"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi

Ukrayna’nın en iyi tarım üniversitelerinden biri olan, Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi, 1977 yılında kurulmuştur. Ülkenin, tarımsal ve zıraat bakımından kalkınması noktasında, kırk yıldır gerçekten çok büyük katkıları bulunmaktadır. Bu durum günümüzde de devam etmektedir. Zıraat ve tarım alanında yetişen birçok mühendis ve teknisyen, ülkenin tarımsal kalkınması açısından katkıda bulunmaktadır. Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi, öğrencilerin teorik anlamda mükemmel şekilde eğitilmesini sağlamaktadır. Bununla da kalmaz, üniversitenin bu kadar başarılı olmasının en önemli nedenlerinden biri, öğrencilerin pratik anlamda kendilerini geliştirmelerine çok önem verilmesidir. Öğrenciler, eğitim yılları boyunca, hem üniversiteye ait, hem de farklı çiftliklerde, tarım alanlarında çalışmakta, derslerini pratik anlamda uygulama imkanı bulmaktadır.

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi, öğrenci değişim programları ile, yurtdışında, özellikle Avrupa Ülkelerinde birçok tarımsal alanda öğrencilerin bilgi sahibi olmasında da olanak tanımaktadır. Üniversitede, 20.000 ‘e yakın öğrenci günümüzde eğitim almaktadır. 70 profesör, 270 civarında doçent, çok sayıda asistan ile donanımlı bir akademik kadro eğitim hizmetlerine devam etmektedir. Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi, akademik üyelerinin ülke genelinde ve yurtdışında birçok kurum tarafından ödüllendirildiklerini belirtmek gerekir. Sumy Tarım Üniversitesi, eğitiminde modernleşmeye çok önem vermektedir. Bilgisayarlaşma oranı ve internet kullanımı üst seviyededir. Her öğrenci için bir bilgisayar ayrılmaktadır.

Kampusun da son derece gelişmiş özellikleri taşıdığını eklemek gerekir. Kampusta, 20 ye yakın, çok kapsamlı ve modern araştırma laboratuvarı bulunmaktadır. 500.000’den fazla kaynak kitap ile son derece zengin kütüphane, geniş eğitim binaları ve alanları, dinlenme merkezleri, yemekhane, spor salonları, sanat alanları ve kültür tesisleri gibi birçok alan bulunmaktadır. Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi, bilimsel araştırmalara son derece açık bir kurumdur. Eğitmen kadrosunun öğrencilerin katılımı ile çok önemli araştırmaları bulunmaktadır. Üniversitenin yayınları ve eserleri de çok önemli okul, tarımsal eğitim kurumları tarafından çoğu zaman örnek olarak alınmaktadır. Kampus yurtları, öğrencilerin güvenle ve temiz bir ortamda konaklamaları için uygundur. Spor etkinliklerine de çok önem verilmektedir. Okulun 30’a yakın farklı spor dalında kulüpleri bulunmaktadır. Her öğrenci spor etkinliklerinden yararlanabilir.

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi, size seçkin eğitim sunacak, aynı zamanda sosyal yönden de sizi hayata hazırlayacak gerçekten önemli bir üniversitedir. Okulda, hazırlık sınıfı, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri verilmektedir. Türk öğrenciler için lisans tamamlama imkanı da bulunmaktadır. Bu fırsat sayesinde, sınavsız bir kabul ile, kalan senelerinizi bu elit ve uluslararası alanda hayli tanınmış üniversitede tamamlayabilirsiniz. Alacağınız ülkemizde ve Avrupa ülkelerinde geçerli diplomanızla, sağlam bir kariyere başlayabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak üniversite ile yaptığımız temaslardan sonra, size kayıt için ve öğrencilik yıllarınızda her konuda yardımcı olacağız. Öğrenci danışmanlarımız şubelerimizde sizleri bekliyor. İnternet sitemizden ve çağrı merkezimizden de her konuda iletişime geçerek, bilgi alabilirsiniz.

 

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]