıcalıktır. Medeni hukuk, ceza hukuku, uluslararası hukuk gibi ders kürsülerinde çok donanımlı bir eğitmen kadrosu bulunmaktadır. Öğrenciler eğitimlerini eksiksiz hatta normal standartların üzerinde, pratik hukuk uygulamalarını da öğrenerek almaktadır. Amfi şeklinde derslerden, az kişilik mahkeme sınıflarına kadar, birçok deneyim ve eğitim kalitesi siz Türk gençlerini de beklemektedir. Kendinizi geliştirerek, kişiliğinizin sağlam hale gelmesini de sağlayarak, meslek eğitiminizi alma şansınız olacaktır. Diplomalarınız ülkemizde de geçerlidir.

Odessa Ulusal Hukuk Akademisi, şehrin en güzel yerlerinden birinde, spor salonları, kütüphanesi, gezinti alanları, tenis kortları ve her türlü öğrenci aktiviteleri için uygun altyapısı ile kapsamlı bir kampusa sahiptir. Bu seçkin akademide, sınavsız kabul ile lisansa eğitimi ve lisans tamamlama eğitimi alabilirsiniz. Lisans tamamlama imkanı ile, ülkemizde herhangi bir hukuk fakültesinde eğitim alırken bu seçkin akademiye geçiş yapabilirsiniz. Adalet yüksek okulu mezunu iseniz de diplomanızla akademide hukuk mezunu bir genç olarak kariyerinizi bambaşka şekilde değiştirebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak zaman geçirmeden şubelerimize gelin ve bu harika eğitim fırsatından haberdar olun. Şubelerimizden yardım alarak, bu seçkin hukuk fakültesinde, arzu ettiğiniz hukuk eğitimi ile bu alanda kariyer yapabilirsiniz.

#odessahukuk #odessaüniversitelerihukuk #ukraynahukuk #ukraynadahukuk #ukraynadalisanstamamlama #ukraynalisanstamamlama #adaletdikeygeçiş #adaletlisanstamamlama #ukraynahukukeğitimi #hukukdikeygeçiş #türkçehukuk #türkçelisanstamamlama #türkçeadaletlisanstamamlama #yurtdışındahukuk #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]