"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi , 1930 yılında kurulmuş olup, ülkenin başkenti olan Kiev’de bulunmaktadır. 7 adet fakültesi bulunan üniversite, ülkenin ve komşu ülkelerin en iyi inşaat mühendisliği ve mimari eğitimi veren yüksek öğrenim kurumudur. Üniversite kısaca KISI olarak adlandırılmaktadır. Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, kurulduğu tarihten bu yana enstitü dahil çeşitli unvan değişiklikleri yaşamış ve 1999 yılında “milli üniversite” ünvanını alarak, günümüzdeki adını almış bulunmaktadır.

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, oturmuş eğitim sistemini, modern tekniklerle donatarak, alanında uzman yetiştiren seçkin yüksek okullardan biridir. Yabancı öğrenciler için hazırlık fakültesi bulunmaktadır. Hazırlık fakültesi için kabul tarihleri, 15 Ağustos ile 15 Kasım arasında devam etmektedir. Hazırlık sınıfının başlangıç tarihi 1. Eylül olarak düzenlenmektedir. Öğrencilerin hazırlık sınıfında derslere devamı zorunludur. İlk bir ay gruplar arasında değişim imkanı bulunmaktadır. Hazırlık sınıfında eğitim süresi bir yıldır. Bu seneyi başarılı şekilde tamamlayan öğrenciler lisans sınıflarına devam etmektedir. Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, lisans senelerini 4 yıl, yüksek lisans süresi ise 1.5 yıl olarak düzenlemektedir.

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi öğrencilerin kaliteli zaman geçirebildikleri bir kampusa sahiptir. Bu durum, hem eğitim olanakları, hem de sosyal faaliyetler için geçerlidir. Kampus içinde birçok yurt bulunmaktadır. Yurt dışından gelen öğrenciler için genellikle 6. Yurt tahsis edilmektedir. Okulun yurtlarında öğrenci odalar 2 veya 3 kişilik şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca yurt binaları içinde öğrencilerin çalışması için düzenlenmiş etüt odaları da bulunmaktadır. Kampus içinde kapsamlı, kaynak sıkıntısı asla çekilmeyen kütüphane, etüt sınıfları, eğitim binaları ve eğitimlerin pratik anlamda da yapılması için geniş çalışma alanları, spor tesisleri, dinlenme alanları, bilgisayar odaları gibi birçok tesis öğrenciler için düzenlenmiş bulunmaktadır. Yemekhane ve kafeler de kampus alanı içinde bulunur.

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, öğrencilerine yılların deneyimi ve seçkin akademik kadro ile tercih edilen hatta gıpta edilen bir eğitim sunmaktadır. Ukraynalı öğrenciler için bu okula kabul edilmek bir prestijdir. Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olan bir kurumdur. Öğrenciler sadece bu ülkede değil, Avrupa ülkelerinde de diplomaları ile çalışabilirler. Ülkemiz tarafından da diplomalar kabul edilmektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, Türk öğrencilerimizin Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi’nde seçkin bir eğitim alması için, üniversite ile işbirliğimiz bulunmaktadır. Sınav koşulu olmadan Türk öğrenciler kabul edilmektedir. Yaptığımız işbirliği ile, lisans tamamlama olanaklarını da Türk öğrencilerimize sunmaktayız. Ülkemizde aldığınız iki senelik eğitimi, bu seçkin üniversitede tamamlayarak, lisans diplomanızı alabilirsiniz. Harç miktarları uygun ve isterseniz iki taksit halinde ödeyebilirsiniz. İstenen belgeler, ön kayıt, başvurular hakkında tüm bilgileri almak için öğrenci danışmanlarımızla, zaman geçirmeden iletişime geçiniz. Parlak bir meslek eğitimi sizleri bekliyor.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]