"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi

Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi, Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de bulunaktadır. Kurum, ülkenin en büyük üniversitesidir. Üniversite bünyesinde, 20 fakülte eğitim vermektedir. 10 adet eğitim ve araştırma amaçlı kurum bulunmaktadır. Bunların ikisi askeri amaçlı kurulmuş ve hizmet sunmaktadır. Başkent Kiev’in yanında, Slavutick Kenti’nde de, şubesi bulunan üniversitenin, bu kentte de araştırma enstitüleri ve merkezleri hizmet sunmaktadır. Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi, mühendislik fakülteleri ve teknik eğitim konusunda ülkenin söz sahibi kurumudur. Öğrenciler için hazırlık sınıfı dil eğitimi, lisans eğitimi, yüksek lisans eğitimi, doktora eğitimleri verilmektedir. Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi, 400’e yakın profesör, 1200 civarında doçent ve doktora seviyesinde akademik personeli ile gerçekten önemli bir kadroya sahiptir. Kadro sayısının yanında, öğretim elemanlarının kalitesi de ülke sınırlarının üzerindedir.

Üniversite bünyesinde, alanlarında hatırı sayılır başarıya sahip akademik isimlerden ders alma şansı öğrencilere sunulmaktadır. Bu yönde, üniversitenin sayısız yayınları, eserleri olduğunu eklemek gerekir. Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi, uluslararası anlamda adı olan, takdir edilen bir eğitim ve öğretim kurumudur. Avrupa Birliği Üniversiteleri arasında, bu birliğin üyesidir. Uluslararası olarak birçok üniversite ile işbirliği içinde olup, öğrenci değişim programlarına açıktır. Okulda sıklıkla, seminerler, konferanslar ve söyleşiler olmakta, teknik alanda önemli bilim adamları konuk edilmektedir. Teknik eğitimlerin, mühendislik eğitimlerinin, fen derslerinin eğitiminde öğrencilerin meslek eğitimlerini donanımlı şekilde almaları için, modern laboratuvarlar, araştırma alanları, deney sahaları ve modern teknik donanımlar okulda bulunmaktadır.

Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi eğitim dili, Rusça, Ukraynaca ve İngilizce’dir. Yabancı öğrenciler için ilk sene hazırlık sınıfında eğitim verilmektedir. Temel dil eğitiminin yanında, yaklaşık olarak 10 ay süren bu süreçte, fizik, matematik, biyoloji gibi temel fen dersleri de verilmektedir. Amaç, öğrencileri bu dillerde disiplinlere alıştırmak ve temel meslek eğitimlerini başlatmaktır. Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi, kurulduğu yıldan bu yana gelişerek, günümüzde hayli büyüyen oturmuş bir kampusa sahiptir. 160 Hektarlık kampus alanında, binlerce öğrenci ve çalışanla, dev bir sistem işlemektedir. Eğitim binaları, spor salonları, dinlenme tesisleri, yurtlar, etütler, bilgisayar salonları ve kütüphane, hobi merkezleri, sanat ve sosyal tesisler binaları ile kapsamlı bir kampüse sahiptir.

Türk öğrenciler, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ve Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi işbirliği ile, bu seçkin üniversitede eğitim alma imkanını yakalamaktadır. Lisans tamamlama imkanı da Türk öğrencilere sunulmaktadır. Ülkemizde iki senelik ön lisans eğitimi alan, ya da meslek liselerinden mezun olan gençlerimiz, bu dünya standartlarında seçkin üniversitede lisans diplomalarını alabilirler. Eurostar ile bu şansı yakalayabilirsiniz. En uygun koşullarda, en uygun harçlar ve avantajlarla amaçladığınız eğitimi alabilirsiniz. Sizleri bürolarımıza bekliyoruz. Gelin, arayın ya da sitemizden bize ulaşın. Ön kayıt şartları ve diğer konuları bizden öğrenin. Siz de dünyanın en önemli teknik okullarından biri olan üniversiteden mezun olma ayrıcalığını yakalayın.

Eurostar yurt dışı eğitim merkezi ofislerini ziyaret etmeden önce dilerseniz 0212 244 66 00 ya da 0507 335 12 48 numaralı telefonlardan iletişime geçerek veya doğrudan İstiklal Caddesi No:49 (Mavi Han) Kat: 5 Taksim / İSTANBUL / TÜRKİYE açık adresini ziyaret ederek iletişime geçebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]