"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna Üniversitelerine Dikey Geçiş İmkanı

Ukrayna üniversiteleri dikey geçiş yapmak isteyen birçok öğrenciye de kucak açmıştır. Ülkemizdeki karşılaşılan, eğitim alanın en büyük sorunlarından biri, 2 yıllık MYO’lardan mezun olan öğrencilerin, lisans tamamlamada karşılaştıkları durumlardır. 2 yıllık üniversitelerden mezun olan öğrencilerin üniversite mezunu gibi görülmemesi ve derecelerinin lise mezuniyetinden pek de farklı kabul edilmemesi, ülkemizde her yıl binlerce öğrencinin Dikey Geçiş Sınav ile 4 yıllık bir üniversiteye girmeye ve lisans tamamlama ile üniversite mezunu olmaya çalışmasına neden olmaktadır. Ukrayna üniversitelerine dikey geçiş imkanı ile artık sizlerin bu zorlu süreci yaşamasına gerek yoktur. 2 yıllı MYO mezunuysanız ve de lisans eğitiminizi tamamlamak istiyorsanız, Ukrayna’nın sunduğu dikey geçiş fırsatlarından hemen yararlanmalısınız.

DGS aşamasında başarısız olmaktan endişe duyuyor ya da 4 yıllık üniversiteye geçişte zorunlu kılınan dil hazırlık ve intibak eğitimleri aşamasında takılmaktan çekiniyorsanız, üstelik en büyük hayaliniz hem yurt dışında okumak hem de lisans eğitiminizi tamamlamaksa, Ukrayna sizin için doğru tercih olacaktır. 2 yıllık MYO ön lisans diplomanızı, 4 yıllık lisans diplomasına yükseltmeniz, ülkemizde ortalama 3,5 ya da 4 sene ek eğitim almanızla gerçekleşir. Ancak Ukrayna üniversiteleri dikey geçiş yapmak isteyen öğrenciler için 1 yıl Rusça hazırlık sınıfında eğitime aldıktan sonra, direkt olarak 3.sınıftan öğrenim görmenize imkan tanımaktadır. Ayrıca Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizlerin bazı üniversitelerle yapmış olduğumuz anlaşmalar sayesinde, sizler için 3 sınıftan itibaren hemen eğitime başlamanız mümkün kılınmıştır.

Ukrayna Üniversitelerinde Lisans Tamamlama

Ukrayna üniversitelerine dikey geçiş imkanı ile lisans eğitiminizi tamamlayabilir, ülkemize hem lisans mezunu hem de İngilizce, Rusça ve de Ukraynaca dillerini öğrenerek dönme şansını yakalayabilirsiniz. Avrupa birliğinden alacak olunan üniversite diplomaları, Avrupa Birliği ile yapılan anlaşmalar gereği YÖK tarafından onaylanması ile de diplomanız hem Türkiye’de hem de tüm Avrupa Birliği üyesi ülkelerde geçerli olacak. Sizler de bu sayede iş bulma imkanlarınızı en yükseğe taşıyacaksınız.

Unutmayın; eğitimin Türkiye’de alınmış olması ya da Avrupa’da alınmış olması arasında bir fark yoktur. Ama AB diplomasına sahip olunması, sizin için gelecekte çok daha büyük kapılar açan bir anahtar olacaktır. Bu anahtarı elde etme kolaylığını da bizler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere en iyi şekilde sağlamaktan büyük bir memnuniyet duyacağız.

Ukrayna üniversitelerine dikey geçiş imkanı ile size uygun olan; bilgi, beceri ve yeteneğinizin yeterli olduğunu düşündüğünüz tüm bölümlerde lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Fizyoterapi, mühendislik, işletme, uluslararası ilişkiler ve aklınıza gelen tüm bölümlerde lisans eğitiminizi tamamlamak için Ukrayna’da eğitimi seçmek doğru bir tercih olacaktır. Ukrayna üniversiteleri dikey geçiş fırsatı ile sizler de ideallerinizi yaşatın.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın