"Enter"a basıp içeriğe geçin

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi 1944 yılında kurulmuştur. Bu tarihten beri, ülkenin en önemli denizcilik akademilerinden biridir. 2002 yılında, Ukrayna Başbakanı tarafından denizcilik eğitimine olan katkıları ve önderliği ile ödüllendirilmiş bir kurumdur. Hem Ukrayna ve birçok dünya ülkeleri donanması için eğitimli subaylar, hem de donanımlı denizciler, yani lojistik firmalarında ve gemilerde çalışmak üzere gençler yetiştirilmektedir. Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi bu yönde, son derece önemli bir anlama sahiptir. Militer ve sivil denizcilik eğitimi verebilen sayılı yüksek eğitim kurumlarından biridir. Mezun ettiği gençlerin Ukrayna’da son derece önemli görevlerde olduklarını ve birçok ödül aldıklarını eklemek lazım.

Bir Türk genci olarak, Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi’nde, lisans tamamlama ile eğitimizi yapabilirsiniz. Ülkemizde bir akademide eğitim alırken ya da bu alanda ön lisans eğitiminizi aldıktan sonra, Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi ile uluslararası alanda eğitim ve çalışma fırsatını yakalayabilirsiniz. Denizcilik eğitimi, seyrüsefer eğitimi, kapsamlı ve meslekli anlamda da kapasitesi yüksek İngilizce eğitimi, pilotaj, gemi idaresi, uluslararası deniz hukuku ve ticaret, ekonomi, gemi kontrolü, deniz taşımacılığı gibi, hem militer konularda, hem de ticari ve sivil konularda son derece kapsamlı bir eğitim verilmektedir. Eğitim 4 yıl sürmektedir. Lisans tamamlama ile okula kaydını yaptıran Türk öğrencilerimiz, kalan eğitim yıllarını tamamlar, ülkemizde eğitimleri geçerli sayılır. Yani sil baştan, birinci sınıftan eğitime başlamazsınız. Dört senenin ardından 12 aylık, son derece kapsamlı, pratik anlamda sizi tamamlayacak bir staj ile mezun olacaksınız.

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi, dünya çapında en seçkin eğitim kurumları tarafından uygulanan IMO standartlarında bir akademik eğitim verilmektedir. Bu demektir ki, mezun olduğunuzda elinizde uluslararası anlamda geçerli bir diplomanız olacaktır. Birçok ülkede denizcilik alanında kariyer yapabilirsiniz. Ayrıca, bu diploma kapsamlı olduğundan sektörün her alanında görev alabilirsiniz. Kaptanlıktan, deniz ticareti alanında yöneticilik konumuna kadar çok geniş çalışma alanları anlamına gelmektedir. Rusça ve Ukraynaca yanında, mesleki İngilizce eğitimi alacağınız okulda, son derece geniş, ayrıntılı bir kampusta eğitim yıllarınızı geçireceksiniz.

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi, son derece geçerli ve geleceği de çok parlak bir meslek olan denizcilik eğitimini en mükemmel şekilde veren kurumlardan biridir. Denizcilik akademisi mezunları da birçok önemli firmada kariyer olanaklarını yakalamaktalar, çünkü yükselmek için altyapısı sağlam, uluslararası alanda geçerli olan, hem klasik eğitim temellerini hem de bilimsel, modern eğitimi harmanlayarak verebilen bir kurumdan mezun olmak gerekir. Akademi ise bunlardan biridir. Bu seçkin eğitimden faydalanmanız için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizler, yıllardır en seçkin eğitim kurumlarınız sizlere sunduk, sunmaya da devam ediyoruz. Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi ile yapılan işbirliği ile hem lisans, hem de lisans tamamlama eğitim başvurularınızı bizden yardım alarak yapabilirsiniz. İletişime geçiniz ve size yardımcı olalım.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]