"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna Üniversiteleri Öğrencilerimiz

Ukrayna Üniversiteleri Öğrencilerimiz

Ukraynada Üniversite Okumak

Ukrayna’daki Üniversite, Ukrayna’da orta öğretim sonrası eğitim veren bir yüksek öğretim kurumudur. Aynı zamanda Ukrayna’daki en yüksek eğitim kurumudur. Ukrayna’daki üniversite kamu veya geneldir ve lisans, yüksek lisans ve doktora olmak üzere üç düzeyi vardır. Tüm öğrenciler ortaokul ikinci sınıflarının sonuna kadar Üniversiteye kayıt yaptırmak zorundadırlar. Öğrencilerin bir derece elde etmek için üniversite sınavlarını geçmeleri gerekir. Üniversite, Ukrayna’da daha yeni popülerlik kazanıyor olsa da, hızla Ukrayna’da orta öğretim sonrası eğitim için başvurulan kurum haline geliyor.

Ukrayna’daki üniversitenin eğitim standardı, Ukrayna’daki diğer lise ve kolejlere kıyasla son derece yüksektir. Üniversite sınavları, Ukrayna’daki en yüksek akreditasyon seviyesi olarak kabul edilmektedir. Sınavlar zorludur ve öğrencilerin konular hakkında yüksek düzeyde ayrıntılı bilgi sahibi olmalarını gerektirir. Öğrenciler ayrıca öğretmenler ve profesörlerle etkili bir şekilde iletişim kurabilmelidir. Ayrıca, Üniversite mezunları için mükemmel kariyer fırsatlarına sahiptir. Üniversite mezunlarının iş bulma şansları ortaokul mezunlarından çok daha yüksektir.

Ukrayna’daki üniversite, hem Ukrayna vatandaşlarına hem de Ukrayna’da ikamet izni olmayan yabancı vatandaşlara açıktır. Kayıt için tek şart, iki yıllık ortaokulu bitirmiş olmaktır. Üniversitede üç tür ders vardır: lisans, yüksek lisans ve doktora. Her kurs seçeneği, her derece düzeyinde alınabilecek 50’den fazla farklı kursa sahiptir. Öğrenciler, ders düzeyine bağlı olarak, lisans, yüksek lisans veya doktora olmak üzere her yarıyılda 3 veya 4 ders alabilirler. Ukraynaca ve İngilizce öğretilirken kurslara Rusça ‘uzmanlık’ adı verilir. Üniversitede tıp, hukuk, ekonomi ve yönetim, mimari, bilgisayar bilimi ve matematik, fizik, kimya vb. dahil olmak üzere 100’ün üzerinde farklı uzmanlık alanı bulunmaktadır.

Ukrayna’daki Üniversite, uluslararası arasında en iyi kampüs ortamlarından birine sahip olduğu bilinmektedir. üniversiteler. Ayrıca bakımlı öğrenci yurtları ve yemekhaneleri ile oldukça güvenlidir. Her yaşam kompleksinde, vejetaryen seçeneklerin yanı sıra koşer yemek seçenekleriyle günlük kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri sunan bir yemek salonu bulunmaktadır. Ayrıca spor barı, dans salonu ve eğlence kompleksi alanı genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimine sahip oyun alanı içeren bir eğlence kompleksi bulunmaktadır. Üniversitenin öğrencilerine bu kadar kaliteli bir yaşam ortamı sağlaması harika.

Çok sayıda insan, mükemmel eğitim standartları ve mezunlar için kariyer fırsatları nedeniyle Ukrayna’daki Üniversitede okumayı tercih ediyor. Ayrıca, Üniversite, Ukrayna’da ikamet izni olmayan herkese açık olduğu için, Ukrayna’da oturma izni olmadan yaşayan yabancı vatandaşlar arasında da popülerdir. Açıkçası, Üniversitenin önümüzdeki birkaç yıl içinde öğrenciler arasında popülerlik kazanması için çok fazla potansiyel var!