"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna Üniversiteleri Taban Puanlar

Türkiye’deki özel vakıf üniversiteleri taban puan esasına göre yerleştirme uygulamaktayken Ukrayna üniversiteleri taban puanlar ile ilgili bir yaptırım uygulamamaktadır. En basit ifade ile; Ukrayna üniversitelerine giriş için taban puanı gerekmemekte, lise mezunu olmak yeterli olmaktadır.

Lise yahut meslek lisesi diploması ile üniversiteye başvuru imkanı sunan bu üniversiteler için diploma derecesinin de bir önemi bulunmamaktadır. Üniversite başvuruları tüm sene süresince devam etmekte olup, kabul belgesi ve öğrenci vizesi işlemleri de çok kısa sürede alınabilmektedir. Hazırlık dil okulundan, pek çok bölüme kadar geniş bir yelpazede nitelikli eğitim olanağı sunan Ukrayna üniversiteleri, eğitim sistemi anlamında da oldukça gelişmiştir.

Üniversite eğitimini yurt dışında almak isteyen ve çeşitli sebeplerle Türkiye’de üniversite eğitimine başlamaları zaman alacak kişiler için Ukrayna üniversiteleri adeta biçilmiş kaftandır. Orta Avrupa ülkelerinden olan Ukrayna, öğrencilik hayatı için son derece uygun olmakla birlikte ülkenin tarihi, kültürel ve coğrafi konumu da ilgi çekicidir.

Kaliteli eğitim imkanını, uygun fiyatlarla sunan bu üniversitelere başvurmak ya da bu üniversiteler hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmamız ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Dünyanın pek çok ülkesindeki üniversiteye başvuru kayıt için danışmanlık hizmeti veren firmamız, kalifiye çalışanları, sektörel tecrübesi ve güler yüzlü iletişim servisi ile süreç boyunca yanınızda yer alacaktır.

Neden Ukrayna Üniversitelerini Tercih Etmelisiniz?

Yurtdışı eğitim danışmanlığı yaptığımız yıllar içerisinde Ukrayna’da eğitim almasına vesile olduğumuz kişilerin tecrübeleri ve bilgi aktarımları gerek Ukrayna’nın gerekse bu ülkedeki üniversitelerin avantajlı olduğunu ortaya koymuştur. Ukrayna Üniversiteleri taban puanlar üzerinden başvuru süreci içermemekle birlikte, yüzlerce üniversite ile denklik imkanı sağlamaktadır.

Hem yaşamak ve hem de nitelikli eğitim almak için son derece elverişli olan Ukrayna üniversitelerinin eğitim olanakları da üst düzeydir. Akademisyen ve profesörler alanlarında yetkin kişilerden oluşmakta ve fakülte derslikleri teknolojik eğitim araçlarıyla hizmet vermektedir. Bu üniversitelerde YGS ve LYS gibi sınavlara girmeden eğitim alınabilmekle birlikte, mezuniyet diplomaları Türkiye’de de tanınmaktadır.

Nitelikli eğitim sunan Ukrayna üniversitelerinden mezun olan öğrenciler, Europass mavi diploma sahibi olmaktadırlar. Bu diploma, Avrupa standartlarında 1. kalite sayılan bir belge olması bakımından son derece önemlidir. Başvuru ve kayıt süreci son derece kolay olan Ukrayna üniversitelerinde eğitim aldıktan sonra Türkiye’de meslek icra edilebilmektedir.

Hedeflediğiniz bölüme zaman kaybı yaşamadan başlamak, uygun fiyatlarla yurtdışı eğitimi almak, Rusça ve İngilizce dillerini öğrenmek için Ukrayna’da üniversite eğitimi alma fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Gerek Ukrayna Üniversitelerine taban puanlar olmaksızın başvuru koşulları hakkında gerekse aklınıza takılan diğer sorular hakkında Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı büromuzu irtibat numaralarımız üzerinden rahatlıkla arayabilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın