"Enter"a basıp içeriğe geçin

Donetsk Avrupa Üniversitesi

Donetsk Avrupa Üniversitesi, Ukrayna, Donetsk’de bulunan ve beğenilen üniversitelerden biridir. Üniversite Avrupa eğitim kriterlerine uygun kalite ve standartlarda eğitim vermektedir. Kentin güzel ve merkezi bir noktasında bulunmaktadır. Bu sayede, öğrencilerin kentin herhangi bir noktasından ulaşması sorun olmamaktadır. Üniversite içinde kampus yapısı da öğrencilerin çok yönlü bir eğitim almaları için özenle hazırlanmıştır. Kampus içinde, öğrencilerin konaklaması için uygun, temiz ve güvenli olan yurtlar bulunur. Kütüphane kapsamlıdır, birçok yayın ve kaynak barındırmaktadır. Sağlık merkezi her zaman hizmete açıktır. Yemekhane, dinlenme alanları, çeşitli spor dalları için spor alanları, bilgisayar ve internet için teknolojik odalar, etüt salonları, eğitim binalarında sınıf ve amfiler, laboratuar ve araştırma alanları, sanat ve kültür faaliyetleri için ilgili alanlar bulunmaktadır.

Donetsk Avrupa Üniversitesi, Avrupa eğitim kriterlerine uygundur ve Avrupa Birliği ülkelerinde kabul edilen bir diploma sunmaktadır. Bu sayede mezunlar için çok geniş çalışma alanları doğmaktadır. Ukrayna’dan öğrencilerin eğitim almak istedikleri yüksek eğitim kurumlarından biridir. Okulun seçkin bir akademik kadrosu bulunmaktadır. Alanında uzman, eserleri basılan ve yayınlanan, diğer birçok akademisyen tarafından takip edilen, seçkin isimler öğrenciler ders alabilirler. Yabancı öğrenciler de kabul edilmektedir. Donetsk Avrupa Üniversitesi, uluslararası ilişkilere açık bir eğitim kurumudur. Bu nedenle, okulda birçok ülkeden öğrenciler bulunmaktadır. Bunun gibi, diğer üniversitelerle öğrenci değişim programları da uygulanmaktadır.

Donetsk Avrupa Üniversitesi, yabancı öğrencileri için hazırlık sınıfının ardından, lisans sınıflarında eğitim sunmaktadır. Bundan sonra, başarılı olan ve kadar verenler yüksek lisans eğitimi için de başvurabilirler. Bu durum Türk öğrencilerimiz için de geçerlidir. Donetsk Avrupa Üniversitesi, Türk öğrencileri sınav koşulu ya da taban puan uygulaması olmadan kabul etmektedir. Okulun kabul şartlarını, kayıt koşullarını öğrenmek için en doğru yerin şubelerimiz ve öğrenci danışmanlarımız olduğunu belirtelim. Gerçekten, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrencilerimizin başvurularında yardımcı olmaktayız. Öğrencilerimiz kayıt esaslarını, ön kayıt işlemlerini, tarihlerini ve istenen belgeleri öğrenci danışmanlarımızdan öğrenebilirler. Size başvurularınızda ve eğitim yıllarınızda istediğiniz konularda yardımcı olabiliriz. Yılların deneyimi ile alanımızda bir numara olduğumuzu belirtelim.

Donetsk Avrupa Üniversitesi, Türk öğrenciler için lisans tamamlama ve lisans diploması ile aynı nitelik diploma verme şansını sunmaktadır. Ön lisans bölümlerinden mezun olan ya da teknik liselerden mezun olan gençlerimiz de lisans tamamlama ile, sene kaybı yaşamadan okulda eğitim alabilirler. Bu eğitimde lisans öğrencileri ile aynı koşullarda eğitimlerine devam ederler. Uluslararası anlamda geçerli aynı özelliklerde diplomalarını alırlar. Seçkin bir ortamda, birçok yabancı öğrenci ile, elit eğitmenlerden eğitim alma şansını yakalamak için, bilgi almak üzere sizi şubelerimize bekliyoruz. Ülkemizin her yerinde bulunan şubelerimizden, çağrı merkezlerimizden, sitemizden sorularınızla bilgi alabilirsiniz. Geleceğiniz için bu şansı yakalayın diyoruz. Şubelerimizde sizi bekliyoruz. Mutlaka bu şansı değerlendirin.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]