"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kiev Tasarım Üniversitesi

Kiev Tasarım Üniversitesi, 85 yıllık bir geçmişe sahiptir. 1. Ekim 1930 tarihinde, kurulmuştır. Okul ilk kurulduğu yıllarda daha çok deri üzerine eğitim vermekte iken, günümmüzde moda ve tekstil alanında en önemli eğitim kurumlarından biridir. Başkent Kiev’de bulunmaktadır. Moda, tekstil, dizayn ve tasarım alanlarında birçok bölümde eğitim verilmektedir. Bu konuda yaratıcılık, tasarım eğitimlerinin yanında, bilimsel anlamda eğitimle de bezenmiş bir akademik sistem uygulanmaktadır.

Kiev Tasarım Üniversitesi, gerçekten çok başarılı bir eğitim kurumudur ve başarılı mezunlara sahiptir. Ülkenin en kaliteli tasarım üniversitelerinden biri olup, dünyanın en iyi 100 moda ve tasarım üniversiteleri arasındadır. Tasarım alanında eğitim almak isteyen, Ukraynalı ve yabancı öğrencilerin hayallerinde bu üniversitede eğitim almak vardır. Üniversite, 2016 yılında, Ukrayna’da bir prestij ödülü olan Ukrayna’nın Seçimi 2016 (Choice of Ukraine 2016 ) ödülünü almıştır. Kiev Tasarım Üniversitesi, günümüzde yaklaşık olarak 9000 öğrenciye eğitim vermektedir. 32 ana dal ve 34 bölümde son derece seçkin ve köklü bir eğitim anlayışı öğrencilere verilmektedir. Geniş bir kampus alanına yayılmaktadır. Öğrencilerin eğitimlerini hem teorik, hem de pratik anlamda almaları için gerekli ortamlar hazırlanmıştır ve sürekli olarak yenilikler de yapılmaktadır. Amfi ve derslikler, laboratuvarlar, öğrencilerin tasarım ve uygulama yapabilecekleri geniş, kapsamlı tasarım alanları bulunmaktadır. Yurtlar, dinlenme merkezleri, spor salonları, kültür ve sanat etkinlikleri için özel alanlar, bilgisayar odası, etüt salonları gibi birçok alanda, öğrenciler kampus içinde zaman geçirmektedir.

Kiev Tasarım Üniversitesi, öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri, yaratıcılıklarını aldıkları eğitimle pekiştirme noktasında, birçok program ve uygulama sunmaktadır. Tasarım çalışmaları, sunumlar, yarışmalar, tanıtımlar ile öğrencilerin bu yönde, kendilerine güvenlerini kazanmaları da sağlanmaktadır. Birçok uluslararası kuruluş ve üniversite ile işbirliği yapılmaktadır. Dünyanın çok önemli üniversiteleri ile, işbirliği ve öğrenci değişimleri yapılmaktadır. Yurtdışından, yetmiş civarı ülkeden de öğrenci bu seçkin üniversitede eğitim almaktadır. Okulda, tasarım ve moda alanında çok önemli isimler de sıkça seminer ve kurslara katılmakta, öğrencilerle bir araya gelmektedir. Tasarım alanında, dünyanın en önemli üniversitelerinden biri olan Kiev Tasarım Üniversitesi, Avrupa Birliği üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ve Kiev Tasarım Üniversitesi olarak yaptığımız işbirliği ile Türk gençlerinin de bu seçkin okulda eğitim alması sağlanmaktadır. Tasarım alanında eğitim almayı hedefleyen öğrenciler, lisana tamamlama olanağı dahil, bu seçkin üniversitede eğitim alabilirler ve mezun olduklarında, oldukça cazip iş olanaklarını değerlendirebilirler. Ülkemizde üniversitenin sunduğu diplomalar kabul edilmektedir, aynı zamanda Avrupa ülkelerinde ve dünya çapında kariyer yapabilirsiniz. Kayıt tarihlerini öğrenmek, başvuru için istenen belgeler, son derece uygun harç miktarları gibi tüm konularda sizlere yardımcı olmaktayız. Seçkin bir okulda eğitim almak, hayal ettiğiniz tasarım eğitimi ile kaliteli, alt yapısı kuvvetli bir tasarımcı olmak için bu üniversite idealdir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]