"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi

Lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız Ukrayna’nın başkenti Kiev’de üniversite eğitimi görmeniz için gerekli olduğu gibi burada eğitim görmek için üniversite sınavına girmiş olmanıza gerek görülmemektedir. Tamamen size bağlı rahat bir şekilde eğitim öğretim görmek isterseniz Ukrayna’nın bilgi birikimi, teknolojik donanımı ve yetiştirmiş olduğu bilim adamları dahilinde en prestijli üniversitesi Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde eğitim görme imkanına sahip olabilirsiniz. Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde yer alan bölümlere bakacak olursak;

 1. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
 2. Makine Dinamiği ve Sağlamlığı Bölümü
 3. Enformasyon Yönetim Sistemi ve Teknolojileri Bölümü
 4. Makine Yapımı Teknolojisi Bölümü
 5. Bilgisayar Sistem ve Ağları Ekipman Ücretimi Bölümü
 6. Esnek Bilgisayar Sistemleri ve Robot Teknolojileri Bölümü
 7. Özel Teknolojiyle Maddelerin İşlenmesi Bölümü
 8. Yönetim ve Otomatik Sistemleri Bölümü
 9. Yönetim ve Otomatik Sistemleri Bölümü
 10. Demir Kesme Tezgah ve Sistemleri Bölümü
 11. Fizik Madde Bilimi Bölümü
 12. Bilgisayar Entegre Edilmiş Üretim ve Teknoloji Süreçleri Bölümü
 13. Demir-Çelik Üretimi Bölümü
 14. Kimya ve İnşaat Malzeme Üretimi Düzenlemesi Bölümü
 15. Özel Metalurji Bölümü
 16. Çevre Koruması Bölümü
 17. Demir Bilimi Bölümü
 18. Teknoloji Süreçlerinin Otomatik İdaresi Bölümü
 19. Radyo Mühendisliği Bölümü
 20. Dakik Aygıtlar Radyo İletişimi, Radyo ve Televizyon Yayın Cihazları Bölümü
 21. Cihaz Yapımı Teknolojileri Bölümü
 22. Bioteknik ve Tıp Cihaz Sistemleri Bölümü
 23. Lazer ile Optik ve Elektronik Cihazları Bölümü
 24. Fizik ve Biotıbbi Elektronik Bölümü
 25. Uçuş Araç ve Kompleksleri Yönetim Sistemleri Bölümü
 26. Elektronik Sistemler Bölümü
 27. Uçak ve Helikopterler Bölümü
 28. Tasarım Enformasyon Teknolojileri Bölümü
 29. Akustik Cihaz ve Sistemleri Bölümü
 30. Bioteknik ve Bioteknik Fakültesi Bölümü
 31. Video, Audio ve Sinema Cihazları Bölümü
 32. Sanayi Bioteknolojisi Bölümü
 33. Telekominikasyon Sistem ve Ağları Bölümü
 34. Bilgisayar Sistem ve Ağları Bölümü
 35. Kaynama Teknolojileri ve Cihazları Bölümü
 36. Program Yazılım Mühendisliği Bölümü
 37. Kaynama Techizatları Bölümü
 38. Fizik Bölümü
 39. Sistem Analiz ve Yönetim Bölümü
 40. Matematik Bölümü
 41. Sosyal Enformatik Bölümü
 42. Uygulamalı Fizik Bölümü
 43. Telekomünikasyon Sistem ve Ağları Bölümü
 44. Enformatik Bölümü
 45. Telekomünikasyon Teknoloji ve Araçları Bölümü
 46. Enformasyon Yönetim Sistemi ve Teknolojileri Bölümü
 47. Enerji TüketimiElektrik ve Mekanik Sistemleri Bölümü
 48. Enerji Alanında İdare Bölümü
 49. Matbaacılık Teknolojileri Bölümü
 50. Matbaacılıkta Kullanılan Bilgisayar Teknoloji ve Sistemleri Bölümü
 51. Kuruluş İdaresi Bölümü
 52. Matbaacılık Makineleri ve Otomatik Kompleksleri Bölümü
 53. Dış Ticaret İdaresi Bölümü
 54. Pazarlama Bölümü
 55. Sanayii Sibernetik Bölümü
 56. Kuruluş Ekonomisi Bölümü
 57. Personel İdaresi Bölümü
 58. Filoloji (Tercüme) Bölümü
 59. Sosyal Çalışmalar Bölümü
 60. Beden Eğitimi Bölümü
 61. Fizik Rehabilitasyon Bölümü

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bologna eğitim sistemi alt yapısı kullanılarak eğitim verilmekte olan Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilindeki fakültelerde yukarıda belirtmiş olduğumuz 62 bölümden birini tercih edebilirsiniz. Alanında uzman kişiler tarafından oluşan personelimiz bu alanda sizlere en iyi hizmeti verecektir. Yapılacak olan sözleşme dahilinde vize işlemleri ve kayıt işlemleri sorunsuz bir şekilde onay sürecinden geçirilecektir. Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde 41.700 öğrenci eğitim almaktadır. 2500 profesör, doçent ve öğretim görevlisi mevcuttur. Üniversite her yıl yaklaşık 50 ülkeden 2000 yabancı öğrenciye eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Sizde bu iki bin kişilik öğrenci kontenjanı arasında yer almak isterseniz tek yapmanız gereken Euro Star Yurt Dışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisi numarası olan 0212 244 66 00 numaralı telefon hattı ile iletişime geçerseniz ya da 0212 244 66 01 numaralı faks numarası ile haberleşmeyi sağlarsanız ya da yurtdisiegitim@hotmail.com.tr mail adresini kullanarak veya doğrudan İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han ) kat:5 Taksim/ İstanbul/ Türkiye adresinden ofisimizi ziyaret ederek alanında uzman kişiler tarafından sizlere yardımcı olacak personelimiz ile irtibata geçmiş olacaksınız. Tüm bunlar dahilinde yapılacak sözleşme ile beraber yurt dışında eğitim imkanlarından yararlanabileceksiniz.

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de üniversite eğitimi görmek istermisiniz? Üstelik üniversite sınavına girme gereği olmadan rahat bir şekilde yaşantınızı sürdürerek, sınav stresi yaşamadan. Tüm bunların yanı sıra belkide en önemlisi şudur ki Rusça ve Ukraynaca dili altında eğitim görerek eğer dil bilginiz yok ise bir yıllık bir hazırlık sürecinin ardından tam dört yıllık bir eğitime tabi tutulacaksınız. Sizde 41.700 kişilik öğrenci topluluğunun eğitim hizmeti aldığı Kiev Teknik (Politeknik) Üniversitesinde 2500 kişilik profesor docent kadrosu ve öğretim görevlisi eğitim hizmeti vermektedir. Üniversite her yıl 50 ülkeden 2000 yabancı uyruklu öğrenciye ev sahipliği yapmakta olan 48 milyon nüfusa sahip Ukrana’da başkent Kiev’de yer alan Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi sizin için kapılarını aralamaktadır.

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi Avrupa üniversiteler topluluğunun bir üyesi olarak bilinmesi ile beraber Siemens, Samsung, Motorola ve Untel gibi bir çok uluslar arası firma ile araştırma ve eğitim için işbirliği çalışması yapmaktadır. Sizde bu alandaki ayrıcalıklı eğitim hizmetlernden yararlanabileceksniz. Ayrıca Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinden dil bilginiz yoksa bir yıllık hazırlık eğitimi ardından dört yıllık alanınızdaki eğitimini görerek mezun olduğunuzda ülkemizde geçerli olan sistem yüksek öğretim kurumu yani yök ile denklik bulunan bu üniversitede alacağınız diploma ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde yurdumuzun her köşesinde geçerliliğiniz sağlayacak bir diplomanız olmuş olacaktır. Bu şekilde ayrıca Rusça ya da Ukraynaca dillerinden birinede hakim olacağınızdan dolayı yapacağınız iş başvurularında daima öncelikli olacaksınız. Bir iş veren yanında çalışmasını istediği personelin daima en iyisi olmasını tercih eder. Dolayısı ile yapacağınız bu çalışmalar dahilinde sizi diğerlerinden ayırmakta olan bir takım unsurlar ön plana çıkacaktır. Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi bünyesinde alacağınız eğitimin aratırmaya, uygulamaya ve bir takım var olan bilgileri doğruluğunu ya da yanlışlığını kanıtlamaya yönelik yapmış olduğunuz ekip çalışmaları dahilinde sizi ön plana çıkarması bir yana alacağınız dil eğitimi ile beraber bu konuya tam hakimiyet kazanmış olacaksınız. Bunlar sizi daima diğerlerinden ayırıcı özellikler arasında yer alacağı için bu konuda rakiplerinize göre daha şanslı bir konumda olacaksınız.

Bir yabancı ülke üniversite eğitiminin ardından elde edeceğiniz mühendislik sıfatı ile beraber dilerseniz kendi işletmenizi kurabilirsiniz ya da dilerseniz bir işletmede çalışabilirsiniz. Şimdi Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde yer alan fakülte ve bölümlere bakacak olursak;

 1. Enformasyon ve Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi
 2. Fizik Mühendisliği Fakültesi
 3. Radyo Mühendisliği Fakültesi
 4. Elektronik Mühendisliği Fakültesi
 5. Kaynama Mühendisliği Fakültesi
 6. Fizik ve Matematik Fakültesi
 7. Fizik Teknik Enstitüsü
 8. Tıp Mühendisliği Fakültesi
 9. Matbaacılık Enstitüsü
 10. Hukuk Fakültesi
 11. Sosyoloji Fakültesi
 12. Beden Eğitimi ve Spor Fakültesi
 13. Makine Mühendisliği Enstitüsü
 14. Kimya Mühendisliği Fakültesi
 15. Cihaz Yapımı Fakültesi
 16. Havacılık ve Uzay Sistemleri Fakültesi
 17. Bioteknik ve Bioteknik Fakültesi
 18. Uygulamalı Matematik Fakültesi
 19. Uygulamalı Sistem Analiz Enstitüsü
 20. Telekomünikasyon Sistemleri Enstitüsü
 21. Enerji Tasarrufu Ve Enerji İdare Enstitüsü
 22. İdare ve Pazarlama Fakültesi
 23. Dil Bilimleri Fakültesi

Sizde Ukrayna’nın başkenti olan Kiev şehrindeki Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde eğitim almak isterseniz yapmanız gereken doğrudan 0212 244 66 00 numaralı Euro Star Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Ygs sınavına girmemiş olsanız bile bu üniversitelerde okuma imkanına sahipsiniz. Doğrudan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi ile iletişime geçtiğiniz takdirde vize işlemleri ve kayıt işlemleri ile ilgili alanında yılların verdiği tecrübe ile beraber uzmanlaşmış bir hizmet anlayışı ile karşılaşacaksınız ve yapacağınız sözleşme dahilinde sizde Ukrayna’da eğitim görme imkanından yararlanabileceksiniz.. Alacağınız diplomalar dahilinde yök denkliği tüm bölümlerde bulunmaktadır. İçiniz rahat bir şekilde eğitim görebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]