"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna Üniversiteleri Hakkında Bilgi

Eğer huzurlu bir hayat istiyorsanız iyi bir eğitim görmeniz şart. Ancak ülkemiz koşullarında bu güzel eğitim için oldukça çok çalışmanız gerekiyor. Avrupa’nın en genç ülkelerinden birisi olmanın getirdiği bu sorumluluklardan birisi olsa gerek. Ancak bu zorluluklarla uğraşmadan da güzel bir üniversite eğitimi almak mümkün… Bunu genelde yurt içinde özel üniversitelerle sağlayan birçok öğrenci ailesi var. Buna karşın daha avantajlı olan yurt dışında eğitim ve avantajları ise pek bilinmez. Çoğu önyargıdan ibaret olan bu yanlış anlamalar yüzünden geleceğinizi riske atmayın. Geleceğinizi daha da güzel bir eğitimle kurmak için Ukrayna Üniversiteleri Hakkında Bilgi almalısınız.

Ukrayna Üniversiteleri Hakkında Bilgi almak için Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık hizmeti veren ofislerimizden alabilirsiniz. Ancak yine de ilk bakışta sizi çok şaşırtan özellikleri ile dikkatinizi çekecek. Bu özellikler arasından ilki sınavsız öğrenci kabul etmesi olacak. Ülkemizdeki LGS gibi sınav uygulamaları Ukrayna üniversitelerinde bulunmuyor. Sadece lise mezunu olmanı yeterli oluyor. Bu ise sınav kaygısı ve sesi olmadan sadece okuyacağınız alana yönelik bir çalışma yapmanıza olanak sağlıyor.

Diğer önemli özellik ise Ukrayna üniversitelerinden mezun olduğunuzda mavi diploma sahibi olacak olmanız. Mavi diploma size Avrupa kalitesinde bir eğitim verildiğini gösterir ve tüm Avrupa ülkelerinde geçerlidir. Böylece mezun olduğunuzda sizi ve eğitiminizi tüm Avrupa ülkeleri tanımış olacak. Mavi diploma ile tüm Avrupa ülkelerinde çalışma imkânınız olacak.

Ayrıcalıklı Üniversite Eğitimi

Ukrayna üniversite eğitimini sadece bir kurum olarak değil daha fazla anlamda görür. Mesela denizcilik, uzay, ekonomi, sanat akademisi gibi pek çok alanda üniversiteler kurulmuş. Bu üniversiteler de sadece ilgili alanda çalışmalar ve bilimsel faaliyetler yürütür. Böylece öğrenciler de belirli alanlarda daha derin bilgi ve tecrübelere sahip olur. Bunun yanında Ukrayna üniversitelerinde okumak ülkemizde bir özel üniversitede okumak kadar bir bütçe gerektirir. Yani sanıldığının aksine çok pahalı değil, bazı şehirlerde daha ucuzdur.

Üstelik bir yıl okuyacağınız hazırlık sınıfında akıcı bir Rusça öğreneceksiniz. Böylece özgeçmişinizde iki yabancı dil bilmenin getirdiği avantajla bir adım daha öne çıkacaksınız. Ukrayna Üniversiteleri Hakkında Bilgi almak ve daha fazlasını öğrenmek için ofislerimize bekliyoruz. 1993 yılından beri aralıksız olarak sizlere hizmet veriyoruz. Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık bürolarımızda daha ön kayıttan itibaren tüm bilgi ve birikimimizle yanınızdayız. Danışmanlık hizmetimizi sadece kayıtta değil diplomayı alana kadar her alanda yanınızda göreceksiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın