"Enter"a basıp içeriğe geçin

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi Bölümleri ; Gıda teknolojileri eğitimi, günümüzün en geçerli meslek eğitimlerinden biridir. Bu meslek eğitimini elbette ülkemizde alabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak size sunacağımız çok önemli bir eğitim fırsatını ise, Ukrayna Odessa’da yakalayabilirsiniz. Gerçekten ülkenin en seçkin okullarından biri olan Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi, bugüne kadar birçok seçkin öğrenci yetiştirmiştir, gıda sektörüne kazandırmıştır. Öğrencilerimizin de bu şansı yakalamasını, buna vesile olmayı istemekteyiz. Kurumumuzla, bu seçkin akademide, a dan z ye donanımlı bir eğitim alabileceksiniz. Lisans eğitimi yanısıra, ön lisans eğitimi almış gençlerimiz için, kalan sınıflarını tamamlayarak lisans tamamlama eğitimi alma fırsatı sunulmaktadır. Sadece diplomanızla, kalan senelerinizi tamamlayarak üniversite mezunu olacaksınız.

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi 1900 yılında eğitim hayatına başlamış, son derece köklü bir eğitim kurumudur. Ukrayna’nın en önemli gıda teknolojileri eğitimi veren okuludur. Günümüzde kadar, sadece Ukrayna kapsamında değil, SSCB dönemi de dahil olmak üzere, Rusya, Gürcistan, Çin, Moğolistan, Kazakistan gibi ülkeler için kalifiye elemanlar yetiştirmiştir. Bu alanda, akademinin son derece önemli bir yeri olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Malum, gıda sektörünün önemi ve bu konuda ihtiyaçların karşılanması da hiçbir zaman bitmez.

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi, günümüzde 10.000 civarında öğrencisi ile kapsamlı bir eğitim kurumu olarak varlığını sürdürmektedir. Akademik kadrosunda, 500 ün üzerinde profesör ve doçent unvanlarında eğitmen, çok sayıda asistan ile öğrencilere eğitim verilmektedir. Yüksek lisans öğrencileri de memnun şekilde ileri eğitimlerine devam etmektedirler. 6 adet eğitim binası, birden fazla ve son derece modern şekilde donatılmış laboratuvarları, çok sayıda kaynak sağlayan ve içeriği sürekli beslenen kütüphanesi, modern ve alet sayıları hayli fazla bilgisayar merkezi, toplam 5 adet yurt binası, 50 kişilik misafir ve dinlenme merkezi ile seçkin bir kampus sunmaktadır. Kampus Karadeniz kıyısında, Odessa’nın en nezih ve güzel yerlerinden birinde bulunmaktadır.

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi 2003 yılından bu yana uluslararası platforma taşınmıştır. Okul, halihazırda 4. Akreditasyon seviyesindedir. Bologna kriterlerine uygun olarak, Bologna anlaşmasının koşullarını taşıyan üniversiteler arasına katılmıştır. Bu Türk ve eğitim alan diğer öğrenciler için son derece önemli bir özelliktir. Bu demektir ki, Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi, Avrupa Birliği üniversiteleri arasında yer almaktadır. Diplomalar Europass özelliğinde olup, tüm Avrupa ülkelerinde mezun gençlerin kariyer yapma olanakları bulunmaktadır. Bu şekilde, gıda alanında birçok Avrupa ülkesinde eğitiminizi meslekli anlamda devam ettirebilirsiniz.

AB ülkelerinde tanınan diplomalar, ülkemizde de tanınmaktadır. Bu akademiden lisans veya lisans tamamlama eğitimleri alan öğrenciler, sonrasında birçok ülkede ya da ülkemizde kariyer olanaklarını değerlendirebilirler. Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi, kariyer olanakları son derece geniş olan gıda alanında size umduğunuzun da üzerinde bir meslek eğitimi kazandıracaktır. Akademinin uluslararası anlamda, çok önemli üniversitelerle işbirliği içinde olduğunu da belirtelim.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]