"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna Üniversiteleri Tıp Fakültesi

Ukrayna Üniversiteleri Tıp Fakültesi ile geleceğin mesleklerinden birinde yerinizi alın. Bu sayede gelecek endişeniz olmadan sadece derslerinize ve işinize odaklanacaksınız. Her geçen gün daha da kirlenen hava, su ve toprak yüzünden insanlar giderek artan oranlarda hasta oluyor. Öyle ki hastalık çeşitleri ya da hasta sayıları daha da artarak dünyanın genel sağlığını olumsuz yönde etkiliyorlar. Bunların dışında insanların beslenme alışkanlıkları da bu olumsuz artışa destek oluyor. Tüm bu artan sağlık sorunları karşısında elbette ki sağlık çalışanları yetersiz kalıyor. Öyle ki yetersiz kalmaya da devam edecek gibi görünüyor. Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak sizlere geleceğin kapılarını açıyoruz.

Geleceğe açılan bu kapı sizi Ukrayna’ya götürecek. Ukrayna bir Avrupa ülkesi olarak ve geçmişinden gelen tecrübeleri birleştirdi. Bunun ilk meyvesi eğitim alanında oldu. Eğitime büyük önem veren ve bu alanda büyük kaynaklar harcayan Ukrayna halen eğitim kalitesi için büyük çaba harcıyor. Ne var ki ülkenin yeteri kadar genç nüfusu yok. Bu yüzden de yabancı öğrencileri kabul eden Ukrayna üniversiteleri öğrenci kabulünde çok kolaylık sağlıyor. Bu kolaylıklardan ilki ise sınav sistemleri hakkında kendini gösteriyor. Ukrayna üniversiteleri eğitim sisteminde sınav şartı aramıyor. Ülkemizdeki gibi LGS sınavlarına gerek kalmadan sadece lise mezunu olarak ta üniversite okuyabiliyorsunuz. Üstelik bu yabancı öğrenciler içinde geçerli. Ancak Ukrayna üniversiteleri Rusça Eğitim veriyor. Yerel halk için sorun olmayan Rusça için yabancı öğrenciler bir yıl hazırlık okumak zorundalar. Ayrıca Ukrayna Üniversiteleri Tıp Fakültesi Avrupa standartlarında daha az mevcutlu sınıflar sunuyor. Böylece mesela kadavra için daha iyi çalışabiliyorsunuz. Ki bu da eğitimin kalitesini belirleyen en önemli özelliklerden birisi oluyor.

Ukrayna Üniversitelerinin Avantajı

Ukrayna üniversiteleri mezun olduğunuzda size mavi diploma verir. Yani Avrupa ülkeleri içinde istediğiniz yerde geçerli bir diplomanız olur. Üstelik bunun için hiçbir sınav ya da başka bir işleme gerek kalmaz. Ayrıca Ukrayna Avrupa ülkesi olduğu için Europass programına katıldı. Bu program sayesinde gittiğiniz her ülkede geçerli bir diplomanız, dil yeterliliğiniz gibi özellikleriniz tanınacak. Yani Avrupa ülkelerinde özgeçmiş ve diplomanız için başka bir şey yapmanıza gerek kalmadan istediğiniz yerde çalışacaksınız. Özellikle tıp alanında bu çok büyük bir artı oluyor. Tüm bu özellikler ve daha fazlası için sizleri Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık ofislerimizde ağırlamak isteriz. Ukrayna Üniversiteleri Tıp Fakültesi kapılarını açmak, bizimle iletişime geçmek kadar kolay…

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın