"Enter"a basıp içeriğe geçin

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi 1900 yılında kurulmuştur. Okulun kuruluş amacı bu yıllarda önemli iletişim araçları olan telgraf ve telefon sistemlerini işletebilen yetkililerin eğitilmesidir. Yıllar içinde okul gelişerek, gelişen tekniklere ve teknolojilere ayak uydurmuştur. 1929 yılında yeni ismiyle, Yüksek Elektro Teknik Okulu olarak eğitimine gelişerek devam eden okul, sistemde geliştirmeler ve önemli teknolojik reformlardan sonra günümüzde, güney Ukrayna’nın en önemli telekominikasyon akademisi olarak, Odessa Ulusal Telekominikasyon Akademisi adını almıştır. Bu akademi, ülkenin iletişim sistemlerinin düzenlenmesinde gerçekten büyük bir öneme sahiptir. Telgraf, telefon, internet, televizyon ve radyo sistemleri alanlarında çalışacak eğitimli personelin yetiştirilmesinde son derece önemli bir işleve sahiptir.

1950’li yıllardan bu yana, SSCB dönemi de dahil olmak üzere, Odessa Ulusal Telekominikasyon Akademisi, ülkenin televizyon sisteminin düzenlenmesinde ve yayınların yapılmasında, şehrin ve bölgenin ihtiyaçlarını karşılamıştır. Günümüzde, hem Ukraynalı öğrencilerin, hem de yurtdışından öğrencilerin radyo ve televizyon alanında eğitim almak istedikleri en gözde okullar arasındadır. Odessa Ulusal Telekominikasyon Akademisi, bir aşırı aşkın eğitim kalitesini ispatlamış bir okuldur. Ayrıca, akademide yeni teknolojiler sıkı sıkıya takip edilmektedir ve zaman geçirmeden eğitime aktarılmaktadır. Bilgisayar ağları eğitimleri, bilgisayar teknolojileri gibi günümüzün popüler meslekleri eğitimleri de akademide en iyi şekilde verilmektedir. Bu yönde, çağı fazlasıyla yakalayan bir üniversitedir.

Odessa Ulusal Telekominikasyon Akademisi, gelişmiş bir kütüphaneye, son derece modern laboratuvarlara, iletişim sistemlerine, televizyon ve bilgisayar ağına sahiptir. Bu akademide bir öğrenci, amaçladığı radyo, televizyon ve bilgisayar sistemlerini donanımlı şekilde öğrenmektedir. Kampus açısından, eğitim binaları, iletişim merkezleri, spor alanları, sosyal tesisleri ile hem kaliteli eğitim alınacak, hem de öğrencilerin kaliteli sosyal zaman geçirecekleri özelliklerdedir.

Mezunlar, AB ülkeleri tarafından ve ülkemizde tanınan diplomaları ile uluslararası platformda kariyer imkanlarını yakalamaktadırlar. Odessa Ulusal Telekominikasyon Akademisi Türk öğrencileri de kabul etmektedir. Tüm başvuru koşullarını öğrenmek, kayıt için istenen belgeleri, ön kayıt aşamalarımı, okulun ve kampus özelliklerini öğrenmek için şubelerimizle iletişime geçebilirsiniz. Bu seçkin akademide eğitim alma şansını Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile yakalayabilirsiniz. Uzun yılların akademik deneyimi, son derece oturmuş ve elit bir akademik kadro, birçok ülkeden gelen öğrenciler ile beklentilerinizin de üzerinde bir eğitim sizleri beklemektedir.

Lisans ve lisans tamamlama imkanları bu seçkin akademide Türk öğrenciler beklemektedir. Bu şansı değerlendirme fırsatı için şubelerimizden yardım alabilirsiniz. Profesyonel öğrenci danışmanlarımız, güler yüzleri ve deneyimleri ile size yardımcı olacaklar. Ülkemiz genelinde, geniş şube ağlarımız bulunmaktadır. Yüz yüze görüşmek için gelebilirsiniz. İnternet üzerinden sitemize de ulaşarak, sorularınızı yönlendirebilirsiniz. Çağrı merkezimiz üzerinden de iletişim kurabilirsiniz. Bu seçkin okulda, günümüzün en geçerli mesleklerinden biri olan radyo televizyon üzerine eğitim alacaksınız. Hem ülkemizde, hem yurtdışında medya organlarında çalışmak için inanılmaz bir eğitim fırsatı sizi bekliyor.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]