"Enter"a basıp içeriğe geçin

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi

yUkrayna’nın en prestijli Üniversitelerinden biri olan Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde kaliteli bir üniversite eğitimi almak isterseniz öncelikle lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Dolayısı ile Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesinde eğitim alabilmek için üniversite sınavına hazırlanmanıza gerek yok ve bunu yanı sıra üniversite sınavına girmenize de gerek yoktur. Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde alacağınız eğitimlerde ülkemizde geçerli olan yüksek öğretim kurumu yani yök denkliği bulunduğundan dolayı aşağıdaki bölümlerden birini tercih ederek eğitim görebilirsiniz. Bu bölümlerden mezun olduğunuzda ise ülkemiz sınırları içerisinde elde etmiş olduğunuz diploma ile beraber dilerseniz kendi iş yerinizi açabilirsiniz ya da bir başka iş veren ile beraber çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu alanda Ukrayna’nın kaliteli bir havacılık eğitimi veren üniversitesi olan Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi alanında en iyi şekilde bologna eğitim sistemi ile beraber öğrencilerinin eğitimini en kaliteli koşullar altında sağlamaktadır.

 • Uçak Mühendisliği (İngilizce) Bölümü
 • Makine Kontrolleri ve Sistemleri Bölümü
 • Uçak Motorları Bölümü
 • Enerji Santralleri Bölümü
 • Uçak ve Helikopter üretim Bölümü
 • Uçak Motor Üretimi Bölümü
 • Tasarım ve Üretim Bölümü
 • Havacılık ve Uzay Isı Mühendisliği
 • Uzay aracı Motorları ve Güç Santralli Bölümü
 • Roket ve Uzay Kompleksleri Bölümü
 • Roket Uzay aracı Motorları Bölümü
 • Bilgi sistemleri ve Kontrol Teknikleri Bölümü
 • Bilgi tasarım Teknolojileri Bölümü
 • Yazılım sistemleri Bölümü
 • Robotik sistemler ve Kompleksleri Bölümü
 • Radyo Elektronik cihazlar, sistemler, Kompleksleri Bölümü
 • Elektronik cihazların İmalatı Bölümü
 • Telekomünikasyon Teknolojileri Bölümü
 • Uzay Bilgisayar Sistemleri Bölümü
 • Güç ve Konvansiyonel kaynakları Bölümü
 • Bilgisayar Ağları ve Sistemleri Bölümü
 • Kontrol ve Otomasyon Sistemleri Bölümü
 • Metroloji ve Ölçme Tekniği Bölümü
 • Biyoteknik tıp cihazları ve Sistemleri Bölümü
 • Kalite Standartları ve Belgelendirme Bölümü
 • Bilgi Ölçme Sistemleri Bölümü
 • Finansman Bölümü
 • Kurumsal Ekonomi Bölümü
 • Organizasyon Yönetimi Bölümü
 • Bilgisayarlı Matematik Bölümü
 • Gaz Türbinli Elektrik santralleri ve Kompresör İstasyonları Bölümü
 • Psikoloji Bölümü

Bir birinden kaliteli bölümlerin yer aldığı Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce olmak üzere üç dil tercihi yapılmaktadır. Bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak yeterli bir bilgiye sahipseniz doğrudan lisans eğitimi süreciniz başlamaktadır fakat bu üç dilden biri ile ilgili bilgiye sahip değilseniz bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi ile beraber çalışmalarınızı sürdürerek bologna eğitim sistemi süreci içinde kaliteli bir çalışma imkanına sahip olabileceksiniz.

Ukrayna’da eğitim almak için Harkov’i tercih eden öğrenci adaylarımız için Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde alacakları eğitim için konaklama imkanlarından bahsedecek olursak üç çeşit konaklama imkanı ön plana çıkıyor. Bunlardan birincisi Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitemiz dahilidne yer alan yurtlarda uygun bir ücret karşılığında konaklayabilirsiniz. Bunun yanı sıra dilerseniz arkadaşlarınız ile beraber Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi çevresinde yer alan bir ev kiralayarak ev sahibi ile yapacağınız bir sözleşme dahilinde konaklama imkanına sahip olabilirsiniz ya da tek başınıza üniversite çevresinde yer alan evlerde bir aile ile beraber yapacağınız sözleşme dahilinde belirli haklar, kurallar ve sorumluluklar dahilinde yapacağınız bir sözleşme ile beraber aile yanında konaklama imkanına sahip olabilirsiniz. Bu üç madde konaklama için ideal bir şekilde karşılanmaktadır. Bu süre zarfında dilediğiniz konaklama imkanına sahip olabilir size göre en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Ukrayna’nın Harkov şehrinde yer alan Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde iyi bir teknik eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bu alanda bir lise diplomasına sahip olduğunuzu düşünürsek aids olmadığınızı gösterek sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşundan heyet onayında bir rapor ile beraber bu raporun tercüme edilmiş bir şekilde noter huzurunda onaylanması ve bu raporun aynı zamanda kaymakamlık tarafından onaylanması istenmektedir.

Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden birini öğrencinin tercih etmesi beklenmektedir. Bu üç dilden biri ile ilgili olarak öğrenci ileri düzeyde aksana sahip kaliteli bir bilgiye sahip ise doğrudan lisans eğitimi için Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi ile beraber çalışmalarını sürdürmektedir. Eğer öğrenci Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden biri ile ilgili olarak iyi derecede bilgiye sahip değil ise öğrencimizi öncelike bir yıl sürecek olan bir hazırlık eğitimi süreci bekliyor. Bu süreç içerisinde öğrencimize bologna eğitim sistemi ile beraber iyi bir yabancı dil eğitimi ve genel anlamda teknik derslerin eğitimi verilmektedir. Öğrencimiz eğitim gördüğü dil ile beraber ileri düzeyde akıcı bir aksana sahip olacak bir şekilde yabancı dil bilgisini geliştirme imkanına sahip olacaktır.

Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitim sisteminden bahsedecek olursak öncelikli olarak bu eğitim sisteminde öğrenciyi sadece pasif bir alıcı olarak görmekten ziyade ya da öğretmeni sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğretmen ve öğrenci arasındaki diyalogları çok daha güçlü bir hal almasını sağlayacak şekilde geliştirmek temel prensip olarak bilinmektedir. Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bu eğitim sürecinde öğrencinin gerek araştırmalar yaparak konu ile ilgili olarak bilgi kazanması gerek ise projelendirme ve uygulama çalışmaları ile beraber öğrencinin konuya olan hakimiyetinin çok daha iyi seviyelere getirilmesi sağlanmaktadır. Bu alanda öğrencilerimiz en iyi şekilde alt yapıya sahip olan Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde yer alan imkanlardan faydalanabilmektedir.

Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitim sistemi ile beraber öğrencilerin araştırma konularını üniversitemiz bünyesinde barınmakta olan çok geniş bir arşive sahip araştırma kütüphanesinde ya da yine aynı şekilde üniversitemiz bünyesinde yer almakta olan teknolojik donanım bakımından oldukça iyi imkanlara sahip bir bilgisayar laboratuvarında gerekli araştırmaların yapılması sağlanmaktadır. Bu alanda eğitim görmekte olan öğrencilerimiz tercih ettikleri bölümler ile ilgili olarak en iyi şekilde eğitilmeye özen gösterilmektedir.

Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesinde alınacak olan hazırlık eğitimi ile beraber iyi bir seviyede yabancı dile sahip olan öğrencilerimiz aynı zamanda Harkov Ulusal ve Uzay Üniversitesi bünyesinde alacakları lisans eğitimi ile beraber kaliteli bir şekilde eğitileceklerinden dolayı bu alanda yapacakları çalışmalarda en iyi şekilde çalışmalarını sürdürebilmeleri için gerekli olan bütün imkanlar üniversitemiz tarafından sağlanmaktadır. Harkov Ulusal ve UzayÜniversitesi dahilinde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz için dilerseler üniversitemiz dahilinde yer alan yurtlarda konaklama imkanına sahip olabildikleri gibi dilerseler üniversitemize yakın evlerlde arkadaşları ile beraber konaklama imkanına sahip olabilirler ya da yapacakları sözleşmeler dahilinde bir aile yanında belirli şartlar ve sorumluluklar çerçevesinde yaşama imkanına sahip olabilecektir.

Sizde Harkov Ulusal ve Uzay Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]