"Enter"a basıp içeriğe geçin

İvano Franskivisk Tıp Üniversitesi

İvano Frankivsitip Tıp Üniversitesi dahilinde kalitlei bir tıp eğitimi almak istermisiniz, üstelik bu eğitim için lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız yeterlidir. Bunun yanı sıra üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok ya da üniversite sınavına girmenize de gerek yok. Rahat ve kaliteli bir şekilde tıp eğitimi alabilirsiniz.

Şimdi İvano Frankivsitip Tıp Üniversitesi bünyesinde yer alan bölümleri inceleyelim..

Tıp : Genel anlamda tıbbın bütün bölümlerine yer verilmiş olan bu alanda bologna eğitim sistemi dahilinde çalışmalar yürütülmektedir. Bu alanda verilen eğitim ile berabera öğrencilerimiz bölümden mezun olduklarında ülkemizde yer alan yüksek öğretim kurumu yani yök denkliği dolayısı ile ülkemiz sınırları içerisinde elde edecekleri diplomayı kullanma imkanına sahip olabilecekler. İyi bir gelecek için iyi bir tıp eğitimi öğrenci arkadaşlarımız için faydalı olacaktır. Çağdaş yaşamın getirmiş olduğu sosyal bir yaşam standartları için, nezih bir iş ortamında çalışmak için, kaliteli dostluklar edinmek için öncelikli olarak eğitimin şart olduğu ve eğitimin bitmez tükenmez bir yol olduğunu unutmamak gerekir. Eğitim alanında bir insan kendini ne kadar yeniliklere açık bırakırsa, ne kadar yeni şeyler öğrenme gayreti içerisinde olursa o insan yapacağı çalışmalarda ilerleyen süreçte hayatında izler görecektir. Bologna eğitim sisteminde öğrencilere konuları araştırarak öğrenmeleri, uygulamalar yaparak daha fazla akılda kalıcı olduğunu göstermeleri ve bunun yanı sıra sunum çalışmaları ile beraber var olan öz güvenlerini yapmış oldukları çalışmaları başarılı bir şekilde sunmaları sağlanmaktadır. Bu alanda kaliteli bir tıp eğitimi alan öğrencilerimiz dilerse kendi polikliniğini açarak çalışma hayatını sürdürebilir ya da dilerse sağlık bakanlığına bağlı bir kuruluşta çalışmalarını yürütebilir.

Pediatri : Bu bölümü öncelikle tanıycak olursak pediatri denildiğinde akıllara gelmesi gereken ilk şey çocuk hastalıkları ile ilgili olarak bu hastalıklar ile uğraşmakta olan tıp dalıdır. Çocuk sağlığı ve çocuk hastalıkları ya da bunun bazı özelliklerinden olduğu kadar toğlum yapısından ve sağlık ihtiyaçlarının ele alındığı bir dal olarak biliyoruz. Bu alanda eğitimini tamamlamış olan hekimlerimize pediatrist adını veriyoruz. Dolayısı ile üniversitemizin bu bölümünden mezun olan öğrencilerimiz pediatrist sıfatını alacaklardır.

Diş Hekimliği : Çağımızın en önemli alanlarından biri, gelmiş geçmiş insan sağlığının en önemli alanlarından biri olarak bilinmekte olan diş hekimliği bölümüne günlük yaşantımızda insanlık daima ihtiyaç duymaktadır. Verilmekte olan eğitimlerin yetersizliği ya da bu eğitimlerin kişiler tarafından alınmak istenmemesi bir çok diş ya da diş eti hastalıklarına sebebiyet vermektedir. Bu alandan mezun olacak olan öğrencilerimiz alacakları diploma ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde bir diş hekimi polikliniği açabilir ya da sağlık bakanlığına bağlı bir kuruluşta görevini yapma imkanına sahip olabilmektedir.

Eczacılık : Bölümden anlayacağımız üzere okulumuzun ilgili bölümünden mezun olan öğrencilerimiz eczacılık diplomaları ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde her yerde bir eczane açma imkanına sahip olabilmektedir. Bu alanda uygulanmakta olan eğitim ile beraber kaliteli eczacılar yetiştirmekte olan İvano Frankivsitip Tıp Üniversitesi çalışmalarını eksiksiz bir şekilde sürdürmeye ve yeni eczacılar mezun etmeye devam etmektedir.

Hemşirelik : Günümüzde tıp denildiğinde akıllara ilk gelen hemşirelik ünvanı daima varlığını sürdürecektir. Bu alanda doktorların en büyük yardımcıları olan hemşirelerin elde edecekleri diplomalar ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde yer alan sağlık kuruluşlarında çalışma imkanlarına sahip olabileceklerini belirtmemizde fayda var.

Diş Teknisyenliği alanında yapılmakta olan çalışmalar da bologna eğitim sistemi dahilinde tutulmaktadır ve Avrupa’da görülmekte olan müfredat ile beraber öğrencilerine kaliteli bir eğitim imkanı sunan İvano Frankivsitip Tıp Üniversitesi diş teknisyenliği alanında üstün teknolojiye sahip sınıfları ile beraber çalışmalarını sürdürmektedir.
Sizde İvano Frankivsitip Tıp Üniversitesinde üniversitelilerde okumak istiyorsanız ne duruyorsunuz hemen EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz

İvano Franskivistip Tıp Üniversitesi Ukrayna’nın Güney Batı kesimlerinde yer almakta olan kaliteli bir eğitim veren tıp üniversitelerinden biri olarak bilinmektedir. İvano Franskivistip Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim sistemine bakacak olursak bologna eğitim sisteminden yararlanmakta olan İvano Franskivistip Tıp Üniversitesi öğrencilerine en iyi şekilde araştırma imkanları sunmaktadır. Öğrenciler ise elde ettikleri bu imkanlar dahilinde kaliteli bir şekilde çalışmalarını sürdürerek ects kredi sistemine dayalı bir şekilde bir üst sınıfa geçişlerini sağlamaktadır. Bir üst sınıfa geçmeyi başaran öğrencilerin eğitim hayatlarını şöyle bir inceleyecek olursak kayıt döneminde Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofislerine gelmekte olan öğrenci arkadaşlarımız için alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber en iyi şekilde sonuca ulaşmanızı sağlayan ekip arkadaşlarımız bu alanda en kısa sürede gerek Ukrayna’da eğitim vizesi işlemlerinde elde ettiği tam başarı ile gerek İvano Franskivistip Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan tıp bölümlerine kayıt imkanlarında elde etmiş oldukları tam başarı ile kendilerini kanıtlamış uzman kişilerden oluşmaktadır.

Bu alanda öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisini arayıp konu ile ilgili detaylı bilgi için görüşme sağlamaktayız. Bu alanda gerekli belgelerin toplanması ile beraber işlemleriniz gerçekleştirilmektedir.

İvano Franskivistip Tıp Üniversitesinde lisans eğitimi görmek için ne gibi şartlar aranıyor;

– Öncelikli olarak bir üniversitede eğitim görmek için lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Böylelikle yapacağınız çalışmalar dahilinde İvano Franskivistip Tıp Üniversitesinde tıp eğitimi alabiliyorsunuz.

– İvano Franskivisk Tıp Üniversitesi verimekte olan eğitim dilini biliyoruz ki Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden biri olarak çalışmalarını yürütmektedir. Bu alanda eğer bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak ileri düzeyde bir akıcı aksana sahip bilgiye sahipseniz doğurdan lisans eğitimi sürecine başlayabiliyorsunuz fakat bu üç dilden en az bir tanesi için akıcı bir aksana sahip bir şekilde bilgiye sahip değilseniz öncelikli olarak sizden istenilmekte olan şey konu ile ilgili bir yıllık hazırlık eğitimi almanızdır. Bu eğitimi alabilmek için de yirmi beş yaşın üzerinde olmamanız gerekmektedir. Böylelikle lisans eğitimi alabilmek için hazırlık eğitimi sürecine girecek öğrencilerimiz arasında yaş farkının çok fazla olmamasını sağlamak ve daha verimli bir şekilde eğitim vermeyi temel hedef olarak görmektedir.

İvano Franskivisk Tıp Üniversitesi

Üniversite dahilinde eğitim görmek ve Ukrayna vizesi işlemleri için sağlıklı olmanız gerekmektedir. Yani aids olmamanız gerekmektedir. Bu işlemin başvuru tarihinden en fazla iki ay içerisinde yapılması gerekiyor. Dolayısı ile sağlık bakanlığına bağlı bir kuruluşta heyet raporuna tabii tutulmanız gerekmektedir. Bu alanda heyetten çıkacak sonuçlar neticesinde raporunuzun sağlıklı yani olumlu olması durumunda raporunuzun tercüme edilerek noter huzurunda onaylatılması gerekmektedir. Ayrıca bu onay ile beraber raporunuzun kaymakamlık tarafından da onaylanması gerekmetedir. Bu çalışmalar dahilinde en iyi şekilde İvano Franskivistip Tıp Üniversitesinde eğitim görebilmek için sizlere Euro star yurt dışı eğitim merkezi ekip arkadaşlarımız gerekli bilgileri sunacaktır.

Sizler’de gerekli belgeleri en kısa süre içerisinde toparlayarak İvano Franskivistip Tıp Üniversitesinde eğitim görecek olan öğrencimiz için çalışmaları hızlandırmak amacı ile bizlere bu belgeleri getirmelisiniz. Bu alanda öğrencimiz İvano Franskivistip Tıp Üniversitesi dahilinde mezun olması ile beraber yurdumuza geri döndüğünde yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik neticesinde çalışmalarını sürdürebilecektir. Dilerse bir poliklinik açarak dilerse sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşunda çalışarak nezih bir yaşam şartlarına ulaşacaktır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]