"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kiev Ulusal Metalurji Üniversitesi

Kiev Ulusal Metalurji Üniversitesi , başkent Kiev’de bulunmaktadır ve ülkenin en eksi metalürji üniversitelerinden biridir. Sanayinin gelişimi ile birlikte, metalürji alanında eğitimli personele ihtiyaç olmuş, üniversite bu amaçla kurulmuştur. Bugüne kadar, birçok mezun madencilik ve benzer dallarda çok önemli çalışmalara imza atmıştır. Günümüzde, hem Ukrayna’dan, hem de yurtdışından birçok öğrenciye üniversite kucak açmaktadır. Kiev Ulusal Metalurji Üniversitesi, günümüzde en üst seviye üniversite statüsündedir. Dördüncü seviyede olan üniversite, Bologna kriterlerine de uygundur. Bu sayede, Avrupa Birliği üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir ve mezunlar mavi diploma almaktadır. Mavi diploma Avrupa Birliği ülkeleri tarafından tanınmaktadır ve bu diploma veren öğrenciler birçok ülkede kariyerlerini yapabilmektedir.

Kiev Ulusal Metalurji Üniversitesi

Hazırlık fakültesi, lisans ve yüksek lisans seviyelerinde eğitim vermektedir. 7 adet fakülte ana dal ve çok sayıda ara dalda eğitim fakülteleri öğrencilere akademik seviyede eğitim sunmaktadır. Türk öğrencilere de sunulan lisans tamamlama eğitimi, bazı dallarda mektupla eğitim, teknik okul eğitimleri, bilimsel araştırma bölümleri, gelişmiş doktora ve yüksek lisans programları ile coğrafyanın en aranılan metalürji üniversitelerinden biridir. Kiev Ulusal Metalurji Üniversitesi, 20.000 civarında öğrenciye sahiptir. 200 civarında yüksek lisans öğrencisi, doktora öğrencileri ile oldukça geniş öğrenci sayısına sahiptir. Alanında son derece talep gören bir üniversitedir. Yaklaşık 1000 adet profesör, doçent, asistan ve teknik eğitmen kadrosu ile gerçekten kapsamlı bir üniversitedir.

Kiev Ulusal Metalurji Üniversitesi, yurtdışında birçok üniversite ile bilimsel kurumlar ve kurullarla işbirliği yapmaktadır. Bilimsel çalışmalar, öğrenci değişim programları, akademik çalışmalar, uluslararası anlaşmalar ve çeşitli programlar tüm öğrencilerin katılımı hedeflenerek yapılmaktadır. Her öğrenci, uygun olduğu oranda bu uluslararası çalışmalara katılabilir. Özellikle, ABD, Avrupa Ülkeleri, Rusya, Japonya gibi birçok gelişmiş ülke üniversiteleri ve bilimsel kurumları ile ortak çalışmalara imza atılmaktadır. Okulda birçok yabancı öğrenci eğitim almaktadır. Kiev Ulusal Metalurji Üniversitesi, öğrencilerin rahatlıkla eğitim aldıkları ve günlük yaşamlarına devam ettikleri bir kampusa sahiptir. Araştırma laboratuvarları, amfi ve derslikler, etütler, son derece geniş olanaklara sahip kütüphane ve bilgisayar odaları, yurtlar, engelli öğrenciler için özel eğitim alanları, yabancı öğrencilerin yardım alacağı özel danışmanlık, sağlık merkezi, spor salonları, sanat ve kültür merkezleri, kamplar ve birçok merkez kampus içinde yer alır.

Bu seçkin okulda Türk öğrencilere eğitim imkanı sunulmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, üniversite ile yaptığımız işbirliği ile, sınav kabul edilerek gençlerimiz bu seçkin üniversitede eğitim alma imkanını yakalamaktadır. Şubelerimizde ve iletişim araçlarımızdan öğrenci danışmanlarımızla bağlantıya geçebilirsiniz. Ön kayıt, başvuru süreleri, harç miktarları gibi detaylar için sizi bekliyoruz. Hazırlık fakültesi eğitiminin ardından, lisans ve lisans tamamlama imkanları sizleri beklemektedir. Ülkemizde aldığınız meslek lisesi ya da ön lisans eğitiminin ardından, sene kaybınız olmadan, kalan senelerinizi bu elit üniversitede tamamlayabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]