"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ternopil Ekonomi Üniversitesi

Ukrayna ekonomisine yön vermiş kişilerin yetiştirilmiş olduğu Ternopil Ekonomi Üniversitesi uzun yıllardır yurt dışından öğrenci kabulü sağlamaktadır. Dilerseniz sizde Ternopil Ekonomi Üniversitesinde eğitim görebilirsiniz.

Yapacağınız çalışmalar dahilinde Ternopil Ekonomi Üniversitesinden alacağınız diploma ile beraber ülkemizde yüksek öğretim kurumları olarak bilinmekte olan yök denkliği sayesinde yurdumuzun her köşesinde diplomanızın geçerli olduğunu ve diplomanızı kullanabileceğinizi belirtmemizde fayda olacaktır. Ternopil Ekonomi Üniversitesi bünyesinde Bologna eğitim sistemi verilmektedir. Bologna eğitim sistemi dahilinde öğrencileri sadece pasif birer alıcı ve öğretmenleri ise sadece bir verici konumunda görmekten ziyade yapılacak çalışmalar dahilinde öğrenciyi araştıran, proje çalışmalarında görev alan ya da uygulamalar yapan bir hal alamasını sağlamaktadır aynı zamanda yapacağı sunumlar dahilinde öğrenciye iyi bir özgüven kaynağı sağlamakta olan Ternopil Ekonomi Üniversitesi bünyesinde yapacağınız çalışmalar ile çağdaş yaşamın getirmiş olduğu sosyal bir hayat sizleri bekliyor olacaktır.

Ternopil Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikle aranan bir takım şeyler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Eğer lise veya lise dengi bir okuldan diploma sahibiyseniz sağlıklı olmanız gerekmektedir. Alacağınız sağlık raporu heyetten geçmiş olmalı aynı zamanda tercüme edilmiş, noter huzurunda onaylanmış ve kaymakamlık onayına tabii tutulması gerekmektedir. Yapılacak bu çalışmalar dahilinde öğrencilerini en iyi bir şekilde geleceğe hazırlamakta olan Ternopil Ekonomi Üniversitesinde iyi bir eğitim sizleri bekliyor olacaktır. Üniversite dahilinde din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin bir çok yabancı ülkeden öğrenci almakta olan Ternopil Ekonomi Üniversitesi dahilidne alacağınız eğitimde gelecekte iyi bir konuma sahip olmanız için eğitim seviyesini daima üst sıralarda tutmanız gerekmektedir.

Eğitim seviyesi yüksek olan bir kişi daima rahat bir çalışma ortamında bulunmaktadır. Vasıfsız bir personel ile eğitim görmüş vasıflı bir personelin günlük yaşantısına bakacak olursak vasıfsız personel sabah erken kalkar, iş yerine gelir, iş elbiselerini giyer, ustlarının vereceği işleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmeye çalışır. Yeri gelir en pis işlerde çalışır, yeri gelir en ağır işlerde çalışır, yeri gelir boşta kalır.. Eğitim görmüş bir kişi Ternopil Ekonomi Üniversitesi bünyesinden mezun olmuş ise muhtemelen mühendis sıfatını almış olacaktır. Dolayısı ile bu kişi sabah erken kalkar, iş yerine gider, iş elbiselerini giyer, çalışmaya başlar. Oluşabilecek her hangi bir sorun esnasında ekip arkadaşları ile beraber arızalara müdehale eder, işlemlere yön verecek adımları atar, gerekli görüldüğünde aldığı yabancı dil eğitimi sayesinde yurt dışı ile iletişimin sağlanmasını sağlar bunun gibi işlemler neticesinde belki akşam olduğunda evine yorgun bir şekilde gider ama bu bir fiziki yorgunluk değil beyin yorgunluğudur. Bu kişi genel olarak temiz bir ortamda çalışmaktadır. Hijyenik bir şekilde çalışmaktadır. Oluşabilecek sorunlara karşı bireysel değil ekip arkadaşları ile beraber bir çalışma yürütmektedir. Dolayısı ile yapılacak olan bu çalışmalar esnasında vasıfsız bir elemana karşı daha rahat bir tutum daha iyi bir yapı sergilemektedir.

Üniversite dahilinde verilmekte olan yabancı dile karşı bir bilginiz yok ise bir yıl sürecek bir hazırlık eğitimi sürecine tabi tutulacaksınız. Eğer yabancı diliniz iyi seviyesde ise sizi küçük bir sınav bekliyor olacaktır. Bu sınavın ardından başarılı olursanız doğrudan lisans eğitimi almaya başlayabilirsiniz. Alacağınız bu lisans eğitimi sayesinde elde edeceğiniz diplomalar yurdumuzun sınırları içerisinde her alanda geçerliliğini sağlamaktadır. Sizde yurt dışında eğitim görmek isterseniz EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Ternopil Ekonomi Üniversitesi

1966 Yılında temelleri atılmış olan Ternopil Ekonomi Üniversitesi bünyesinde Bologna eğitim sistmeinden yararlanarak kaliteli bir eğitim verilmektedir. Bu süreç içerisinde tercih edeceğiniz bölüm dahilinde eğer iyi bir düzeyde yabancı dil bilginiz yok ise tek yapmanız gereken bir yıllık sürecek bir yabancı dil eğitimi hazırlık sınıfında eğitim görmeniz olacaktır. Bu süreç içerisinde çok iyi bir aksana sahip akıcı bir şekilde konuşabildiğiniz yabancı dil eğitimi almış olacaksınız. Bunun akabinde ise yapacağınız çalışmalar dahilinde Ternopil Ekonomi Üniversitesi bünyesinde dört yıllık lisans eğitimine başlayacaksınız. Bu eğitim süreci içersinde eğer iyi bir şekilde yabancı diliniz olduğunu düşünüyorsanız tek yapacağınız şey size göre hazırlanmış olan bir sınavdan başarılı bir şekilde geçmek olacaktır. Başarılı bir şekilde sınavdan geçtiğiniz takdirde bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimini almamakla beraber doğrudan dört yıl sürecek olan lisans eğitimine geçişiniz yapılacaktır.

Şimdi Ternopil Ekonomi Üniversitesi bünyesinde yer alan bölümlere bakacak olursak ;

Uluslar arası İktisat Bölümünde alanında uzman kişilerce eğitim verilmektedir.
İşletme Ekonomisi Bölümünde işletme ve ekonomi üzerine temelleri alacaksınız.
Pazarlama Bölümünde iyi bir lisans eğitiminden geçeceksiniz.
Muhasebe ve Denetim Bölümünde muhasebe tekniklerini en iyi şekilde öğrenerek denetimini sağlama başarısına sahip olacaksınız.
Finans ve Kredi Bölümünde ekonomi dersleri göreceksiniz.
Bankacılık Bölümünde iyi bir bankacı eğitimi alacaksınız.
İnsan Kaynakları Bölümünde işletmelerin bu departmanında çalışacak bilgiye sahip olmanız sağlanacak.
Çalışma Ekonomisi Bölümünde elde edeceğiniz bilgiler doğrultusunda rahat bir çalışma sürdüreceksiniz.
Dokümantasyon ve Bilgi Bölümünde kendinize uygun alanlarda iyi bir çalışma sergileyeceksiniz.
Ekonomik Teori Bölümünde alanında uzman kişiler tarafından eğitim göreceksiniz.
Sibernetik Bölümünde dümencilik ile ilgili eğitim alacaksınzı.
Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde geleceğin bilişim uzmanlarından biri olabilecek düzeyde eğitim alacaksınız.
Bilgisayar Bilimi Bölümü çerçevesinde iyi bir eğitim sürecinden geçirileceksiniz.
Yazılım Mühendisliği Bölümünde kaliteli bir yazılım eğitimi alacaksınız.
Uluslar arası Turizm Bölümünde alacağınız yabancı dil eğitimi ile beraber kaliteli bir eğitim sürecinden geçirileceksiniz.
Avrupa Ekonomisi Bölümünde bologna eğitim sistemi hakimiyetinde kaliteli bir eğitim süreceksiniz.
Avrupa ve Uluslar arası Politika kriz yönetimi Bölümünde mali ekonomik işler çerçevesinde eğitim alacaksınız.
Uluslar arası Ekonomik İlişkiler Bölümünde ekonomik faliyetlerle ilgili eğitim göreceksiniz.
Uluslar arası İlişkiler Bölümünde bilgi danışmanlık hizmetleri dahilinde bir lisans eğitiminiz olacak.
Bilgi ve Bilgisayar Bilimi Bölümünde bilişim sektörü dahilinde bir eğitim alacaksınız.
Sosyal Güvenlik Bölümünde güvenlik ve mali işler çerçevesi altında bir eğitim alacaksınız.
Devlet Yönetimi Bölümünde siyasal bilimler çerçevesinde bir eğitim göreceksiniz.
Hukuk Bölümünde iyi bir hukukcu olmak için iyi bir eğitime dahil olacaksınız.
Uluslar arası Yönetim Bölümü dahilinde siyasal bilimler çerçevesi altında bir eğitim göreceksiniz.
Turizm ve Otel İşletme Yöneticiliği (İngilizce Program) Bölümünde ingilizce turizm eğitimi alacaksınız.
Turizm Bölümünde turizm endeksli iyi bir eğitim sürecinden geçirileceksiniz..

Sizde dilerseniz yukarıdaki bölümlerden bir tanesini tercih ederek Ukrayna’da yer alan Ternopil Ekonomi Üniversitesi dahilinde bir eğitim sisteminde lisans eğitimi alabilirsiniz. Ternopil Ekonomi Üniversitesi öğrencisi olmak için öncelikle Euro Star Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisine gelmeniz gerekmektedir. Kontenjanlar ve üniversite koşulları hakkında gerekli bilgilendirme burada yapılarak bu üniversitelerden eğitim hizmeti almanız için gerekli her türkü destek sağlanmaktadır. Ayrıca 0212 244 66 00 numaralı EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Ygs sınavına girmemiş olsanız bile bu üniversitelerde okuyabilirsiniz. Sınava girme şartı aranmıyor. Yani sınava girme gereği duymadan iyi bir eğitim için sizlerde gerekli başvuruları yapabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]