"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna Üniversitelerine Başvuru

Ukrayna üniversite başvurusu ve tarihi , Ukrayna’da eğitim almak isteyen birçok öğrencinin merak ettiği konulardandır. Ukrayna’da eğitim; YÖK’ün tanıdığı üniversitelerin birinde hazırlık okunduktan sonra, istediğiniz şehirde ve üniversitede ve de istediğiniz bölümde okuma imkanı sunulmasıyla gerçekleşmektedir.

Ukrayna üniversitelerine başvuru için; ilk bir yıl hazırlık eğitimini 8-10 kişilik sınıflarda Rusça dil öğrenimini olarak tamamlamak ve alacağınız sertifika ile istediğiniz üniversiteye sınavsız kayıt yaptırmak şeklindedir. Kesin kayıt yaptıran öğrencilerimizin de; tüm evrakların Ukraynaca çevirisi, noter tasdik işlemleri, kaymakamlık işlemleri, üniversitenizden başvuru talebi, vize işlemleri ve vize harcı, seyahat sigortası gibi işlemler de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı farkıyla bizler tarafından yapılacaktır.

Üniversiteniz için Ukrayna’ya gittiğinizde; havalimanı karşılaması, üniversite kaydı, yurda kayıt ya da oturma izni alma, sağlık kontrol kartını alma, şehir, yurt ve üniversite danışmanlığı da bizim kontrolümüzde gerçekleşecektir.

Ukrayna Üniversite Başvuru ve Tarihi

6. ayın yanı haziranın ilk haftası başlamaktadır. Başvuru süreci; ekim, kasım ve bazen de aralık ayına kadar devam eder. Başvurular bazı durumlarda, üniversitelerin açtığı kontenjan sayısına göre, kontenjan dolumuna kadar da devam edebilir. Sizlerin bu esnada ön kayıt yaptırması için; varsa pasaportunuzun fotokopisi yoksa kimliğinizin fotokopisi, bizlerle dolduracağınız ön kayıt formu, iki adet vesikalık fotoğrafınız ve üniversitelerin belirlediği ön kayıt harcını yatırmanız, gerekli olan işlemlerdir.

Ukrayna Üniversitelerinde Okumak

Ukrayna Üniversiteleri’nden istediğiniz üniversite için kabul belgesi; 2-3 hafta içinde gelmektedir. Ukrayna’da öğrenim görmek için alacağınız öğrenci vizesi de yine 2-3 hafa içinde gelir. Yani sizlerin, Ukrayna’da öğrenim görmeniz için Ukrayna üniversitelerine başvuru ile birlikte ortalama 6-7 haftalık bir sürece ihtiyacınız olacaktır. Ukrayna’da eğitim için taşımanız gereken şartlar da; sadece meslek lisesi ya da lise mezunu olmanızdır. Ukrayna Üniversiteleri içinden birinde okumak için; Rusça ya da İngilizce Hazırlık Dil Üniversitesi’nde başarılı olmanız yeterlidir. Ardından istediğiniz bölümde herhangi bir sınava tabi tutulmadan okuma şansını elde etmiş olacaksınız.

Ukrayna üniversitelerine başvuru sürecinde de gerekli olan tüm araştırmaları ve sizlerin en doğru tercih yaparak şahane bir üniversite hayatına kavuşmanızı Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyemizde bulunan uzman danışmanlarımızla, sizlere sağlıyoruz. Türkiye’nin imzaladığı Bologna Anlaşması ile alacağınız diploma Türkiye’de de geçerli olacaktır. Yani Ukrayna’dan alacağınız diploma ülkemiz tarafından da tanınacaktır. Kaliteli ve akademik potansiyeli çok yüksek olan, eğitim ve yaşam maliyetleri açısından da dünyada fark yaratan Ukrayna’da Ukrayna üniversite başvurusu ve tarihi süreçlerini kaçırmamak için bizlere başvurun, yurt dışı eğitim fırsatlarını anında yakalayın.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın