"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna Üniversiteleri Bölümleri

Avrupa’daki en genç nüfusa sahip bir ülke olarak geleceğimiz adına umutluyuz. Ancak bu genç nüfusun da bazı problemleri olacaktır. Dünyadaki her genç nüfusun olduğu gibi ülkemizin de eğitimde büyük çözümlere ihtiyacı var. Bu sorunun çözümü için sınavlar uygulanıyor. Bu kısmen doğru, çünkü bu kadar öğrenci arasından bir seçim yapmak zorunda kalınıyor. Ancak bu sorunun çözümü hiç de uzakta değil. Ülkemizde belirli bir puanı alıp özel üniversitelerde okuyabiliyorsunuz. Ya da yurt dışında hiç sınava girmeden rahat bir üniversite okuyabiliyorsunuz. Ukrayna Üniversiteleri Bölümleri size bu imkânı sunuyor. Üstelik ülkemizdeki tüm üniversite ve bölümleri aynı şekilde Ukrayna üniversitelerinde de bulunuyor.

Karadeniz’in kuzeyindeki bu köklü ülke geçirdiği tecrübelerle eğitimin ne kadar önemli olduğunu anladı. Bunun için eğitime büyük kaynaklar ayırdı ve büyük yatırımlar yaptı. Ancak Ukrayna henüz ihtiyacı olan genç nüfusa sahip değil. Bu açığı kapatmak için yurt dışından öğrenci kabul ediyor.

Güney Kore gibi eğitim ve üniversitelere büyük önem veren Ukrayna gelecekte daha parlak ve güçlü olma yolunda bu şekilde ilerlemeyi düşünüyor. Bu sayede çok fazla üniversite var ve Ukrayna Üniversiteleri Bölümleri sınavsız öğrenci alıyor. Ülkemizdeki LYS gibi sınavlar orda uygulanmıyor. Kayıt için de bu sınavlardan bir puan şartı aramıyor. Böylece liseyi bitirip sınav stresi yaşamadan doğrudan istediğiniz bölümü okumaya başlıyorsunuz.

Ukrayna’da Eğitim Ayrıcalığı

Tüm bunlar bir yana Ukrayna milli politika olarak üniversitelerini çeşitlendirdi. Aynen ülkemizdeki tüm bölümlerin yanında bizde henüz başlayan bir eğitim atağı da yapmış Ukrayna. Ukrayna Üniversiteleri Bölümleri ülkemizdeki tüm bölümlerle uyumludur. Yani Türkiye’de okumak istediğiniz aynı bölüm Ukrayna üniversitelerinde de var. Bunun yanında sanat akademileri, denizcilik, havacılık ve uzay üniversiteleri ya da ekonomi üniversiteleri var. Bu sayede belirli bir alana yönelik daha detaylı akademik çalışma imkânı sunuyor.

Tüm bu imkânlara ulaşmak ise sandığınızdan daha kolay… Ne yazık ki ülkemizde yurt dışında eğitim konusuna hep ön yargıyla yaklaşıyorlar. Oysa ülkemizde özel bir üniversite okumak çoğu zaman yurt dışında okumaktan daha pahalı olabiliyor. Üstelik Ukrayna üniversitelerinden mezun olduğunuzda mavi diploma alıyorsunuz. Bu ise istediğiniz Avrupa ülkesinde geçerli ve iş bulma imkânı demek oluyor. Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık bürolarımıza gelerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Yirmi yıldan fazla süredir sizlere en kaliteli eğitim seçeneklerini sunan Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık ile hayalini kurduğunuz geleceğe çok kolay ulaşabilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın