"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kiev Çaykovski Müzik Akademisi

Kiev Çaykovski Müzik Akademisi, dünyaca ünlü besteci Çaykovski’nin adını taşıyan, son derece tanınmış ve önemli bir müzik konservatuarıdır. 1913 yılında kurulmuştur. Başkent Kiev’de, mimari özellikleri ile de öne çıkan, son derece tarihi bir binada ve kampüste bulunmaktadır. Resmi statüde olan, devlete ait bir konservatuardır. Ukrayna’nın son derece seçkin, özellikleri ile öne çıkan, müzik eğitimi almak isteyen her gencin ilk tercihi olan akademilerden biridir. Kiev Çaykovski Müzik Akademisi, sadece Ukrayna’da değil, hem bölge ülkeleri açısından, hem de Avrupa’da ve dünya genelinde tanınan, kalitesi kabul edilen bir kurumdur. Bu akademide eğitim almak büyük bir ayrıcalıktır.

Kiev Çaykovski Müzik Akademisi, bugüne kadar müzik alanında çok sayıda sanatçının mükemmel şekilde yetişmesini sağlamıştır. Uluslararası anlamda, müziğe önemli katkıları olan birçok müzisyen bu akademiden mezundur. Boris Lyatoshinsky, Yevhen Stankovych, Vladimir Horowitz, Valentin Silverstrov gibi çok önemli sanatçılar örnek olarak gösterilebilir. Kiev Çaykovski Müzik Akademisi, mükemmel görsel zenginliği olan bir kampusa sahiptir. Kampus yerleşkesi içinde donanımlı, ülkenin en iyi konser salonları bulunmaktadır. Dünya çapında tanınmış birçok sanatçı, bu salonlarda konser vermektedir. Konser salonlarının yanında, öğrencilerin çalışması için salonlar ve özel müzik odaları bulunmaktadır. Tarihi üniversite, aynı zamanda, modern şekilde donatılmış alanlara da sahiptir. Öğrenciler eğitmenleri ile birebir çalışma olanaklarını sıkça yakalamaktadır. Kaldı ki, dersler de buna göre düzenlenmektedir. Akademide, hiçbir öğrenci ihmal edilmez, seçkin bir müzisyen olarak yetişmelerine özen gösterilir.

Akademik kadro açısından, Kiev Çaykovski Müzik Akademisi son derece donanımlıdır. Bu okulda, seçkin profesör ve öğretim elemanlarından ders almak inanılmaz bir şanstır. Kampusta verilen konserler de öğrenciler için büyük şans olmaktadır. Bu şekilde, öğrenciler kaliteli müzisyenleri ve seçkin müziği dinleme şansını yakalamaktadır. Öğrencilerin de etkinliklere katılması son derece yoğundur. Sık olarak performans sergilemelerine olanak sağlanmaktadır. Kampus içinde, eğitim binalarının ve alanlarının yanında, dinlenme alanları, yemekhane, kütüphane, enstrümanların konulduğu özel alanlar, spor salonları gibi birçok bölüm de bulunmaktadır. Bu tarihi ve elit okulun atmosferinde bir öğrencinin etkilenmemesi mümkün değildir.

Kiev Çaykovski Müzik Akademisi, uluslararası platformda geçerli diploma vermektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, bu seçkin müzik akademisinde, Türk öğrencilerinin de, hem lisans düzeyinde, hem de lisans tamamlama seçeneği ile, eğitim alabilmesi için, gerekli işbirliğini yapmış bulunmaktayız. Müzik eğitimi almak isteyen gençlerimizi, zaman geçirmeden öğrenci danışmanlarımızla iletişim kurmaya bekliyoruz. İletişime geçin, şartlar hakkında, okul hakkında en doğru ve güncel bilgileri edinin, ön kaydınızı yaptırın. Akademinin size açacağı bambaşka kapılara adım atın. Hayalini kurduğunuz müzik eğitimini almak için en doğru seçimlerden biri, bir asırdan beri hizmet sunan ve eğitimine de devam eden Kiev Çaykovski Müzik Akademisi’dir. Seçkin bir müzisyen olmak için tek yapmanız gereken karar vermek ve bizimle iletişime geçmek.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]