"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sumy Devlet Üniversitesi

Sumy Devlet Üniversitesi Ukrayna’nın başkentine yaklaşık olarak beş saat uzaklıkta aynı zamanda Harkov şehrinede iki saatlik bir uzaklıkta yer alan Ukrayna’nın en kaliteli eğitim anlayışına sahip üniversitelerinden biri olan Sumy Devlet Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim sistemi öğrenciyi sadece pasif bir alıcı olarak görmekten, öğretmeni ise sadece bir verici olarak görmekten ziyade daha kaliteli bir eğitim anlayışı için yapılmakta olan çalışmaların sürdürülmesini sağlamaktadır.

Dolayısı ile yapılan çalışmalar dahilinde öğrenci iyi bir gelecek için kendi temellerini iyi bir üniversite tercihi yaparak hazırlamaya başlamıştır.. Ukrayna’nın en prestijli üniversitelerinden biri olan Sumy Devlet Üniversitesinde ekip çalışmasına çok büyük önem verilmektedir. Öğrencilerin yaşamı boyunca sürdürecekleri çalışma hayatlarından bu çalışmayı sürdürmeleri sağlanacaktır. Dolayısı ile fakültelerinden mühendis ve mühendis adayları oluşturması sebebi ile yapacakları bu çalışmalar dolayısı ile öğrencilerin bilgiye ulaşmalarındaki en önemli faktörlerden biri olan araştırmaya yönelik çalışmalarını sürdürmelerinden kaynaklanmaktadır.

Öğrencilerin en iyi şekilde eğitim almasını sağlamakta olan bu eğitim sistemi dahilinde öğrenciler yapacakları çalışmalar dolayı iş hayatlarında da her hangi bir zorluk ile karşılaşmadan sorunsuz bir şekilde çağdaş yaşamın getirmiş olduğu standartlar dahilinde hayatlarını sürdürebileceklerdir. Sumy Devlet Üniversitesi dahilinde eğitim görmek için sizden istenmekte olan bir takım şeyler bulunmaktadır. Bunlara bakacak olursak öncelikle aranan şey lise ya da lise dengi bir eğitim kurumundan mutlaka mezun olmuş olmanız ve bir diplomaya sahip olmanız gerekmektedir.

Bunun yanı sıra sağlıklı olduğunuzu gösteren heyet tarafından geçirilmiş sağlık raporunuzun tercüme edilmiş bir şekilde noter huzurunda onaylanması ve kaymakamlık tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Dolayısı ile bu çalışmalar dahilinde son olarak eğer hazırlık sınıfında öncelikle bir yıllık bir dil eğitiminden geçmek isterseniz yirmi beş yaşından büyük olmamanız gerekiyor.

Bu ve bunun gibi şartları yerine getiriyor iseniz öncelikli olarak yapmanız gereken Eurostar yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofislerini ziyaret etmenizdir. Eurostar yurt dışı eğitim merkezi ofislerini ziyaret etmeden önce dilerseniz 0212 244 66 00 ya da 0507 335 12 48 numaralı telefonlardan iletişime geçerek veya doğrudan İstiklal Caddesi No:49 (Mavi Han) Kat: 5 Taksim / İSTANBUL / TÜRKİYE açık adresini ziyaret ederek iletişime geçebilirsiniz.

Euro star yurt dışı eğitim merkezi ofislerinde alanında uzman kişilerin bulunduğu uzman kadro ile beraber çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Sizlere gerek üniversite kaydı esnasında gerek ise vize işlemleri esnasında gereli çalışmayı uygulayacak olan alanında uzman ekibimiz tarafından yürütülecek çalışmalar esnasında %100 başarı ile kesin sonuçlar sunmaktayız. Tüm bunlar aramızda yapılacak olan sözleşme dahilinde bulunacaktır. Aksi durumunda ücretinizin aynen iadesi gerçekleştirilecektir.

Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisini ziyaret ederek kaliteli bir üniversite eğitimi almak sizin elinzide. Sumy Devlet Üniversitesi Ukrayna’nın Sumy şehrinde yer alıyor. Üç yüz bin nüfusa sahip Sumy şehrinde geniş araziler, park ve mesire alanları, nehirler ve göller bol miktarda bulunmaktadır. Rahat bir yaşam tarzı bulunan bu şehrimizde çağdaş bir hayat sürülmektedir. Dolayısı ile öğrencimiz isterse aylık bedeli yaklaşık olarak 35 dolar civarında olan üniversite yurtlarında konaklayabilir.

İsterse arkadaşları ile ev kiralayarak konaklayabilir ya da dilerse bir aile ile yapılacak anlaşma dahilinde konaklama imkanına sahip olabilir. Tercih öğrencinin isteğine bağlı olarak rahat bir yapıya sahip Sumy halkı ile beraber yaşamını sürdürecek olan öğrencilerimiz için bir yıllık dil eğitimi hazırlık süreci sonrasında dört yıl sürecek lisans eğitimi ve istenirse bir buçuk yıllık bir yüksek lisans eğitimi verilmektedir.

Ukrayna’nın Sumy şehrinde gürültü ve stresten uzak bir alanda eğitim görmek, kaliteli bilgiyi almak ve rahat bir yaşam sürmek istermisiniz. Sumy Devlet Üniversitesi dilerseniz tüm bu saydıklarımıza rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Öncelikli olarak aranan şeylerden birisi lise veya lise dengi bir diplomaya sahip oluş olmanız gerekmektedir. Sumy Devlet Üniversitesinde bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır.

Öğrenciyi pasif bir alcıı olmaktan öğretmeni ise sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğrenciyi bilgiye ulaşmak için araştırmalar yapan, araştırarak ulaşmış olduğu bilgiyi yapacağı uygulamalar dahilinde kullanmayı başarabilen, bu uygulamalar ile beraber araştırmış olduğu bilginin doğruluğunu ya da yanlışlığını kanıtlayabilen bir yapıya sahip olması ile beraber öğrencinin erişmiş olduğu bu bilgileri kaliteli bir hal alacak şekilde kullanarak elde etmiş olduğu taslaklar dahilinde görsel ya da metinsel bir şekilde ekip arkadaşları ile beraber bir sunum hazırlayarak konuyu neticelendirmekte olan iyi bir çalışma yürütmektedir.

Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde eğitim görecek olan öğrenci şanslıdır. Neden mi? Çünkü bu üniversite gerek teknolokjik donanım bakımından üst sınıflarda olması ile gerek eğitim veren profesörleri, doçentlerin alanlarında en iyisi olması ile, gerek uygulama labratuvarlarının üst sınıf teknolojik donanıma sahip olacak şekilde sürekli bir halde teknolojik gelişmeleri takip etmesi ile gerek ise öğrencinin yanında olan bir eğitim çalışması sürdürerek Sumy Devlet Üniversitesi diğerlerinden farklıdır.

Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde verilmekte olan eğitim dili olarak Ukraynaca, Rusça ve İngilizce eğitim imkanı sağlanmaktadır. Bu eğitim dahilinde yapılan çalışmalar ile beraber eğer bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili iyi derecede bilgiye akıcı derecede aksana ya da iyi anlayabilir ve iyi cevaplandırabilecek bir bilgiye sahipseniz doğrudan lisans eğitimi almak üzere bir sınavdan geçerek lisans eğitiminize başlangıç yapabilirsiniz. Fakat bu bilgilere sahip olmamanız durumunda lisans eğitimi süreci için bir yıl kadar beklemeniz gerekiyor çünkü sizi iyi bir yabancı dil eğitimi bekliyor olacak.

Bir yıl sürecek olan bu hazırlık sınıfında tercih edeceğiniz yabancı dil size en verimli şekilde öğrenmenizi sağlayacaktır. Dolayısı ile en iyi şekilde alacağınız bu bilgiler ve bu eğitim eşliğinde sizi ilerleyen hayatınızda gerek kendi çalışmalarınızdaki mühendislik stilinizde gerek iş yaşamınızdaki ekip çalışmalarınızda Sumy Devlet Üniversitesinin büyük katkılarını göreceksiniz.

Sumy Devlet Üniversitesi bünyesinde yer alan büyük kütüphaneler sizler için iyi birer araştırma kaynağı olarak bilinmektedir. Bu araştırma kaynaklalrı dahilinde yapacağınız çalışmalar ile beraber etcs diye adlandırılmış olan kredi sistemi ile bir üst sınıfa geçmek için hak ediş süreciniz başlayacaktır. Sumy Devlet Üniversitesi dahilinde Bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bu eğitim sisteminden biraz bahsedecek olursak öğrenciyi pasif bir alıcı ve öğretmeni ise sadece bir verici konumundan kurtarmakta olan bu sistem dahilinde yapılacak olan çalışmalar ile beraber öğrenciyi çok daha iyi yerlere getirmeyi hedef edilmiş araştırmaya, uygulamaya ve sunum yapmaya dayalı bir takım programlar hazırlanmasını sağlamış bulunmaktadır. Öğrenci bu eğitim sisteminden geçirildiğinde ileriki yaşantısında iyi bir geleceğe sahip olacağı kuşkusuzdur.

Yapacağı çalışmalar ile beraber öncelikle bir ekip çalışmasına yatkın olması çok iyi bir aksana sahip bir yabancı dile sahip olması ister kendi işini kursun ister bir iş veren ile beraber çalışsın onu daima el üstünde tutacak ya da daha iyisini aramaya itecektir. Bir iş veren gözünden bakacak olursa iş verenler personelinin daima en iyi şekilde donanıma bürünmüş halini ararlar. Dolayısı ile siz bunu karşılayacaksınız.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]