"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş

Ukrayna üniversitelerinden Türkiye’ye yatay geçiş‘ten önce Ukrayna’da eğitim hakkında biraz bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Daha iyi bir geleceğin anahtarı daha iyi bir üniversitedir. Ancak yoğun nüfusun olduğu ülkemizde kaliteli bir eğitim için oldukça çok çalışmak gerekiyor. Bu yoğun çalışma temposu daha lise yıllarından hatta ortaokul sıralarından itibaren başlıyor.

Tüm bu çabalara rağmen bazı nedenlerle istediğiniz üniversiteye ya da bölüme giremiyorsunuz. Tüm bu çabalarınız için haklı olarak daha fazlasını istiyorsunuz. İşte tam da bu noktada yardımınıza özel üniversiteler geliyor. Aynı eğitim kalitesine daha kolay ulaşmak, daha huzurlu bir eğitim hayatı yaşamak her ailenin isteğidir. Bu haklı isteğe daha kolay ulaşmak, daha uygun ulaşmak sandığınızdan daha kolay ve daha avantajlı…

Tüm bu sınav stresinden kurtulsanız da ülkemizde yine bir sınava girmeniz ve belirli bir puanı almanız gerekir. Sonrasında bu puanla özel üniversitelerde istediğiniz bölümü belirli bir ücret karşılığında okuyabiliyorsunuz. Aynı ücrete hatta aynı eğitimi hatta daha fazlasını almak ister misiniz? Ukrayna üniversiteleri size aradığınız kalitede eğitimi ülkemiz şartlarında sunuyor. Üstelik bu üniversitelerden mezun olduğunuzda mavi diploma sahibi oluyorsunuz.

Mavi diploma ile aldığınız eğitim Avrupa standartlarında olduğu anlamına gelir. Bu da Avrupa ülkelerinde geçerli bir diplomanız olduğu anlamına gelir. Bu sayede aldığınız eğitimle Avrupa’da her yerde geçerli bir diplomanız olacak. Ancak yine de Ukrayna üniversitelerinde eğitime devam etmek istemeyebilirsiniz. Bu durumda Ukrayna üniversitelerinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl olur merak ediyorsunuzdur.

Ukrayna Üniversitelerinden Yatay Geçiş

Ukrayna üniversitelerinden Türkiye’ye yatay geçiş sanıldığının aksine çok kolay oluyor. Öncelikle hazırlık eğitimini bitirmelisiniz. Ukrayna üniversitelerinde 1 yıl Rusça eğitim verilir. Daha sonra okuduğunuz lisans bölümünün birinci sınıfını bitirmelisiniz. Sonrasında ise ülkemizdeki sınavlara girmeniz gerekiyor. Ukrayna Üniversitelerinde sınav şartı olmadığı için ülkemizde sınava girip baraj puanı aşmanız gerekiyor. Daha sonra ülkemizde aynı bölüme başvuru yapabilirsiniz.

Ukrayna üniversiteleri, eğitim olanakları ve Türkiye’ye yatay geçiş hakkında daha fazla bilgi için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine uğrayabilirsiniz. 20 yıldan fazla zamandır ülkemize sizlere eğitim danışmalığı hizmeti veriyoruz.

Eurostar YurtDışı Eğitim Danışmanlığı olarak iki ülke arasında yıllardır eğitimin köprüsü olduk. Ukrayna üniversitelerinin avantajlarını ve size kazandırdıklarını öğrenmek için. Yurt dışında alacağınız uluslararası diplomaları öğrenmek için. Ukrayna üniversiteleri, Ukrayna, burslar gibi aklınıza takılan her konu öğrenmek için. Bürolarımızda bizi ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın