"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna’da Eğitim Avantajları

Ukrayna’da eğitim avantajları göz önünde bulundurulduğunda, bu kapsamda bazı hususlar noktasına inceleyecek olursak Ukrayna’da eğitim avantajlarının sayısının oldukça fazla olduğunu görebiliriz. Bu kapsamda Ukrayna üniversitelerinin şartları ve düzeyleri açısından öncelikle size önemli bilgiler vererek başlayalım ve Ukrayna üniversitelerini Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla doğru ve sağlıklı öğrenin. Ukrayna’da hangi dillerde eğitim verilmektedir? Üniversitelere kayıt olmak için ne yapmak gerekir? Türk öğrenciler genellikle hangi dilde eğitimlere öncelik vermektedir? Ukrayna’da barınma koşulları nasıldır? Bu sorulara yanıt bularak, Ukrayna’da eğitim hayatınıza devam etmeniz noktasında size en sağlıklı bilgileri vermiş olalım. Ukrayna’daki üniversiteler üç dilde eğitim vermektedir. Bu diller Rusça, Ukraynaca ve İngilizcedir. Ukrayna’da konuşma dili olarak çoğunlukla Rusça tercih edildiği için, İngilizce seviyesi de Rusça’ya nazaran daha düşük olduğu için Ukrayna üniversitelerinde genellikle Rusça eğitim tercih edilmektedir.

Türk öğrenciler de bu durumda Ukraynaca dil eğitimi yerine, genellikle Rusça eğitimini tercih etmektedir. Bunun en önemli nedeni, Rusça dilinin durumunun daha kapsamlı olarak tercih edilmesinden dolayı Rusça, daha fazla tercih edilen dil konumundadır. Ukrayna’da eğitim avantajlarını incelediğimiz ve değerlendirdiğimiz makalemizde, Ukrayna’da lisans eğitimlerine kayıt olmak için nelerin gerekli olduğunu belirterek devam edelim. Bu kapsamda Ukrayna’da lisans eğitimine kayıt olmak için, ne bir sınava ne de herhangi bir sebeple mülakata girmenize gerek yoktur.

Lise diplomanızı alarak kayıt olmaya gitmeniz yeterlidir. Bu anlamda hazırlık sınıflarını tamamlayanlar, talep ettikleri bölüme kayıt yaptırabilmektedir. Peki Ukrayna’daki yaşam koşulları nasıldır? Onu da yanıtlayalım. Eğer Ukrayna’da Kiev şehri haricindeki diğer şehirlerde eğitim hayatınıza devam etmek isterseniz maliyetiniz 100 ile 300 dolar arasında değişiklik gösterecektir. Bu gıda ve ulaşım gibi ihtiyaçlar durumunu kapsamaktadır. Bu konularda profesyonel çözümlerle Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizinle birliktedir.

Ukrayna’da eğitimin faydaları nelerdir?

Ukrayna’da eğitim avantajları kapsamında devam ettiğimiz makalemizde, yurt ve ev kiralama konularına da göz atarak devam edelim. Ukrayna’da yurtta kalabilirsiniz. Yabancı ülkelerden gelen öğrenciler, uygun fiyatlarla bu yurtlarda kalabilir. Yurtların ekonomik anlamda uygun olduğu doğrudur ancak fiziki şartlarının uygunluğu kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Yurtlardaki her odada banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Yalnızca mutfak ortaktır. Bazı durumlarda da banyo ile tuvalet koridor sonunda yer almaktadır. Eğer Ukrayna’da ev kiralamayı düşünenlerdenseniz, bu ihtimal de mümkündür. Ev kiraları da 400 ile 700 dolar aralığında değişmektedir. Düşünün Avrupa’da uygun fiyatlara eğitim alabilme ve lisans eğitiminizi tamamlama imkanı. Ayrıca mezun olduğunuz üniversitelerin diploması, Türkiye’de de kabul edilmektedir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın