"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna Üniversiteleri Denklik Tanınma

Ukrayna Üniversiteleri denklik – tanınma avantajları ile Ukrayna’da eğitim görmek isteyenlere büyük kolaylıklar sağlanmaktadır. Yurt dışı eğitimi; dil öğrenme, kariyer planlama ve üst düzey eğitim – öğretim alma gibi sebeplerden dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir.

Ukrayna üniversiteleri ise bu anlamda tercih edilen eğitim kurumlarının başına gelmektedir. Yurt dışı üniversite eğitiminde kimi üniversite derslerinin Türkiye’deki üniversitelerle denk olması gibi bir olanak söz konusudur. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Ukrayna’da okumak isteyen Türkiye Cumhuriyeti uyruklu kişilerin denklik içeren üniversitelere yönlendirilmesine yardımcı olmaktadır. Ülkemiz tarafından tanınırlığı olan bu üniversitelerde eğitim görme neticesinde bölüm ve dersler Türkiye’de de geçerli olmaktadır.

Ukrayna üniversiteleri, üst düzey eğitim sunmakta ve sağladığı denklik avantajları ile de öğrencilerin olası mağduriyetlerinin önüne geçmektedir. Doğu Avrupa ülkelerinden biri olan Ukrayna, gelişmiş eğitim öğretim müfredatı, Avrupa standartlarında eğitim veren yapısı ve alanlarında uzman akademisyen kadroları ile kaliteli üniversite eğitimi sunan ülkelerden bir tanesi olmaktadır. Bu anlamda pek çok T.C. uyruklu öğrenci, Ukrayna’da eğitim almakta ve bu sayı her geçen dönem katlanarak artmaya devam etmektedir.

Ukrayna üniversiteleri eğitim ve öğretime sağladığı katkıları dolayısıyla yalnızca Türkiye’den değil, Dünya genelinden de binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bu anlamda Ukrayna üniversiteleri, kültürel çeşitliliğin de önemli bir merkezi konumundadır. Üniversitelerin sağladığı en önemli faydalardan bir tanesi ise denklik / tanınırlık olmaktadır.

Ukrayna Üniversiteleri Denklik

Ukrayna üniversiteleri denklik – tanınma konusunda son derece gelişmiş seçeneklere sahiptir. Eğitim sonrası alınan diplomalar Türkiye tarafından tanınmakta olup, mezuniyet sonrasında öğrencilere Europass mavi diploma verilmektedir. Yüzlerce üniversite için; hazırlık – dil eğitiminden, bölüm derslerine kadar denklik imkanı sağlayan üniversitelere girmek de son derece kolay olmaktadır. Türkiye’deki YGS, LYS gibi sınavlara girmeye gerek karmadan başvurulabilecek olan bu üniversitelerden mezun olunduğunda, Avrupa’da 1. kalite sayılan üniversite diploması verilmektedir. Bölüm denkliklerinin yanı sıra verilen ders içeriklerinin de uyumlu olduğu üniversite eğitimleri, nitelik olarak da oldukça kaliteli olmaktadır.

Tüm bunlara ek olarak üniversitelerden mezun olunduğunda gerek Rusça ve gerekse İngilizceye dair önemli kazanımlar elde edilmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetlerimiz ile Ukrayna’da üniversite eğitimi almak son derece basit bir hale gelmektedir. Eğitimli çalışan kadromuz, yılların getirdiği tecrübe ve birikim ile hem öğrencilerin hem de öğrenci adaylarının yurt dışında okuma planlarını gerçeğe dönüştürmektedir. Ukrayna üniversiteleri denklik – tanınma imkanına sahip üniversiteler hakkına bilgi almak için bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın